Skocz do zawartości

The Evil Within


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem TEWa po raz pierwszy. Ciężka ta nasza relacja z gierką była, dopóki nie nauczyłem się traktować jej trochę bardziej jak exploration-stealth horror to była strasznie niewdzięczna, ale jak już zażarło to łopanie :obama: Wszystko zostało już powiedziane, ale ten schizowy klimat połączony z dobrym gore bardzo mi podszedł. Dwójka już się instaluje, liczę na równie dobrą giereczkę.

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dla mnie dwójka lepsza pod praktycznie każdym względem, oprócz gore i walk z bossami - fabularnie lepiej, bardziej "straight-forward", ogólnie więcej sensu, podobaja mi się te większe huby, sekrety, opcjonalne pomieszczenia, ale trochę za sterylnie i z nieco słabszym klimatem (nie żeby jedynka była jakoś przerażająca, ale gore trochę nadrabiało, a w dwójce  tego brakuje).
Ogólnie rzecz biorąc - świetny sequel i moje top 3 gierek 2017.

Odnośnik do komentarza

2 jest wg mnie łatwiejsza.
W ogóle 1 wydaje się teraz taka drewniana oldschoolowa nie przystępna?
2 jest w wielu aspektach przystępniejszą, nie pamiętam żebym miał jakieś problemy, stealth bardzo przyjemny.
Ogólnie ja mam z 1 mega wspomnienia, akumu zrobione, platyna wbita.
Kupiłem po latach ponownie 1 na ps4( pierwotnie ogrywałem na ps3,) i coś mi już nie pyklo.
Na tyle ze przeszedłem ze 4 chaptery i odpuściłem.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza

@pawelgr5
Dla mnie dużo łatwiej, bo i sterowanie bardziej "dzisiejsze" - Seba nie jest już takim klockiem z drewna ciosanym. Nie jest to poziom płynności z The Last of Us (choć dwójka sporo czerpie z gry ND), ale też nie jest to ten sam kaleka, co w części poprzedniej :)
No i mamy do dyspozycji cały ekran, bez tych pasów (w jedynce niby już też, ale nadal to tylko rozciągnięty obraz po patchu), co też nie jest bez znaczenia.
Oczywiście jak w każdym survival horrorze, polecam zacząć od razu od najwyższego możliwego poziomu trudności - tylko taki manewr gwarantuje najlepsze doznania w tym gatunku :sir:
Poniżej fotka z pierwszego przejścia:
 

46837296_331480954346673_1714660131221798912_n.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Nyu napisał:

Ja czekam z granirm na 60 klateczek. Mam nadzirje, ze bedzie na XSX tym bardziej, ze maja Bethesde. 

Gralem na PC, więc problem z głowy :) Może to dlatego nie wiem, na czym polega rzekome drewno jedynki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A padem czy myszkiem? 

Seba w jedynce był strasznym kaleką, dopiero żel sprawił że dało się w miarę normalnie celować, drugim problemem była kamera. Roździały z wymianą ognia na wyższym poziomie trudności potrafiły dać w kość. Wersja na PS4 amator i ten początek bleh.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

A padem czy myszkiem? 

Seba w jedynce był strasznym kaleką, dopiero żel sprawił że dało się w miarę normalnie celować, drugim problemem była kamera. Roździały z wymianą ognia na wyższym poziomie trudności potrafiły dać w kość. Wersja na PS4 amator i ten początek bleh.

Padem, w konsolowe gierki zawsze padem.

Odnośnik do komentarza

Ano, to wyglądało jak RE4, ale jakby residenty były w tamtym czasie zainteresowane byciem horrorem, a nie strzelanką w klimatach grozy. Najbardziej zapamiętam te schizy i przejścia niczym w SH - klasa gorzej, ale miód dla oczu i klimat lejący się z ekranu :fsg:

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

A ja gram po raz pierwszy i kurde, po Resident Evil 2 (2019), to po polowie gierki moge powiedziec, ze mnie nie urzekla. Fajny klimat, ale nie jest specjalnie straszna, cechuje sie ostra liniowoscia, a sterowanie postacia jest bardzo nieprzyjemne. Dla mnie sredniak na plytke do dorzucenia do CD Action. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...