Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, tjery napisał:

Spróbuj jeszcze tą wyższą rozdziałkę.

 

w 1440p zużycie CPU zostaje na jakieś 40%, GPU lata między 70-95% - te same ustawienia graficzne

 

21 minut temu, Ukukuki napisał:

@Paolo de Vesir A ile pamięci na karcie zajęte? 

 

w 1440p 6GB z groszami, w FHD - 5.7GB

 

16 minut temu, easye napisał:

A są tam ustawieni RT? Próbowałeś wyłączyć? Później zrobię Benchmark.

 

Byłbym wdzięczny. Gra nie ma ustawień RT on/off - są ustawienia ambient occlusion (to mam na quality) i sun shadows (to dałem na simple).

 

Swoją drogą, odpaliłem sobie dla porównania steamową wersję Halo Infinite i na very high czy tam high śmiga w 140 klatkach na sekundę. :reggie: 

2 minuty temu, Bigby napisał:

Coś ewidentnie nie tak. Grałem rok temu i pamiętam, że wszystko na maxa (lub prawie) i z Ray Tracingiem + DLSS miałem lekko około 70-80 klatek w Full HD.

 

Właśnie grałeś w wersję ze Steama czy Epic i myślę, że tu może być coś na rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Może ktoś wytłumaczyć ten dziwny przelicznik $ na €? Wydaje mi się że msrp serii 3xxx było takie samo w US i EU a tutaj jak zobaczyłem cene za referenta 1959e to nie jestem wstanie sobie wyobrazić kupna samej karty w porządnej wersji(msi trio czy coś tego pokroju) za +\- 2150e. Nvidia wydaje mi się że trochę odleciała bo jednak sytuacja na świecie jest na tyle paskudna że wydanie prądożernego potwora za tak wysoką cene może im dać po dupsku. Tym bardziej że pierwsze gry gdzie te karty rozwiną skrzydła to pewnie koniec 2023r. bo obecnie nic się nie zapowiada mocnego graficznie na PC a będzie to już połowa drogi do serii 5xxx


Dolar mocno przez ostatni rok umocnił się względem euro.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Właśnie grałeś w wersję ze Steama czy Epic i myślę, że tu może być coś na rzeczy.

 

 

Też możliwe. 

 

Digital Foundry zrobiło rok temu porównanie gry na PC i PS5 i taki RTX 2060 Super w ustawieniach konsolowych i dynamicznym 4K nie spadał poniżej 60 FPS.

A tu mówimy o znacznie mocniejszym 3060 Ti.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Bigby napisał:

 

Też możliwe. 

 

Digital Foundry zrobiło rok temu porównanie gry na PC i PS5 i taki RTX 2060 Super w ustawieniach konsolowych i dynamicznym 4K nie spadał poniżej 60 FPS.

A tu mówimy o znacznie mocniejszym 3060 Ti.


Myslę, że to wersja jest problemem, Halo Infinite nie ściąga kampanii, Control nie miał chyba jakiś ustawień graficznych, wiec i Deathloop może tak działać . Pewnie wersja ze Steam zapierdzielałaby jak zła :reggie:

edit: dobra, poczytałem reddita i tu coś takiego

 

image.png.1a470e7a3999e0c9ac6db42aa8ca9fb7.png

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


Myslę, że to wersja jest problemem, Halo Infinite nie ściąga kampanii, Control nie miał chyba jakiś ustawień graficznych, wiec i Deathloop może tak działać . Pewnie wersja ze Steam zapierdzielałaby jak zła :reggie:

edit: dobra, poczytałem reddita i tu coś takiego

 

 

image.png.1a470e7a3999e0c9ac6db42aa8ca9fb7.png

Tak - wersja z Game Pass jest zjebana - to samo na reddicie:

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, easye napisał:

Tak - wersja z Game Pass jest zjebana - to samo na reddicie:


po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, ze cebulkę na PC uskuteczniać należy z wyprzedaży na steamie, a nie w GamePassie :lapka:

Odnośnik do komentarza

I was only able to achieve a mostly solid 144 while using a 12700k and 3080 using very low settings and DLSS performance mode at 1080p. Crazy since I get 200+ on basically every game that's been released.

 

Na Steam 200 fpsow, w apce MS 50 xD No nic - po to czlowiek ma jednak dodatkowo konsole, odpalamy na PS5 by poczuc te WIBRACJE xD

Odnośnik do komentarza

DualSense ma oficjalne wsparcie Steam.

 

Co do apki xbox na PC działa beznadziejnie od premiery. Ja miałem problemy z Doom Eternal, raz działał raz nie. Kupiłem na Steam i nagle wszystkie problemy zniknęły a gra dostała boosta.


Firma która powinna stać softem wydaje taki szajs. A zwaliła taką prostą rzecz jak sklepik a to wszystko przez tą ich beznadziejną politykę co do softu i always online i jakieś zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Bigby napisał:

Ale z tym 4080 12 GB to nieźle odjebali.

 

Powinno się nazywać 4070.

dokładnie, zrobili to żeby uzasadnić wyższą cenę

 

modeli dla normalnych ludzi nie będzie pewnie przez długi czas jeszcze aż wyprzedadzą stare paździerze, taki jest plan

14 godzin temu, easye napisał:

Tak - wersja z Game Pass jest zjebana - to samo na reddicie:

 

 

 

pewnie gra ma denuvo czy inne gowno + słaba optymalizacja

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Dlatego jak GamePass to tylko na konsoli. 

To działa w obie strony, nie raz grałem w grę z Game Passa w lepszej jakości na PC niż na konsoli, bez bezsensowego locka na 30 klatek, bez rwącej animacji, wersji z pastgenow, nie musialem czekac roku na jubileuszowego patcha itp. Jasne, zdarzają się też czasami takie wtopy jak Deathloop, który tylko w game pass nie działa, ale gra od paru miesięcy chodzi po 70 zł, a i obecnie jest w każdym możliwym abonamencie, więc można zagrać na konsoli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, easye napisał:

To działa w obie strony, nie raz grałem w grę z Game Passa w lepszej jakości na PC niż na konsoli, bez bezsensowegi locka na 30 klatek, bez rwącej animacji, wersji z pastgenow itp. Jasne, zdarzają się też czasami takie wtopy jak Deathloop, który tylko w game pass nie działa, ale gra od paru miesięcy chodzi po 70 zł, a i obecnie jest w każdym możliwym abonamencie, więc można zagrać na konsoli.

 

Wiadomka, dla każdego coś innego. Mój komputer jest wybitnie stacjonarny i nie ma szans na podłączenie go pod TV (z resztą, 3060Ti do 4K :reggie: ), a po przesiadce na XSX kompletnie przestały mnie dotyczyć problemy ze słabą jakością wersji konsolowych czy 30 klatkami. Po prostu boli mnie, że z racji swojej natury te kilka gier które mnie interesowały na PC - Deathloop, Halo Infinite, The Outer Worlds - dały mi większe albo mniejsze problemy. Mówimy oczywiście o wersji z XGP.

 

Teraz następnym tytułem MSu do ogrania na PC będzie dla mnie Starfield, ale te gnoje od wersji PC-towej pewnie też coś spierdolą. Eh, ciężkie jest życie gracza.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Czoperrr napisał:

tak sobie teraz myślę jaki sens ma kupowanie karty 4090 za 8K skoro przez kilka najbliższych lat gry i tak będą pisane pod obecnego konsole :) 

 

To raczej karty dla zastosowań profesjonalnych i pasjonatów, ale faktem jest, że gry będą bardzo podobne wizualnie, bo nikt nie będzie pisał gier pod takiego molocha. Dostaniesz to samo co na konsoli, ale w 4K/120 zamiast "4K"/60. 

 

4 minuty temu, easye napisał:

możesz kupić 4070 i grać w gry konsolowe z RT w 120 fpsach

 

Tu się trochę rozpędziłeś, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, easye said:

Nie ma pewnie, ale możesz kupić 4070 i grać w gry konsolowe z RT w 120 fpsach.

Karty pokroju 4090 są do zastosowań profesjonalnych.

Nie no 4070 (a raczej 4080 12 GB) to jest żart akurat :) 4080 jedyny słuszny wybór i to w wersji 16 GB. 

 

Ciekawe jaką odpowiedź szykuje AMD.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Czoperrr napisał:

 

tak sobie teraz myślę jaki sens ma kupowanie karty 4090 za 8K skoro przez kilka najbliższych lat gry i tak będą pisane pod obecnego konsole :) 

Tu nawet nie chodzi o to że gry będą pisane pod konsole ale o to że obecne rtx 3xxx dają sobie spokojnie rade ze wszystkim co jest na rynku a nawet w 2023 nie widzę by zapowiadało się coś co technicznie pozamiata. Karta jest reklamowana do 4k/120fps więc grono osób zainteresowanych jest znikome patrząc na statystyki steam , gdy wyjdą gry wymagające potężnej mocy do zwykłych 1080p/1440p to już na horyzoncie pewnie będzie seria 5xxx z DLSS4 które będzie działać tylko pewnie na tej serii kart. Miałem odłożone na 4090 ale kompletnie nie potrafię sobie wytłumaczyć po co ta karta by mi była jak siedze na 1440p a 60 klatek w zupełności mi wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Dostaniesz to samo co na konsoli, ale w 4K/120 zamiast "4K"/60. 

 

:pawel: Szkoda ,że portowane gry z poprzedniej generacji mają z tym problem. Jak się generacja rozpędzi i odetnie pępowinę od PS4 i One to wrócimy do dynamicznej rozdzielczości w 30 klatkach. 

 

Te karty fakt kupuje się pod 4K/120 klatek ale też i RT. Tutaj szkoda ,że AMD pod tym względem jest takie słabe. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ukukuki napisał:

:pawel: Szkoda ,że portowane gry z poprzedniej generacji mają z tym problem. Jak się generacja rozpędzi i odetnie pępowinę od PS4 i One to wrócimy do dynamicznej rozdzielczości w 30 klatkach. 

 

Na razie jest 60, w dobrej jakości, więc jestem dobrej myśli. W konsolach siedzą karty o mocy ok. RTX 2080, więc dają kilka lat spokoju.

Odnośnik do komentarza

No jest kosztem dynamicznej rozdzielczości. To nie jest problem tylko pytanie co będzie po odcięciu pępowiny starych konsol. Boli mnie strasznie trzymanie się tego progu cenowego 500 dolców od lat. Inflacja już dawno zjadła ten próg cenowy. Mogli bardziej poszaleć z tymi sprzętami. 

 

Za to na rynku PCtowym nie mają hamulców z podnoszeniem ceny z generacji na generację:reggie:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...