Skocz do zawartości

Najlepsze gry i aplikacje na Androida


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Żeby doczłapać się do prawdziwych i dobrych RTS-ów na andka, trzeba przebić się przez te wszystkie "Clash of ... (wpisz termin wojenny)" i inne f2p-owe badziewia, będące następcami przeglądarkowych gier z gatunku "zrobię ci wjazd o 3 w nocy". I nawet wtedy można natknąć się na wszelakie time managementy, simy i ewentualnie jakieś sportowane starocie.

Chlubnym wyjątkiem jest "Autumn Dynasty". Kosztuje 17 PLN, nie ma reklam, nie wymaga dopłat, i przede wszystkim - jest bardzo rts-em, takim dla jakich wydawałoby się mobile są stworzone. W zasadzie jeśli miałbym to do czegoś porównać, to do serii Total War. Ekonomiczno-ekspansyjna część jest turowa, natomiast walki prowadzimy w trybie rts, tworząc i dowodząc oddziałami na polu bitwy. Gra w pełni wykorzystuje interfejs dotykowy. Wszystko przypomina nieco malowanie gestów w Okami, zresztą nawet podobny "pędzel" jest, a grafika jest nieco właśnie w stylu dawnych malunków z tamtego okresu. Całość ma ciekawą kampanię, dziejącą się w epoce buntu południa i rozpadu Chin, które musimy zjednoczyć nim złupią je barbarzyńcy. Gra oferuje z jednej strony wiele taktyk (w tym te specjalne, aktywowane zwojami wojennymi), a z drugiej strony jest to wszystko łatwe do przyswojenia i intuicyjne w użytku. Ogółem, to szkoda że niewiele jest takich gier. Skoro jednak jest "Autumn Dynasty", to dla fana strategii to pozycja obowiązkowa!  ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=DRk_i1N5TUw

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

i jak wrazenia po obcowaniu z Nexusem 6 faktycznie taki gigant ?

 

Tak, gigant ale fajny. OnePlus miał problemy z dotykiem (no kurde telefon dotykowy z felereami dotyku to lipa). Gdyby nie to to by u mnie został. Wyszedł jakiś fix ale dość późno. Wystawiłem na Allegro, opisałem co jest, dałem cene od 1 zł i poszedł za ok 900 zł. Szkoda bo bateria to GIGANT. Nexus jest trochę większy, ma AMOLEDa którego lubię ale który się wypali na 100% jak każdy AMOLED. Bateria jest gorsza ale z kolei w 90 minut ładuje się do 100% (Qualcomm Fastcharge 2) więc to aż tak nie przeszkadza. 15 minut ładowania dodaje ok 25% baterii więc to jest świetna rzecz. No i czysty Android, CM miał parę dziwnych akcji, coś nie chodziło czasem. Minus to brak natywnej obsług diody powiadomień która jest ale google nie dodało jej obsługi, jest w Custom Romach ale nie zmieniałem na razie systemu, ten co jest mi odpowiada + działa XPOSED więc wiele mi nie potrzeba więcej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ale wersja android posiada dotykowe sterowanie co jest bardzo wygodne, dodatkowo ta wersja jest o wiele ładniejsza.

 

Ostatnio na tablecie szarpie ostro w tomb raider relic run, poczatkowo gra nie wciaga, nawet trochę trudna, dodatkowo ciężko o upgrade bez wydawania pieniedzy ale po czasie uważam że to udana gra, chociaż 2 obszaru jeszcze nie odkryłem.

Słyszałem ze na slabszych sprzetach lubi sie sypac.

Odnośnik do komentarza

Czy jest jakaś aplikacja na androida, która na podstawie lokalizacji automatycznie włącza ustawione wcześniej funkcje? Np. jestem w domu, włącza się automatycznie WI-FI, w pracy, oprócz tego że telefon dzwoni, to włączy się także wibracja itp. Ktoś coś wie? może polecić?

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Lifeline - wyobraź sobie, że nawiązujesz tekstowy kontakt z atstronautą, którego statek wraz z załogą rozbił się na jakimś księżycu. Jest zagubiony, zszokowany i niedoświadczony. I prosi cię o pomoc i wsparcie. Od tej pory będzie opisywał to co widzi, czuje, myśli. A przede wszystkim od ciebie będzie zależeć czy przetrwa następny dzień.

I o tym jest ta gra. Piękna i głęboka w swojej prostocie - tylko tekst, muzyka i interfejs. Decyzje podejmujemy dokonując wyboru z dostępnych opcji. Wybory nie będą łatwe, a czasami wręcz sam rozbitek poprosi byś upewnił się, dając czas do namysłu. Bo gra toczy się w czasie rzeczywistym - jeśli powiemy mu żeby coś zrobił i będzie to czasochłonne, to ten czas trzeba będzie wyczekać (notyfikacją da ci znać że czeka na kontakt). To potęguje imersję i niepewność - czy dobrze mu poradziliśmy?

Gra to kolejny triumf storytellingu, stworzona przez scenarzystę The Wolf Among Us. Do tego cena obecna to jak za free. 4 zyla za dobrą paragrafówkę? Brać póki ciepła! ;)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...