Skocz do zawartości

The Evil Within


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

No jak srałeś w DS, a RE4 był dla Ciebie klimatyczny, to tym bardziej graj w Evil Within. Nie ma to tamto. Ciężko określić do czego klimat jest bardziej zbliżony, ale na pewno nie do tych dwóch pierwszych gier razem wziętych , bardziej pasuje tu Silent Hill pomieszany z Resident Evil ogólnie. No wiesz, jest element WTF! o co tu chodzi i w ogóle powykręcane ludki i wózki inwalidzkie, ale jest też typowo residentowe nawalanie jak i poczwary wykręcone po japońsku, nie wspomnę już o bossach  którzy mają to coś! Generalnie misz masz wszystkiego co znamy i co najlepsze zapożyczone z filmów i z gier.  W większości scenek jak i motywów można wymieniać skąd to czy tamto zostało zerżnięte, ale jest i coś od samych twórców którzy dali też coś od siebie. 

 

Jeśli lubisz survival horror, to pozycja obowiązkowa.

Edytowane przez .:marioo:.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaranko po tych wypowiedziach. A klimat bardziej gęsty niż RE4? Bo w takim Dead Spacie sralem trochę w pory i czy tutaj jest zbliżony bardziej do 4 czy może własnie dead spejsowy.

Dla mnie gra jest straszniejsza od DS. Tam bałem się może przez pół godziny a potem już raczej czerpałem satysfakcję z rozgniatania potworków i świetnego designu Ishimury. Tutaj miałem już kilkukrotnie ciarki na plecach i spocone łapy, głównie przez "shizowe" momenty. Evil Within to takie połączenie RE, SH i TloU.

 

Btw grałem wczoraj z 6 godzin, a dzisiaj wychodzę do pracy i słyszę śpiew dziecka na klatce xD poczułem się trochę dziwnie.

Odnośnik do komentarza

Są jakieś elementy "kolekcjonerskie"? Jest rozwijanie umiejętności/broni? Lokacje są rozbudowane, jest mapa? 

Masz jakieś notatki, gazetki, fragmenty większej mapy. Jest levelowanie zarówno postaci jak i każdej broni. Lokacje raczej nie są rozbudowane chociaż zdarzają się bardziej rozległe obszary jak wioska czy las. To tak po około 5h gry, może dalej będzie tego więcej

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to przyzwoicie. Ile jest tych rozdziałów? Prawdopodobnie w poniedziałek będę miał też swoją kopię. Tyle tutaj dobroci się naczytalem że postanowiłem kupić. :) Mam ochotę na taką gierkę. Jeszcze mam zamiar zdobyć RE Revelations na WiiU ale to później.

Odnośnik do komentarza

Ja sie jaram. Zupełnie umknął mi ten tytuł. Odkryłem go jakieś 3 dni przed premierą. Jak piszecie, że jest jak RE4 to nie mam pytań. Oby kurier dziś dotarł :)

 

Jesli dosc dobrze pamietasz RE4 to podczas grania w TEW bedziesz mial co jakis czas usmieszek i to uczucie typu: "cos mi to przypomina :)" (ale w pozytywnym sensie, nie negatywnym)

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

„The Evil Within" to gra na jaką czekałem od dawna, duchowy spadkobierca serii Resident Evil. Dlatego też tak ochoczo zacierałem ręce na samą myśl o możliwości ogrania tego tytułu. Dziś w dniu premiery, z wypiekami na twarzy poleciałem do sklepu odebrać swojego zrobionego w ciemno pre-ordera. Za mną kilka godzin grania, co pozwala mi skrobnąć parę słów, dla tych którzy jeszcze się wachają czy warto „The Evil Within" zakupić. Rozgrywka nie zawodzi, jest staroszkolna, ale w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Oczywiście ma wszystkie bolączki residentów, bohater porusza sie jak mucha w smole, kamera jest tak ustawiona, że w stresowych sytuacjach nic nie widać, co zawsze owocuje paniką i próbą ucieczki na oślep, do tego kończy sie nam stamina, amunicji ciągle brakuje a przeciwnicy odwracają sie do nas właśnie w momencie w którym chcemy ich zaszlachtować od tyłu. Co tu więcej pisać, cud miód i orzeszki pistacjowe, za taka rozgrywke przecież kochamy residenty. Podobnie fabuła, jest tak dramatycznie zła, że aż piękna zarazem w tym starym dobrym gore stylu. Nie będę ukrywał, że jako fanowi dokonań Mikamiego te dwa elementy mi wystarczą żeby czuć się w pełni usatysfakcjonowanym co nie zmienia faktu że niestety nie wszystko w „The Evil Within" zagrało. Co jest nie tak? Niestety gra jest technicznym koszmarkiem, wizualnie jest to poziom "Tomb Ridera” z poprzedniej generacji, ba czasem gra wygląda gorzej, dodatkowo witają nas obleśne czarne pasy na górze i dole ekranu (tak samo jak w przypadku the Order nie dam sobie wcisnąć kitu o rzekomym cinematic experiance), a na deser dostajemy makabryczny frame rate spadający nawet do 20tu, tak nie mylicie się do 20 klatek na PS4 i XO. Dodatkowo często przywita nas pop-up tekstur jaki pamiętamy z większości gier na Unreal Engine na poprzedniej generacji. Nie wiem jak kulawych trzeba mieć programistów żeby wydać grę w takim stanie technicznym, na prawdę nie wiem. Podsumowując, polecam „The Evil Within” fanom residentów i gore, nie zawiedziecie się, przygotujcie się jednak na gorzką pigułkę jaką jest techniczny stan tej gry. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że gra zostanie naprawiona kolejnymi patchami. 

Edytowane przez Xymek
Odnośnik do komentarza

 

Ja sie jaram. Zupełnie umknął mi ten tytuł. Odkryłem go jakieś 3 dni przed premierą. Jak piszecie, że jest jak RE4 to nie mam pytań. Oby kurier dziś dotarł :)

 

Jesli dosc dobrze pamietasz RE4 to podczas grania w TEW bedziesz mial co jakis czas usmieszek i to uczucie typu: "cos mi to przypomina :)" (ale w pozytywnym sensie, nie negatywnym)

 

nie ma co ukrywać, ze główne podobieństwo jest do RE4 - schemat prowadzenia rozrywki, miejscówki, czy design.

byc może dlatego tak miodnie sie gra ;) na + oczywiście sterowanie względem RE4 w którym to można sie poruszać podczas celowania.

co tu dużo pisać, taki dopieszczony, nowoczesny  RE4 :D

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra jak kogoś to interesuje

 

 

trochę dramat, że na ps4 spada framerate do 20 fpsów czasem, ale rodziałka wyższa jest. Dla mnie jedyny minus bo framerate to duży komfort grania a tutaj mamy prawie poziom pastgenowego rock solid 25 fps. Niemniej czuje się bardzo podniecony tym tytułem.

Odnośnik do komentarza

Co do tego frejmrejtu, to wszystkie janusze wrzucaja filmik z początku dochodzenia, na dziedzincu przed szpitalem ta gra ofszem strasznie chrupie, ale jak boga kocham, poza tamtym momentem, zadnych innych spadków nie zauwazylem. Nawet jak jaralem 4 wiesniaków na raz, bo mi sie udalo ich zapędzić :D

Wlasnie co z tym paleniem, jak juz przy tym jestem? jak ich nie spale, to co sie dzieje? ozywaja?

 

Co jeszcze chcialem powiedziec o tej grze, to to ze nieco starszym graczom napewno spodoba sie system zapisu, nie ma autosejfa co kazdy cp, tylko poniędzy chapterami i jednym czy dwoch momentach podczas chapteru. Jak se nie zapiszesz to bedziesz miał lipe, jak wylaczysz :) Az sie lezka w oku kręci :)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Wczoraj jak odpaliłem grę to pierwsze wrażenie było WTF? Grafika jak w gta 3, framerate chrupie, pasy na pół ekranu, gdzie ja kurwa jestem? xD Potem jest już tylko lepiej na szczęscie.

 

Co do palenia to zauważyłem, że przydaje się jak już jakieś trupy leżą w lokacji, bo czasami potrafią wstać jak coś naciśniesz/uruchomisz no i dodatkowo jak powalisz kolesia na plecy to możesz go szybko zapałką dobić żeby się nie podniósł już. Jak rozwalasz kolesi na strzępy to chyba spalanie ich truchła nic nie daje już.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Wczoraj jak odpaliłem grę to pierwsze wrażenie było WTF? Grafika jak w gta 3, framerate chrupie, pasy na pół ekranu, gdzie ja kurwa jestem? xD Potem jest już tylko lepiej na szczęscie.

 

Co do palenia to zauważyłem, że przydaje się jak już jakieś trupy leżą w lokacji, bo czasami potrafią wstać jak coś naciśniesz/uruchomisz no i dodatkowo jak powalisz kolesia na plecy to możesz go szybko zapałką dobić żeby się nie podniósł już. Jak rozwalasz kolesi na strzępy to chyba spalanie ich truchła nic nie daje już.

No właśnie ciekawe jak to dokładnie jest, mi się wydaje że jest tak jak piszesz, zapałki są do załatwiania na chwilę powalonych kolesi i do palenia tych co to leżą na lokacjach. Bo ci których już załatwiliśmy już nie wstaną, a przynajmniej mam taką nadzieję ;) .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...