Skocz do zawartości

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Mnie lewy nadgarstek napierdalał dwa tygodnie, zaczalem smarowac mascia diklofenak, 10zl w aptece, poprawa juz na drugi dzien.

DikloFANEK (hehehe) nie jest rozwiązaniem docelowym, w tego typu przypadku działa przeciwbólowo a przyczyna bólu w nadgarstku mogą być urazy/sprawa przeciązeniowa/postępujące zwyrodnienia/inne jednostki chorobowe. Działasz przeciwbólowo na skutek, nie na przyczynę, no chyba, że lekarz tak Cie prowadzi i byłeś diagnozowany to wtedy zamykam gębe :lapka:

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Pamietam jak bylem u sasiada na silowni pierwszy raz i zapytal sie mnie ile mi nalozyc? To powiedzialem ze 30kg. Myslalem ze na calosc zalozyl a on na kazda strone + gryf 10kg xD przydusilo mnie i tylko raz podnioslem ledwo. Stare czasy.

 

Wkur.wia mnie, ze czasami odzywa mi sie kontuzja stopy po tym jak nia uderzylem w tarcze na lowkick zamiast goleniem i cos sie od tego czasu z(pipi)alo a to bylo ponad rok temu. Jak skrecam stope w lewa strone to z prawej mnie lekko ciagnie :/

Odnośnik do komentarza

 

Mnie lewy nadgarstek napierdalał dwa tygodnie, zaczalem smarowac mascia diklofenak, 10zl w aptece, poprawa juz na drugi dzien.

DikloFANEK (hehehe) nie jest rozwiązaniem docelowym, w tego typu przypadku działa przeciwbólowo a przyczyna bólu w nadgarstku mogą być urazy/sprawa przeciązeniowa/postępujące zwyrodnienia/inne jednostki chorobowe. Działasz przeciwbólowo na skutek, nie na przyczynę, no chyba, że lekarz tak Cie prowadzi i byłeś diagnozowany to wtedy zamykam gębe :lapka:

 

wazne ze nie boli i moge przerzucac ciezary!
Odnośnik do komentarza

 

Mnie lewy nadgarstek napierdalał dwa tygodnie, zaczalem smarowac mascia diklofenak, 10zl w aptece, poprawa juz na drugi dzien.

DikloFANEK (hehehe) nie jest rozwiązaniem docelowym, w tego typu przypadku działa przeciwbólowo a przyczyna bólu w nadgarstku mogą być urazy/sprawa przeciązeniowa/postępujące zwyrodnienia/inne jednostki chorobowe. Działasz przeciwbólowo na skutek, nie na przyczynę, no chyba, że lekarz tak Cie prowadzi i byłeś diagnozowany to wtedy zamykam gębe :lapka:

 

na opakowaniu napisane ze oprocz dzialania przeciwbolowego, ma tez dzialanie przeciwzapalne i obrzekowe, smarowalem kilka dni, odstawilem a bol nie wrocil. Co szkodzi kabiemu sprobowac jak to 10zl w aptece kosztuje
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie wracam do treningów (póki co tylko trenażer i pływanie) po półrocznej przerwie spowodowanej czołowym zderzeniem na rowerze z osobówką które fartem w sumie przeżyłem. Spodziewałem się że będzie ciężko ale tak naprawdę te półroku przerwy spowodowały taki spadek formy, że czuję się jakbym zaczynał od nowa a jakieś 1000 godzin poświęcone dotychczas na trening poszło się j***ć. Co ciekawe, jak wrzucam porządne obciążenie  na trenażerze to bardziej czuje mięśnie w nodze która w ogóle nie ucierpiała ale to pewnie kwestia tego że w drugiej miałem całkowity zanik czworogłowego. Korzystał ktoś z jakichś specyfików które rzeczywiście działają i mogą pomóc wrócić do formy? 

 

Jak macie poważne kontuzje czy wypadki, zresztą te mniej poważnie też radze zasięgnąć opinii kilku lekarzy i fizjoterapetów a już na pewno nie ufać pierwszemu lepszemu lekarzowi z NFZ. Ja gdybym się słuchał lekarza który mnie prowadził w szpitalu do którego mnie zawieźli po wypadku pewnie zostałbym kaleką do końca życia, na szczęście trafiłem na innego, dobrego ortopede i fizjo, wprawdzie pozbyłem się kilkunasty k PLN ale może będę mógł jeszcze kiedyś powalczyć o kwalifikacje na Kona.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dojechałem dwugłowy uda, a przynajmniej tam czuję "ciągnięty ból". Może być przez bieganie po śniegu i po śliskim. Bieganie po niestabilnym podłożu sprzyja mikrourazom. Przy każdym kroku noga ucieka przy odbiciu oraz w przypadku śliskiej nawierzchni nasze stawy pracują na boki - tak wyczytałem. Oczywiście jest też opcja przeciążenia.

3 dni przerwy, szkoda bo chciałem w styczniu zrobić coś pod 350km, ale nie ma co lekceważyć. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...