Treść opublikowana przez ogqozo
-
Pokemon Winds/Waves
No bardzo się przejadł, ostatnia generacja to jedna z kilku najlepiej sprzedających się gier na jedną platformę w historii gier. I jest blisko we dwóch wyrównania do liczby sztuk Gold/Silver/Crystal. Ludzie przejedzeni ostro. Według leaku, raczej gra jest traktowana jako turowa, z jakimiś elementami Legends: Arceus. Rozważany był też wybór dla gracza, czy chce walki bardziej klasyczne czy w jakiś sposób "dynamiczne". Obecnie po leakach spodziewany jest system podobny do Legends Arceus, tylko usprawniony.
-
eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.
O dziwo na Indie Direct nie załapała się jutrzejsza premiera gry OOO. Jest to jedna z lepszych gier roku 2025. Gra to krótka, ale niezwykle pomysłowa platformóweczka/metroidóweczka bez skakania dla fanów gatunku, zmuszająca ciągle do nowych rozwiązań z głównym konceptem. Gra zmusza do myślenia jak to rozwiązać. 46 zł.
-
Minishoot Adventures
Jak już ruszyli to na całego, CIENISTY SPADEK na wszystkie konsole.
-
Nintendo Switch 2 - temat główny
Dobre zapowiedzi dla fanów. Denshattack czy Mixtape to jedne z bardziej oczekiwanych indyków, mają datę. Blue Prince wiadomo, najlepsza gra 2025 i się czekało na wersję na Switcha. Minishoot super gierka i nikt o nie nie mówił na pececie, a jest idealna na Switcha, lepsza zeldówka-metroidówka na małą skalę niż to co robi Nintendo. Pozostałe może będą w miarę fajne, dość sporo demek.
-
Minishoot Adventures
Nareszcie, gra wychodzi dziś na Switcha. Bardzo przegapiona gierka na PC.
-
Primera Division
Jak się okazuje, Mbappe opuścił Madryt w poszukiwaniu konsultacji medycznych. Zawodnik miał uznać, że podejście Realu w kwestii jego trwającej kontuzji nie pomaga. Po miesiącach bez popawy, Mbappe szukać ma we Francji pomocy specjalistów, by w końcu konkretniej zdefiniować problem z kolanem, i powrócić do 100% sprawności, zamiast ciągle grać kaleko. To jednak zawodnik, który zdobył w tym sezonie 23 bramki, i 13 w LM. Jego problem może sporo kosztować Real.
-
Pokopia
Jak cytowałem wyżej, to największa gra w historii Omega Force. A nikt nie mówi, że Dynasty Warriors Origins za 320 zł to "indyk". Gra ma podobno bardzo dużo zawartości i recenzenci nawet nie wiedzą jeszcze, ile. Jest na pewno nie mniej bogata w content, niż jakakolwiek gra pokemon, choć oczywiście inaczej go pokazuje i wykorzystuje.
-
Nintendo Switch 2 - temat główny
Na ostatnim Indie pokazano wiele świetnych gierek - UFO 50, Ball x Pit, Tiny Bookshop, Caves of Qud, Strange Antiquities, Is This Seat Taken, i kilka obiecujących które na razie nie wyszły (w tym Mina the Hollower). Na pewno nie pokażą nic z grafiką, ale dla ogura może być ciekawie.
-
Pokopia
Na OC są te same recenzje lol, nie wymyślili innych stron, tylko że jedną policzyli jako dającą 0,9/10, a pewnie miało być 9/10. Co przy policzeniu tylko 13 recenzji faktycznie obniża średnią. Prawdziwa średnia z tego co zamieścili to prawie 93 - jedno 8, jedno 8,5, reszta to 9 albo 10.
- Pokopia
-
Pokopia
GameSpot: "łącząc AC i DQB, reaguje na wady obu z nich. AC jest tak oparte na społęczności, że nie ma co robić po skończeniu dziennych zadań, a DQB mocno opiera się na questach i nie daje wiele powodów, by dbać o społeczność. Pokopia daje ci masę rzeczy do robienia i ciekawą opowieść, ale też pozwala cieszyć się prostymi małymi przyjemnościami bycia wśród przyjaciół pokemonów i budowania swojego idealnego światka. Czuję, że dopiero liznąłem, i nie mogę się doczekać, by pograć więcej" Games Radar: "kapitalnie dziwny miks pokemonów, AC, DQB i Viva Piniata, ale mimo tych wpływów, jest też wyjątkowym spinoffem ORAZ dobrym symulatorem życia" NYT: "o dziwo jeszcze bardziej urocze, niż oczekujemy od pokemonów. Zamiast łapać i walczyć pokemonami, to opieramy grę na zapewnianiu im komfortu, idąć śladami Stardew Valley i AC" IGN: "dla twórcy i dla zbieracza. Pełna fajnych aktywności i pociągających nagród za robienie ich, z dobrym balansem wolności i kierowania w trybie budowania (choć mam parę zarzutów do precyzji). Urocza przygoda i zaskakująco głęboka opowieść, która często celnie uderza w nostalgiczne dla starych fanów nuty. Bardzo sympatyczny protagonista" Vooks: "zaskakująco przemyślany list miłosny do Kanto, i świata pokemonów ogółem" Z nielicznych mniej podjaranych recezji: "czekanie na budynki i materiały", "łatwo się pogubić na listach materiałów", "ciężko wycelować", "repetytywne questy".
-
Reprezentacja Polski
17-letni Pietuszewski pewnie dostanie powołanie, i nie "za wiek" - przy dobrych występach w Porto, można już teraz nazwać go jednym z lepszych ofensywnych zawodników z Polski. Kamiński nieco zszedł z pozycji gwiazdy Kolonii (koleś gra absolutnie wszędzie - oba wahadła, oba skrzydła ataku, środek pomocy, ofensywny pomocnik... dobry sezon, ale w mniej widocznej roli). Lewandowski robi co może w swoim wieku, ale schodzi już stopniowo na ławkę. Klasycznie już Zieliński, Zalewski, Cash ogólnie trzymają poziom w klubie, o ile można ich zaliczyć do zawodników ofensywnych. Zostaje Szymański, który dobrze wygląda w Rennes, wyróżnia się i pozostaje jednym z nielicznych Polaków, na których zwraca się uwagę w meczu ich klubu. I Skóraś, który trzyma poziom po cichu. Tak więc 17-latek na pewno nie ma od razu pewnego miejsca w jedenastce przy obecnej formie, ale już wygląda jakby powinien być jednym z głównych ławkowiczów. Dawno (nigdy?) nie można było tego powiedzieć o takim młokosie w tej kadrze. Porto to może nie Barcelona, ale też kurna nie Lech Poznań, a zazwyczaj nastolatkowie z Polski wdzierali się przebojem do pierwszej jedenastki co najwyżej tegoż klubu.
-
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026 - Kanada, Meksyk, USA
Lubię sobie wyobrazić scenariusz, w którym Iran trzeba zastąpić na Mundialu, i FIFA postanawia zakwalifikować najwyżej notowany kraj, który odpadł w barażach, a to jest Polska i tak oto Polska drugi raz z rzędu jedzie na Mundial poprzez wojnę.
-
Premier League
Muszę oddać, że tu wątpiłem w takie cuda. W sensie że raczej klub nie miał co się nastawiać na LM po zeszłym roku. Jednak solidność jest coraz większa. Z Evertonem sporo pomógł Lammens - punktują słabszych rywali, trochę szczęścia z silniejszymi. Ale nikt nie ma w tej lidze łatwo punktować rywali regularnie, więc to spore osiągnięcie. Może pomaga brak Europy i jakichkolwiek pucharów. Takie Newcastle się nieźle sypie w tym sezonie, chociaż w LM idzie nieźle. Rok temu, byli na podium na dwie kolejki przed końcem. Teraz zawalają wszystko, to dzisiaj to był horror pomyłek.
-
Primera Division
Z tej strony widać nieco ładniej, co zrobił Yamal. Podbicie piłki od ziemi, by podskoczyła nad stopą obrońcy, prosto w wyjebany strzał. Jak Tsubasa na żywo. Yamal poprawił swoją skuteczność w tym sezonie - ma już 13 goli, przy podobnej liczbie strzałów. Może skończyć, mając dwukrotnie tyle goli, co rok temu. Jego drybling, trickerstwo i kreacja w sumie już były topowe, i nadal są. Ale jak on jeszcze będzie strzelał morderczo, to co począć? Co za koleś.
-
Premier League
Man City wygrało znowu 1-0, a wcale nie musiało. Dzisiaj Arsenal gra z trudnym rywalem, Chelsea, pora przygotować protokół ignorowania tematu Premier League w sieci. Właściwie Man City ma łatwych rywali aż do połowy kwietnia, gdy zagra po sobie z Chelsea i Arsenalem, ciężkie czasy nas czekają. Thiago nadal blisko Haalanda przynajmniej, ale szanse na faktyczną koronę króla strzelców raczej małe.
-
Pokemon Winds/Waves
Styl i treść przygotowanych grafik i zastosowanego cieniowania to nie "silnik", a silnik pewnie jest nowy, na ile może być nowy silnik w dzisiejszych czasach. Poprzedni silnik faktycznie był mocno oparty jeszcze na czasach 3DS-a i przygotowany dość autorsko przez Game Freak na potrzeby nowego wyzwania w postaci grafiki 3D, zaś ten który przygotowano na WiWa (w leakach opisany jako "Engine X") jest oparty na UE4.
-
Seria Tales of
Tyle opinii co ludzi, jeśli chodzi o serię Tales. Ale tak, chyba najwięcej oddanych fanów scenariusza mają raczej Abyss, Symphonia i Berseria. Jednak ta ostatnia ma dość mieszane opinie. Ma ciekawy "mroczny" pomysł, chociaż to nadal dość klasycznie opowiadany jRPG.
-
Pokemon Winds/Waves
Według leaków (a wszystko na tym wideo dokładnie je odzwierciedla), nie ma czegoś takiego. Mapa jest oparta na Indonezji i okolicach. Możliwe, że będzie tylko jedno duże miasto, oparte na Kuala Lumpur. Przekaz zwiastuna "jedziemy na wakacje" wydaje się pasować do leakniętej opowieści o dzieciaku z dużego miasta jadącego na wakacje po wyspach i morzu. Przypomnijmy dla trzeźwości, że według tychże leaków, budżet produkcji gry to ok. 20 milionów dolarów. Jak na dzisiejsze czasy, to może gra się załapie na nagrody dla gry indie hehe.
-
Pokémon - temat ogólny
Tę współpracę z Home już zapowiadano, tylko że teraz potwierdzono, że dodadzą to potem. No tak, Home to taki bank że z różnych gier można gromadzić, rozwiązał on problemy z komunikowaniem bezpośrednio między grami, które z racji chęci zabezpieczenia przed cheatami i różnej liczby pokemonów w grach były dość restrykcyjne. Obecnie obsługuje chyba wszystkie główne gry na Switcha, oraz Pokemon Go, plus przesył z Pokemon Bank (odpowiednika na 3DS-ie). Szczerze to, jako że transfer jest jednostronny oczywiście, a gry znacznie się rozwinęły od tego czasu - uważam to za ciekawostkę, bo Charizarda można bardziej dopićkać i tak w nowych grach itp.
-
Pokemon Winds/Waves
O grze w pewnym sensie wiemy sporo, z racji przecieków hehe. Dużo wysp, eksploracja open world, w tym podwodna. Grafika W ZAŁOŻENIU dostała mniej więcej spodziewany upgrade - nie lepszy, nie gorszy - acz jak zwykle pytanie będzie takie, ile z tego trzeba będzie obciąć, by utrzymać framerate, gdy pojawią się dynamiczne pokemony na tych lokacjach. Reszta na razie oficjalnie niewiadoma.
-
Pokémon Champions
"Kwiecień 2026" na Switcha, "później w tym roku" na komórki.
-
Pokémon - temat ogólny
Kurde bogaty jest ten świat pokemon, nawalają ogłoszenia bez komentarza na pół minuty jedno po drugim, nieraz w ogóle nie wiedziałem, że taka gra/działalność jeszcze jest i w sumie po ogłoszeniu nie wiem co dokładnie ogłaszało lol.
-
Champions League
Teraz to już będzie. Jest może tylko jedno starcie mocnych faworytów, ale w każdym innym przeciwnik może spokojnie zaskoczyć i nie zdziwiłbym się. Nie wiem nawet kto jest faworytem np. w meczu PSG-Chelsea, bo Paryż ciągle ma spore wahania formy i nie gra zbyt dobrze. Ogólnie to dlatego LM zapowiada się ciekawie, bo nikt z potentatów nie jest aż tak regularny. Bayern i Arsenal na pewno gniotą dość mocno, ale Bayern dostał jednak od Arsenalu, a Arsenal oddycha rękawami. Oczywiście nie stawiałbym za dużo na inny wynik niż 4-0 dla nich w tej fazie hehe. Kursy na Bodo w finale to 25:1. Nawet kusi, acz ludzie podłapali teraz hype, sporo mniejszy kurs niż na finał dla Galata, Leverkusen czy Atalanty.
-
Pokémon - temat ogólny
Nie było to chyba potwierdzone, ale z powodu jednej grafiki, gejmerzy zakładają, że będą dostępne wszystkie albo liczne gimmicki z różnych generacji: Wydaje się sensowne, że będą wszystkie w jakiś sposób dostępne, może w ramach kolejnych uaktualnień wspominających coś itd., po dłuższym czasie, ale tak bym się spodziewał.