Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, ASX napisał:

no to niezła Nvidia,

jeśli to prawda że starsze generacje kart też potrafią w DLSS 3.0 i zieloni zablokowali ten ficzer ekskluzywnie tylko dla nowych kart wyłącznie z powodów marketingowych to xd. Trzymam kciuki żeby gracze ogarnęli jak to omijać. 

Ładny wał.

 

Swoją drogą udało mi się kupić używana 6800 za 2100 zł, moja pierwsza karta AMD i już po tyg. mam wrażenie że teoche mniej walą w chuja niż Nvidia.

 

No i karta rzeczywiście lepsza od 3070.

Odnośnik do komentarza

No niestety artefakty są widoczne.

 

A i lag okazuje się jest ogromny, gość mówi że o ile obraz może się wydawać jakby chodził w 120 klatkach, tak lag z włączonymi klatkami jest porównywalny jakby gra chodziła w 40...

 

No nie tak miało to wyglądać.

 

 

Odnośnik do komentarza

Trochę się już pobawiłem to mogę coś powiedzieć o 4090, ale w sumie poza "potwór" ciężko coś innego wymyślić. Gry bez RT na full ustawieniach 4K 120+, oczywiście z wyjątkami, jak RDR 2 gdzie jest koło 90-100. Kilkuletnie 8K 120 (skalowane w dól do 4K), np. Alien Isolation, DMC 5 itd. Ale też np. taki Scorn 8K 120 z zapasem. Forza, Halo +120 bez większego spocenia. Doom Eternal to jest w ogóle kosmos optymalizacyjny, 4K, ultrakoszmar, RT i koło 200 klatek.

Z RT zależnie od implementacji. Najcięższy CP2077 na full z full RT z DLSS quality koło 70-80. Trochę lżejsze z DLSS quality koło 100, a nawet 120, jak Control, DL2 czy Watch Dogs Legion. Ale są też takie co natywnie lecą koło 100 i 100+ jak Metro Exodus, Marvel Guardians, Spiderman czy Bright Memory. Nawet Medium idzie na luzie sporo +60 na dwóch światach z RT.

W sumie DLSS 3 to chyba zrobili z myślą o niższych modelach albo przyszłościowo, bo na 4090 praktycznie nie ma sensu, chyba że ktoś ma monitor 4K z ponad 120Hz.

Prądu bierze koło 400W, temperatury koło 60 stopni, pod tym względem ogarnęli. Cichutka w porównaniu do 3080ti.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Bielik napisał:

Czytając monitor mam przed oczami matrycę 24 - 40' - może tylko ja. Wrzucanie 8k do tak małych przekątnych to już jest imo fanaberia. 

 


To jest postęp :) I nie jest bez sensu, od lat mamy telefony z ekranami 4k i gołym okiem można odróżnić który ma więcej ppi. A mówimy o wielkościach znacznie mniejszych.


Kiedyś full hd na 20 calach wydawało się mega ostrym obrazem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, tjery said:

Trochę się już pobawiłem to mogę coś powiedzieć o 4090, ale w sumie poza "potwór" ciężko coś innego wymyślić. Gry bez RT na full ustawieniach 4K 120+, oczywiście z wyjątkami, jak RDR 2 gdzie jest koło 90-100. Kilkuletnie 8K 120 (skalowane w dól do 4K), np. Alien Isolation, DMC 5 itd. Ale też np. taki Scorn 8K 120 z zapasem. Forza, Halo +120 bez większego spocenia. Doom Eternal to jest w ogóle kosmos optymalizacyjny, 4K, ultrakoszmar, RT i koło 200 klatek.

Z RT zależnie od implementacji. Najcięższy CP2077 na full z full RT z DLSS quality koło 70-80. Trochę lżejsze z DLSS quality koło 100, a nawet 120, jak Control, DL2 czy Watch Dogs Legion. Ale są też takie co natywnie lecą koło 100 i 100+ jak Metro Exodus, Marvel Guardians, Spiderman czy Bright Memory. Nawet Medium idzie na luzie sporo +60 na dwóch światach z RT.

W sumie DLSS 3 to chyba zrobili z myślą o niższych modelach albo przyszłościowo, bo na 4090 praktycznie nie ma sensu, chyba że ktoś ma monitor 4K z ponad 120Hz.

Prądu bierze koło 400W, temperatury koło 60 stopni, pod tym względem ogarnęli. Cichutka w porównaniu do 3080ti.


Ja jeszcze spłacam moją 3080 i jestem mega zadowolony (kupiłem w lipcu) s TY już masz 4090 grubo. Niech dobrze Ci służy ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Fanek napisał:

Ja powiem tak - z wielką mocą rośnie odpowiedzialność i pobór prądu.

 

No pobór prądu podobny do najmocniejszych 30XX, więc imo jest dobrze przy tej wydajności.

2 godziny temu, Bielik napisał:

Czytając monitor mam przed oczami matrycę 24 - 40' - może tylko ja. Wrzucanie 8k do tak małych przekątnych to już jest imo fanaberia. 

 

 

Wiadomo, ja bardziej entuzjastycznie do tego podchodzę, gram na C1 48" z około metra z hakiem. Ale co do tego 8K skalowanego w dół to po prostu trzeba zobaczyć na żywo, obraz jest tak czysty i przejrzysty, że aż łezki lecą ;) Wiadomo, życia to nie odmienia, ale jak można, to czemu nie ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...