Skocz do zawartości

Najlepsze gry i aplikacje na Androida


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Ghostly SMS - przechwytuje przychodzace smsy zanim jeszcze trafia do natywnej appki od sms i wyswietla powiadomienie. A ta ostatnia potrafi zgubic czasem sms bezpowrotnie mimo ze wyszedl od nadawcy. To jakis dziadoski blad androida - ile razy sie nawkurzalem, ze nie dostalem waznej wiadomosci, mimo ze nadawca dostal raport wyslania.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Jeden z najlepszych odtwarzaczy muzycznych, Poweramp, dzisiaj w promocji za dolara. Grzech nie wziąć jeśli ktoś jeszcze nie ma.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer.unlock&hl=pl

Jedyny odtwrzacz, w którym na ICS naprawdę dobrze działa equalizer, którego brak w systemie. Kupiłem za pełną cenę i nie żałuję, jeśli ktoś często słucha muzyki z telefonu to faktycznie grzechem jest nie mieć tego programu.

Odnośnik do komentarza

Ghostly SMS - przechwytuje przychodzace smsy zanim jeszcze trafia do natywnej appki od sms i wyswietla powiadomienie. A ta ostatnia potrafi zgubic czasem sms bezpowrotnie mimo ze wyszedl od nadawcy. To jakis dziadoski blad androida - ile razy sie nawkurzalem, ze nie dostalem waznej wiadomosci, mimo ze nadawca dostal raport wyslania.

To wciąż aktualne, nawet na 5.0? Wszystkie Androidy to dotyka, nawet high-endy?

Odnośnik do komentarza

Ja nie zauważyłem tego nigdy, mam 2gi telefon z Andkiem i kilkanaście innych gdzieś tam po drodze nie swoich w tym jakieś MotoG czy SGS2. Na SGS2 nie było tego, moja kobita miała z 8 miesięcy ale fakt, że jej wrzuciłem CMa ;-)


Ghostly SMS - przechwytuje przychodzace smsy zanim jeszcze trafia do natywnej appki od sms i wyswietla powiadomienie. A ta ostatnia potrafi zgubic czasem sms bezpowrotnie mimo ze wyszedl od nadawcy. To jakis dziadoski blad androida - ile razy sie nawkurzalem, ze nie dostalem waznej wiadomosci, mimo ze nadawca dostal raport wyslania.

 

Jeszcze pytania jaka to natywna aplikacja do SMSów? Bo w Andku nie ma czegoś takiego ;-) Na AOSP masz inną, na Google'owskich telefonach ma Hangouts, ja mam zmodowaną, korzystałem z TEXTRA czy jakoś tak. Nie zauważyłem tego ale zauważylem kiedyś uszkodzoną bazę SMSów poprzez zabawy z datami, coś nie było po kolei. Po wyczyszczeniu wszystko działało bardzo dobrze, może masz jakieś uszkodzenie gdzieś? Nie ściągnięty MMS albo ze zwalonym zdjęciem? Pytam bo miałem kiedyś dużo drain baterii przez uszkodzone zdjęcie, media scanner nie potrafił się uśpić przez to zdjęcie i żarł baterię aż miło.

Odnośnik do komentarza

Ech, a czy ja na swojej już starej Xperii Z, mogę przywrócić te klucze? Robiłem roota, przy okazji otworzyłem bootloader, nie wiem czy dało się inaczej zrobić roota, no i nie mam tych efektów w apracie. Jakoś mnie to wkurza, mimo, że z tego nie korzystam:). Da się coś z tym zrobić, by mieć telefon na nowo z zamkniętym bootloaderem, przywróconymi kluczami?

Odnośnik do komentarza

Ech, a czy ja na swojej już starej Xperii Z, mogę przywrócić te klucze? Robiłem roota, przy okazji otworzyłem bootloader, nie wiem czy dało się inaczej zrobić roota, no i nie mam tych efektów w apracie. Jakoś mnie to wkurza, mimo, że z tego nie korzystam:). Da się coś z tym zrobić, by mieć telefon na nowo z zamkniętym bootloaderem, przywróconymi kluczami?

http://forum.android.com.pl/f846/c6603-and-c6602-odblokowywanie-and-zablokowywanie-bootloadera-metodae-flashtool-407887/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak jest dokładnie ale nie o tym kluczu mówimy. W SONY masz jeszcze jakieś klucz DRM to ich softu czy firmware'u przechowywane na osobnej partycji, dzięki temu masz dostęp do jakichś tam rzeczy które bez tych kluczy nie chcą działać, coś z dźwiękiem i na 100% z kamarą właśnie (tryby dodatkowe itp). Ja nie mam Sony (oprócz 15 M'ek w firmie, jedną się bawię w wolnych chwilach). Dobrze to jest opisane na XDA ale w związku z brakiem takiego urządzenia to się w to nie zagłębiałem jakoś szczególnie:

 

Tu jest artykuł http://www.xda-developers.com/android/tutorial-to-backup-your-ta-partition-on-the-sony-xperia-z/ a tutaj post: http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development/tutorial-backup-ta-partition-to-drm-t2234627/

 

Usuwane dane są nie do przywrócenia bez własnego backupu i nie do wgrania z innego urządzenia (jak podpisy softu z Apple przy przywrócaniu przez iTunes, żeby wrócić trzeba mieć SWOJE). Z tego co piszą to nawet po ponownym zablokowaniu bootloadera bez przywrócenia partycji TA tracimy możliwość robienia: OTA, korzystania z trybów aparatu, czegoś tam do muzy i Bravia Engine (to chyba do ekranu). Generalnie nieciekawie. To był jeden z powodów dla którego nie brałem Sony, KNOX nie jest aż taki groźny jak się nie korzysta z telefonu w instytucjach rządowych czy innych tego typu miejscach.

 

Musisz mieć NAJPIERW roota ale żeby bezproblemowo mieć roota, musisz mieć odblokowany bootloader. Z zablokowanym ciężko coś zdziałać, na starych softach pójdzie Towelroot ale na nowych kernelach to nie działa. ACZKOLWIEK NIE WIEM W 100% CZY NIE DA SIĘ TEGO ODZYSKAĆ Z SONY. Ze wszystkich informacji do jakich dotarłem wynika że nie bez swojego backupu jest lipa straszna.

 

P.S. Dzięki koledze wyżej znalazłem też link http://forum.android.com.pl/f846/c6603-and-c6602-backup-ta-przywracanie-kluczy-drm-i-blokowanie-bootloadera-407355/

i tam jest zdanie: Ważne tylko abyś miał zablokowany bootloader, ponieważ po opublikowaniu (chodzi chyba o odblokowanie) klucze przepadają bezpowrotnie.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ghostly SMS - przechwytuje przychodzace smsy zanim jeszcze trafia do natywnej appki od sms i wyswietla powiadomienie. A ta ostatnia potrafi zgubic czasem sms bezpowrotnie mimo ze wyszedl od nadawcy. To jakis dziadoski blad androida - ile razy sie nawkurzalem, ze nie dostalem waznej wiadomosci, mimo ze nadawca dostal raport wyslania.

 

Jeszcze pytania jaka to natywna aplikacja do SMSów? Bo w Andku nie ma czegoś takiego ;-) Na AOSP masz inną, na Google'owskich telefonach ma Hangouts, ja mam zmodowaną, korzystałem z TEXTRA czy jakoś tak. Nie zauważyłem tego ale zauważylem kiedyś uszkodzoną bazę SMSów poprzez zabawy z datami, coś nie było po kolei. Po wyczyszczeniu wszystko działało bardzo dobrze, może masz jakieś uszkodzenie gdzieś? Nie ściągnięty MMS albo ze zwalonym zdjęciem? Pytam bo miałem kiedyś dużo drain baterii przez uszkodzone zdjęcie, media scanner nie potrafił się uśpić przez to zdjęcie i żarł baterię aż miło.

Fakt, nie wyraziłem się precyzyjnie. Chodziło mi o appkę nazwaną po prostu SMS w Andku 4.1.2 (LG4X) i 4.0 (SGSII) - czyli coś, co jest preinstalowane i odruchowo uruchamiane gdy chce się wejść do trybu pisania/czytania SMSów ;) Nie hangouts, nie jakieś third-party z marketu.

 

Wątpię, żeby to było uszkodzenie czegoś w bazie, bo problem nie naprawił się po przywróceniu obu telefonów do ustawień fabrycznych. Co kilkadziesiąt SMS jakiś pojedynczy jest wyłapany przez ghostlySMS (nie doszedłby do skrzynki odbiorczej gdyby nie to).

Odnośnik do komentarza

Po ptokach już masz raczej :-/ Sorry za złe newsy.

Nie no spoko, przynajmniej czegoś się dowiedziałem, a i tak nie cykam fotek w sepii. Tyle, że nawet nie wiem kiedy to straciłem. Na karcie też mam jakieś clockworldmod, pewnie zainstalowałem przy okazji roota:/ Nie wiem co to i do czego i jak to usunąć. To poje.bane, ile trza się natrudzić, by mieć roota na Zetce.

---

Pamiętam, jak kiedyś wyszedł nowy soft, zainstalowałem i nagle nie miałem roota, ani wifi, jakiś błąd. Masakra.

---

Kusi mnie to:

http://forum.android.com.pl/f846/lb-ub-4-4-4-283-update-01-12-2014-ultimate-purexz-ultra-v5-1-a-459579/

Ale nie wiem, czy czasem wszystkiego nie stracę?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

W niektórych programach mam włączone, tyle, że nei wiesz, który updejt Ci namiesza. To dzieje się co kilka wersji.

Ostatnio kupiłem tego bundla https://www.humblebundle.com/mobile - dałem 8 dolców, a co - tyle gier za tak mało? Nie, po prostu jestem uzależniony od kupowania na HB:(

Niestety, ale gierkę Blocky Roads, połączyło mi z profilem na google+ i dodatkowo na markecie. Czyli wyszła nowa wersja gierki i pobrała mi się aktualizacja (chyba sam zaakceptowałem), co nie było dobrym pomysłem, bo teraz gra myśli że mam demko i każe sobie płacić 6 zeta za fulla. Musiałem od nowa instalować wersję z Hmuble Bundle i nie robić update'a. I tak patrzę, to sporo gier władowało mi się do marketu, jakbym je tam kupił. Ciekawe jak będzie z updejtami. Przyznam, że HB nie robi zbyt często aktualizacji swoich gierek.

Jedna z gier, mi nie działa:

Napisałem do developera, że na Xperii Z, soft 4.4.4 nie działa. Gość odpisał, że silnik Unity ma problemy na tym sofcie, a chwilę później pomyślałem, że przecież ja mam jeszcze soft 4.4.3 :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Kupiłem tego Powerampa.

 

No ogólnie wszystko fajnie, ale kurde, za każdym razem jak dostaję powiadomienie, to zatrzymuje granie na parę sekund i dopiero wraca. Na szczęście nie jestem osobą, która dostaje sms-a co 5 sekund, ale kurde, nie da się tego jakoś przełączyć? Nie mów mi, że mam za słaby telefon, bo mam przemocny.

 

 

Dobra jest taka opcja, jednak nie była tak trudna do znalezienia xd.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...