Skocz do zawartości

Najlepsze gry i aplikacje na Androida


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ani to promocje, ani nowości, ale ostatnio jak głupi zagrywam się w:

 

Broken Sword - szczególnym fanem serii nigdy nie byłem, są dziesiątki lepszych przygodówek, ale odnowiona i porządnie dostosowana do ekranu dotykowego wersja pierwszego BS okazała się całkiem przyjemna. 

 

Leo's Fortune - dopracowany platformer z fajowym bohaterem (włochata, wąsata kulka gadająca z ruskim akcentem szukająca ukradzionego złota). Na szybkie partyjki idealny.

 

pic related:

Leos-Fortune-Download.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja zagrywam od kilkunastu dni  w Farm Heroes Saga, jakie to miodne i idealne na telefon. Ileż godzin mi w pracy zajęło przechodzenie kolejnych etapów-ogrodów, a końca plansz nie widać - długie to .  Rysik też robi swoje. Od dłuższego czau jest za free.Na chwilę obecną dla mnie najlepsza apka na telefon i co najważniejsze nie robi takiego misz-maszu, jak różnego rodzaju jewelsy, gdzie kryształki swoją pstrokatością potrafią rozmazać widzenie po dłuższej sesji, 

Edytowane przez MAJOCHEY_PL
Odnośnik do komentarza

Odinstaluj to jak najszybciej. Moja matka gra w Farm Heroes Saga od kilku miesięcy BEZ PRZERWY. Na tablecie i telefonie ma nawet oddzielne konta. Masakra jakaś normalnie. A jak słyszę popiskiwanie marcheweczek, to mnie krew zalewa @_@

 

Ze swojej strony mogę polecić grę Farms & Castles, bodajże od Square Enix. Taka akuratnia na posiedzenie na kibelku (łączymy mniejsze rzeczy w większe i zapełniamy powoli planszę).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ustawka - karcianek na Androida jest już całe multum, ale tych odchodzących od sztampowego fantasy niewiele. Ustawka zaś jest jednym z wyjątków. To bardzo polska karcianka taktyczna w iście swojskich klimatach, podana w sosie satyryczno-autoironicznym. Wszystko jest tu specyficznie przerysowane, oparte na miejskich legendach, stereotypach i internetowych memach, prosto z ostatniej dekady. Tak więc na kartach do walki spotkamy nie tylko rasowych dresów-kiboli, ale całą gamę postaci począwszy od najsłabszych typu Bolek czy Frajer, średnich Cyganów, po lepsze Seby i Janusze, na Szajbusach czy Bramkarzach kończąc. Do tego dohodzą karty taktyczne - laski (których męskie karty nie biją, z wyjątkami typu Janusz może atakować Grażynę), oraz przedmioty (od broni i wzmacniaczy, po karty pułapki - typu "klocek").

Teraz najważniejsze, mechanika - dość przystępna, to najważniejsze. Można opanować w 2 minuty. Karty mają atak, obronę i umiejętność specjalną. Na polu walki jest strona gracza i przeciwnika, podzielona na dwie linie każda. Jeśli nasza karta spędzi turę na 1 lub 2 linii przeciwnika traci on za każdą kartę 1 lub 2 punkty morali. Jak spadną do zera komuś, to przegrywa. Morale możemy odejmować przeciwnikowi za zabijanie jego kart. A karty wystawiamy mając do dyspozycji rosnące co ture punkty ruchu. Tak mniej więcej wygląda gra, prosta, taktyczna i ciekawa.

Oprawa zaskakuje - przede wszystkim dźwiękowa. Otóż postacie mają digitalizowane głosy, podkładane chyba przez programistów i ich kolegów :) W każdym bądź razie przypomina to czasy hitów na Amigę, z kultowym "Franko" na czele. Oprawa graficzna jest ok, szału nie ma, ale rysowane ręcznie postacie dodają wszystkiemu swojskiego smaczku. Narysowane są porządnie - żadna tam amatorka. Gra ma kilka jeszcze niuansów, których pozwolę wam odkryć samemu. Bo oczywiście mogę polecić grę każdemu, komu znudziły się kolejne potyczki elfy vs. orki w świecie androidowych karcianek ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Na starym telefonie miałem taptalk pro. Zmieniłem na nowy, chcę ściągnąć, ale widzę, że w sklepie już nie ma. Ściągnąłem zwykłą wersję, która najzwyczajniej w świecie jest niefunkcjonalna i nieintuicyjna. Są jakieś inne, dobre programy, do przeglądania forum, tak jak stary, dobry taptalk?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jaką gierkę do pogrania we 2 osoby (na dwa telefony) polecicie? Może być od zręcznościówek, przez racery, strategiczne do logicznych.

 

Póki co grałem tylko w statki po bluetooth xd

 

Marzyłby się jakiś pseudo Red Alert - każdy buduje swoją bazę, a potem skirmish. Może być bluetooth / wifi, whatever.

 

Jak masz jeszcze tablet, to Monopoly i Scrabble.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...