łom
Użytkownicy
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda temat: Steam Machine
Treść opublikowana przez łom
-
The Best of Małe Ekraniki, półfinały.
@Paolo de Vesir a Ty przypadkiem nie głosowałeś na SH: Origins zamiast na perełkę z DSa Phoenix Wright która przegrała jednym głosem? A tak na serio to słabe gry zostały, żadna oprócz Pataponów nie kojarzy mi się typowo z handheldami i to pierwsze głosowanie gdzie większość gier to tylko słabsze odsłony znanych serii.
-
własnie ukonczyłem...
Tak, są dwie frakcje. Nie można dołączyć do magów (wytłumaczone fabularnie) ale nadal możesz korzystać z run (lub zwojów które można kopiować), tylko to jest bardziej kosztowne i magia już nie jest tak OP jak kiedyś.
-
własnie ukonczyłem...
Kroniki Myrtany: Archolos - mod który z powodzeniem może być uznawany za Gothic 0 (bo akcja dzieje się przed wydarzeniami z Gothica 1). Jest wszystko co było najlepsze w starych częściach czyli ciekawe postacie, świat, naturalne blokady progresu (nie ma żadnego skalowania leveli przeciwników), kombinowanie w zadaniach i świetne dialogi. Cała mapa jest ogromna ale nie przytłaczająca, po jakimś czasie naturalnie wbija się rozkład miejscówek jak i postaci. Oczywiście jak to w Gothicu nie ma żadnych znaczników i to co trzeba zrobić wynika z dialogów i dziennika, jedyne ułatwienie to szybka podróż. Pod względem rozwoju postaci jest idealnie, wszystkie umiejętności są przydatne, staty można rozwijać na parę sposobów a punktów nauki zawsze brakuje. Wszystko przebiega naturalnie i nie ma sytuacji w której przeciwnik rozwalający jednym hitem staje się popychadłem po 5h gry. Co do walki, tutaj to jest nadal stary Gothic czyli blokujący się na przeszkodach przeciwnicy, lekki chaos i koślawość ale też konieczność wyprowadzania uderzeń w rytmie przeciwnika i używanie odpowiedniej broni. Świat jest też usłany masą sekretów więc eksploracja jest premiowana, oczywiście tak jak w podstawce sterowanie postacią i skakanie wydaje się niedopracowane i niestety do nieumyślnych zgonów trzeba się przyzwyczaić. Fabularnie gra nie ma się czego wstydzić, niby nie jest jakoś bardzo skomplikowana ale jest parę plot twistów, przeciwnych frakcji i postaci z charakterem. W szczególności te ostatnie są bardzo dobrze napisane i mają świetne dialogi (ich 'polskość' wylewa się litrami, poniżej przykład). Grafika to taki dopakowany Gothic 2, z modem DX12 nie jest źle. Za to muzyka i dubbing są świetne. Największym minusem są standardowo bugi, robienie zapisów na 2ch oddzielnych slotach to mus. Raz miałem sytuację gdzie podczas loadingu gra się wykrzaczyła i rozwaliła save'a, gdyby nie drugi zapis był bym 25h w plecy. No i po jakimś czasie robi się śmietnik w ekwipunku. W skrócie - brakowało mi gierki która nie prowadzi za rączkę, gdzie odkrywanie świata dostarcza wyzwań a napotkane postacie mają jakiś charakter. Jak ktoś ogrywał 20 lat temu Gothica i nie przeszkadza mu specyficzna toporność to ma tutaj pełnoprawny tytuł z serii. Z drugiej strony jak ktoś nigdy nie grał w Gothica to może się odbić, ale spróbować i pograć z 5h polecam. Dla fanów Gothica: 9/10 Dla nowych graczy: 7/10 Edit: jak ktoś się zastanawia jak grywalność to napiszę tylko tyle że pierwsze przejście zajęło mi ponad 75h a teraz robię kolejne z całkiem innym buildem, skillami i frakcją.
-
Temat ogólny.
Jak na miejsce motorków ma wlecieć jakaś pełnoprawna gra, a nie rozbudowane DLC którego nie mogę kupić to niech wylatuje.
-
Temat ogólny.
Proponuję SotC Remake za Driveclub Bikes i Medievil Remake za FIGHTING EX LAYER. Poniżej staty Fighting Ex Layer
-
Temat ogólny.
To oprócz Driveclub Bikes zasugeruję jeszcze EX Fighting Layer, bo bijatyki i tak mają małą siłę przebicia tym bardziej tak niszowe i inFamous: First Light bo tylko jedna nominacja a jest Second Son z czterema. Ewentualnie wywalić jakieś indyki z jednym głosem, ale to ktoś obeznany mógł by się wypowiedzieć czy jakiś średniak/crap rzuca się w oczy.
-
PlayStation Plus (PS+ Collection, PS+ Premium)
Aaa dobra w Japonii sobie nazwali z S, w innych krajach jest tradycyjnie bez S na końcu.
-
PlayStation Plus (PS+ Collection, PS+ Premium)
Co robi 'S' na końcu w nazwie Ridge Racer?
- PSX Extreme - THE MOVIE - Zbieramy materiały
-
Temat ogólny.
No to jeszcze raz powtórzę: Gone Home i Night in the Woods to jedne z najgorszych 'gier' jakie ukończyłem. Dla mnie to są gry 2/10, przy nich Mortal Kombat Mythologies: Sub Zero to kandydat do GOTY. W The Crew model jazdy jest strasznie nijaki, wywaliłem po 2h, tak samo jak The Crew 2. Driveclub Bikes to niby 'standalone expansion' ale samej gierki nie ma możliwości kupna, bo wersja cyfrowa została zablokowana a pudełko nigdy nie wyszło.
-
PS5 Firmware
A to już jest zależne od gry i jej input laga albo priorytetu animacji nad rozgrywką. W NFS Hot Pursuit było 30 klatek a gra była responsywna, w Resistance 3 też, ale w KillZone już był mega wysoki input lag. Po ograniu Ratchetów na PS2 i 3 które były bardzo responsywne, ledwo co ukończyłem Ratcheta na PS4 bo nie dość że działał w 30 a nie w 60 fps-ach jak wcześniej, to do tego dali motion blur którego nie można było zmniejszyć i input lag był mocno widoczny, dosłownie na bełty mnie zbierało przez pierwsze godziny. W ostatnich grach Rockstara też jest wysoki lag.
-
PS5 Firmware
Tylko że rwanie obrazu (screen tearing) a niestabilnie dostarczane klatki to są całkiem różne rzeczy.
-
PS5 Firmware
W praktycznie żadnej grze z ostatnich dwóch generacji konsol nie ma screen tearingu bo wszystkie mają v-sync, tylko jak nie ma v-sync'a będzie screen tearing (nawet dałem przykład z Ghostwire Tokyo który ma tryby bez v-sync). A VRR w nowych konsolach nie ma na celu zapobiegać screen tearingowi którego i tak najczęściej nie ma tylko upłynnić rozgrywkę dostosowując odświeżanie ekranu do dostarczanych klatek (a nie ograniczać się tylko do 30, 60 lub 120).
-
PS5 Firmware
Jak jest v-sync to mogą być dropy i do 30 a nadal nie będzie screen tearingu. Grą która najbardziej może skorzystać z VRR to Ghostwire Tokyo bo są tam tryby bez v-syncu, masa screen tearingu i latające klatki więc ten VRR tam może dużo zdziałać.
-
PS5 Firmware
Zamiast się cieszyć że większość gierek działa w stałych 60 fps to jest płacz że działają za dobrze i nie ma gdzie sprawdzić VRRa
-
PS5 Firmware
Tak, jeśli output gry jest 4k to to jest sygnał 4k nawet jeśli jedyne co jest w 4k to HUD. Jeśli to dobrze działa z grami z PS4 to może zobacz Until Dawn? Tylko że to ma 1080p.
-
PS5 Firmware
Tu nie chodzi o screen tearing bo tego w większości gier na konsole nie ma (od tego jest v-sync) tylko o to że normalnie obraz jest dostarczany co 16.6 ms (przy 60fps) albo co 33.3 (przy 30), bez wartości pomiędzy (bo jest to odpowiednio każde lub co drugie odświeżanie TV 60Hz). Więc gra działająca w np. 45 fps wyświetli na przemian nowe klatki (pasujące do 60 fps) i powtarzane (pasujące do 30). Gra która działa np. w 55 fps-ach większość klatek będzie miała nowych/szybszych ale zdarzą też się wolniejsze (część klatek będzie się powtarzała), więc raz gra będzie działała bardziej płynnie raz mniej. VRR wprowadza właśnie takie wartości pomiędzy więc różnice w płynności są mniejsze bo nowa klatka może być wyświetlona w przedziale 16.6 - ~24 ms (przy max 60 fpsach).
-
Temat ogólny.
Tak spojrzałem na listę z poprzedniej strony i widzę że część remake'ów o których jest dyskusja dostało więcej niż jeden głos. Tak w ogóle ile gier jeszcze trzeba wywalić żeby zmieścić się w 256 po uwzględnieniu kandydatów do wypadu z poprzedniej strony?
-
PS5 Firmware
Ja bym wolał w takim wypadku żeby zamiast latały klatki od 45 do 60 to latała rozdzielczość od 1440p do 4k.
-
Wrzuć screena
Zelda BotW? Tylko na emu w wysokiej rozdzielczości i 60 klatkach
-
PS5 Firmware
No tak to nie będzie że odblokują tryb 30 żeby sobie latał klatkarz jak chce. Żeby VRR działał to musi być minimum 45 (żeby działał na większości TV z VRR) a nie latać od 30 do 60. Zależy też czy w Horizonie jest zapas mocy w trybie 30 (tak żeby było minimum 45), jak nie to będą musieli obniżyć rozdzielczość. No i tak jak tjery pisze to nie sprawi nagle że gra działająca w 45 fps-ach bez VRR nagle z VRR dostaje mega kopa, to nadal będzie 45 FPS tylko bardziej przyjemne dla oka.
-
Temat ogólny.
Ratchet na PS2 i PS4 to mocno odmienne gry (pod pewnymi względami ten z PS2 jest dla mnie lepszy). THPS 1+2 bym zostawił bo nawet pod względem gameplayu wprowadza zmiany w stosunku do oryginału. A tłumaczenie że jest to pakiet więc wywalamy jest słabe, bo nie ma możliwości kupna tych gier osobno. Po prostu tak nazwali produkt. Równie dobrze można powiedzieć że gdyby CTR nie nazywał się Nitro Fueled tylko CT Racing + Nitro to też nie powinien się znaleźć. W Mafię grałem tylko w oryginał ale z tego co widziałem to ten Remake praktycznie wszystko zmienia. To nie jest podobny poziom zmian jak był między RE1-RE1 Remake?
-
PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy
Wygląda na to że pacze do gierek Insomniaców już wyszły i taki Miles Morales działa w 70+ fps-ach w Performance RT
-
PlayStation Plus (PS+ Collection, PS+ Premium)
Jak się potwierdzi to wszystko odpalę przynajmniej na chwilę, nawet Fifę z której można się śmiać ale tak naprawdę zainteresuje masę właścicieli konsol.
-
PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy
Jeśli chodzi o gry działające w 30 FPS, to tak ta opcja nic nie zmieni. To jest dobra opcja dla gier które celują w 60 lub 120 i nie zawsze udaje im się ten cel osiągnąć (np. RE VIII w trybie RT) bo mniej widać spadki. Z drugiej strony jak jakaś gra działa przez 99% w 30 czy 60 fps-ach i okazjonalnie są jakieś małe spadki (powiedzmy o max 10% w trybie 30 i 20% w trybie 60)to pewnie większość osób by tego nie zauważyła gdyby nie wykresy z internetu. Ja np. ogrywałem God of War 2018 w trybie 1080p na PS4 Pro, bo mimo tego że nie miałem stałych 60 klatek to i tak jest o wiele płynniej i po prostu lepiej się gra (mimo całego problemu frame pacing'u który niby psuje rozgrywkę).