Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2022 o 19:34, tjery napisał:

A to że 4090 ma moc pokazała nawet ta zajawka od DF, gdzie Spiderman na max ustawieniach i full RT w 8K  z DLSS Balanced działał w ponad 60 FPS.

 

Dlaczego mam wrażenie, że granie w 8K to potężny overkill? Już samo 4K brzmi dla mnie jak coś, czego w ogóle nie potrzebuję.. A jak komuś wystarczy dobry monitor + 1080p, to kupując takie RTX3060TI to ma chyba z 10 lat grania na max ustawieniach jak nic.

Odnośnik do komentarza

U mnie podobnie wszystko powyżej 1440p na 27 calach to overkill. Sam dalej mocno zastanawiam się nad wymianą 3080 na 4090 ale tylko dlatego że jestem gadżeciarzem i jara mnie sam fakt wymiany podzespołu na mocniejszy bo po wymianie karty pewnie odpaliłbym rdr2 / cyberpunk zobaczył ile to ma klatek i wrócił do grania w wow-a . Ale samo to jak wielka jest ta karta przeraża , przecież nie ma szans tego trzymać bez mocnej podpory bo wyłamie slot. Do tego zastanawia mnie kultura pracy bo sama karta wygląda jak farafelka.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Figuś napisał:

Bardzo obiecująco to wygląda jak na początek, wiadomo kwas jest ze starszymi bibliotekami, ale w DX12 1080p z RT :notbad:

 

Niech wchodzą w to mocniej i najwyższy czas skończyć z duopolem

 

Wątpię, że ogarną sterowniki dla większości gier pod DX11 i wcześniejsze biblioteki. Ta wydajność w AC Unity to absolutny koszmar. Ale już w takim vulcanowym Red Dead Redemption 2 super to wygląda. Jeszcze lepiej radzą sobie z Ray Tracingiem, także jest co pochwalić (Metro Enhanced Edition :notbad:).

 

Muszą też coś zrobić z poborem prądu w idle'u - prawie 50W na A770 względem 10-15 na większości GPU.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Shago napisał:

 

Dlaczego mam wrażenie, że granie w 8K to potężny overkill? Już samo 4K brzmi dla mnie jak coś, czego w ogóle nie potrzebuję.. A jak komuś wystarczy dobry monitor + 1080p, to kupując takie RTX3060TI to ma chyba z 10 lat grania na max ustawieniach jak nic.

ta karta dla 1%  społeczności. Jakieś 99% nie potrzebuje takiej wydajności i dla nich są karty z niższego segmentu.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest bardzo dobrze, 70% lepiej w rasterze, 100% z RT względem 3090 (testy Pure PC). Przy tym zużycie energii na podobnym poziomie co 3090, także te lamenty o stawianie elektrowni pod domem były przedwczesne. O wiele lepszy stosunek wydajności/poboru (30-50% lepiej). Lepsza kultura pracy (cichsza) i chłodniejsza niż poprzednik. Do tego dochodzi DLSS3 (na Pure PC testowali CP2077 4K full RT max ustawienia i z DLSS quality plus DLSS3 Frame Generator było pod 120 fps :obama: i wyglądało bardzo dobrze).

Jedynym minusem pozostaje cena ;)

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, easye napisał:

no to ja się zawiodłem - bo myślałem, że to będzie taki potwór, że wszystko od kopa będzie tak ciągnął, a tu qrwa 7 dodatkowych suwaków Nvidi dotyczących DLSS. A jak wyłączysz to 40 fpsów jak na jakimś 3070...

 

image.thumb.png.ee18f70da4c7f07d3b097fea69c2641f.pngs

 

Myślałem, że znasz się trochę na sprzęcie. więc dziwnie się takie coś czyta ;)

 

To, że miałeś jakieś nierealne oczekiwania nie powoduje, że coś jest nie tak, jak powinno. W przypadku, który podałeś na 3090 byś miał koło 20 fps (nie wspominając o 3070...), a więc i tak jest 100% lepiej, a to że z 20 fps robi się 40 to już inna para kaloszy. RT w tej grze po prostu jest mega wymagający. Poza tym na max ustawieniach z max RT i DLSS Quality (bez DLSS3) masz koło 80 fps, a że quality praktycznie nie rozróżnisz od natywnego to tym bardziej dziwi mnie Twa reakcja ;)

Poza tym wybrałeś skrajny przykład, inne gierki w 4K z RT max i max ustawienia ciągnie na luzie +60 fps w natywnym 4K, gierki bez RT często blisko 120 fps, a czasem więcej (FH5 na Extreme 141 ;))

 

23 minuty temu, Ukukuki napisał:

No zieloni lecą mocno RT, DLSS a teraz jeszcze ta klatka generowana poza silnikiem gry :obama: Trochę kosmos. A sama sucha wydajność standardowo nie robi takiego wrażenia.

 

No niby sucha wydajność nie robi takiego wrażenia, ale i tak masz największy przyrost między generacjami w historii.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...