Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. Dość kryptyczny zazwyczaj pokemonowy leaker (faktyczny) Riddler, który ogólnie coś wie tylko mało z tego mówi, tym razem był w miarę dosłowny. Post z 11 lutego: Gra w rodzielczości 240x160, a i tak trochę zboków to kupi.
  2. Pewnie nie lol. Sorry, ja zazwyczaj jak słyszę że gra sprzedała 2 miliony w początkowym okresie na PS5 to w głowie sobie dodaję "ok, czyli nie podadzą ale pewnie w miarę lat drugie tyle na Steamie". Zapomniałem, co to EKSKLUZYW. Według leaku z Insomniac, z początku 2022, gra miała puścić do sklepów ponad 2 miliony sztuk (i prawie 2 mln sprzedane). Czyli do dzisiaj pewnie niewiele więcej ponad to, ale pewnie trochę więcej. Sony oficjalnie podało oficjalnie sprzedaż detaliczną 1,4 mln w czerwcu 2021. Oczywiście PS5 przez dobrych kilka lat zdobywało klientów, bo i ciężko było dostać konsolę, a ta gra to EKSKLUZYW. Na pewno jak na koszt musiało być przyzwoicie. Nie można było oczekiwać wiele więcej, to nie remake Silent Hilla czy God of Wara.
  3. No właśnie nie wiem. Widziałem parę osób które mówiły, że im save'a wywaliło, ale nie wiedzą, kiedy, bo gry nie włączali od roku, jeszcze na starej konsoli. Teoretycznie save powinien działać. Sam grę sprzedałem więc nie wiem.
  4. Dammit, tyle lat pisania o każdej grze "może Bluepoint robi remake i jutro shadowdropnie" i taki koniec. Dziwny jest ten świat. Taki remake Demon's Souls sprzedał kilka milionów sztuk, nie wierzę że to nie był czysty zysk dla Sony, nawet jeśli by relatywnie bardzo drogo to portowali. Colossus też ładnie zszedł w porównaniu z oryginałem. No ale to już taka klasyczna historia, studio zrobiło coś dobrego dla określonych fanów, i w miarę niezłego sprzedażowo, potem siedziało nad grą-usługą, nic im z tego nie wyszło i ich zamknęli lol. Który już raz czytam taką historię.
  5. Nie jest jasne, co ta gra robi z save'em lol. Na razie widzę opinie ludzi, którym nie zachowało save'a. Więc nie mogą od razu polatać po mieście mechami, zobaczyć lawę i kilkunastu przeciwników naraz. Jak ktoś biega po świecie tak na początku gry to nie ma żadnych zawachań klatkażu. Nie ma co, nie jest to jakaś nowa edycja z czymkolwiek nowym w danych. Nie zmieniono np. sławetnego doczytywania obiektów czy jakości tekstur. To ta sama gra z podkręconą rozdziałką i klatkażem.
  6. Gra wyszła w lutym. Przez ile lat przed premierą nowej konsoli ma nic nie wychodzić, bo ludzie się obrażą, że nie poczekali by wydać na nowej? Gra z czasów Wii U wyszła na Switcha 1, była na nim zajebista, dla mnie tyle "problemów".
  7. Ja mam za 21 zł. Co ciekawe, znowu zakup wersji S2 nie ma żadnego sensu w eShopie, bo dosłownie teraz bez żadnych promo suma kupna wersji S1 + upgrade 21 zł jest kilka złotych niższa lol (wersja S2 po 276,80 zł).
  8. A czemu nie. O ten update klateczek i rozdziałki to w internecie jęczało 100 razy tyle ludzi, co o ten cały remake który tyle zmienia na plus w samej grze lol. Ciekawe czy faktycznie teraz kupią przynajmniej i się zamkną na jakiś czas.
  9. Directowy Tokyo Scramble, delikatnie mówiąc, nie okazał się grą na miarę Ender Lilies. Tydzień po premierze gra dobiła do 4 recenzji na Metacriticu, i średnia to 38. Game Rant: "Toky Scramble jest na tyle specyficzne, że czasem daje rozrywkę, i technicznie jest grywalne od początku do końca, ale tak mało jest z niego przyjemności, że nie polecam go. To najgorszy na razie ekskluzyw na Switcha 2, a na liście zawierającej Welcome Tour i Survival Kids, o czymś to świadczy"
  10. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    No nieźle nieźle Norwegowie. Nawet nie ma w tym jakiegoś fuksa, solidna rywalizacja. Chyba pierwsza prawdziwa sensacja tego roku się szykuje. Włosi na skraju niezłej kompromitacji - Napoli poza top 24, Juventus lanie od Galatasaray, Atalanta z BVB, Inter z Norwegami... Co za zestaw.
  11. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Swoją drogą to Mbappe zajebiście się nauczył hiszpańskiego. Niejeden piłkarz się uczy języków, w sumie w szkole każdy powinien mieć drugi język hehe, ale ta naturalność, tempo, akcent, po roku faktycznego mieszkania w Hiszpanii, no robi wrażenie nie powiem.
  12. Nowy Paranormasight z dobrymi recenzjami, średnia 85. Game Informer: "świetna nowoczesna przygodówka, pełna tajemnic, wspaniałych postaci, i pięknych obrazków". Gra nadal ma sterowanie jak w jedynce, z tego co rozumiem. Trochę jakby z myślą o myszce w pewnych sekcjach, no ale ludzie z tym żyją.
  13. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Pod względem toksyczności show nie zawiodło, po tym incydencie w sumie cały mecz to były jakieś cyrki i nikt nie wydawał się skupiony na graniu. Liczba incydentów na boisku i trybunach absurdalna. Valverde odwijający normalnie komuś z Benfiki sierpowego bez żadnej kartki to był wręcz śmieszne. Aczkolwiek w tej sytuacji co Mourinho ostateczniego wyleciał, to akurat wyglądało jak nurek, Tchouameni był daleko heh. Iberyjska piłka. Tchouameni powiedział w TV, że Vinicius mówi, że został nazwany "małpą", za to tamten się broni, że powiedział "pedał" czy coś takiego lol.
  14. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Jedziemy fazę pucharową. Mourinho kontra Real to będzie raczej hit dnia. Mam nadzieję, że kamerzysta pokaże też czasem piłkarzy Benfiki. Dortmund-Atalanta, dwie ekipy w świetnej formie w swoich ligach. Jasnę, Atalancie wyniki daje bardziej bramkarz niż cokolwiek (co za sezon Carnesecchiego!), ale może i w LM to im pozwoli powalczyć. Galatasaray też rozpędzone i kto wie, może w końcu te ich inwestycje dadzą jakiś efekt. Osimhen jak już gra regularnie... to jest dobry.
  15. ogqozo odpowiedział(a) na Grabol temat w Kącik Sportowy
    I cyk Real Madryt "wielki kryzys" liderem ligi, idą w tempie na jakieś 95 punktów, i stracili tylko 3 gole w ostatnich 6 meczach, Arbeloja luksusowo. Znowu wrócił Trent Alexander-Arnold, i zaliczył sporo bardzo efektownych podań. Nie ma co, talent ma, ciekawe czy w końcu jakoś dłużej pogra.
  16. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Pokémon
    Famitsu wrzuca wywiad, z ciekawymi dość artami i grafikami. 【ぽこポケ】『ぽこ あ ポケモン』開発インタビュー。大森滋氏が『ポケットモンスター』開発時に“マップに草むらを置いた”経験から生まれた! コーエーテクモゲームスと開発をともにした経緯、ボリューム、マルチプレイの仕様など超深堀り! | ゲーム・エンタメ最新情報のファミ通.com Omori o idei: "zawsze myślałem o tym, jak wyrazić indywidualność pokemonów inaczej, niż w RPG-u. Po Scarlet i Violet, zebraliśmy kilka osób i robiliśmy prototypy. Zrobiłem wideo... Pół roku później zaprezentowałem to Pokemon Company. Było już ustalone, że to spokojna gra-piaskownica, Ditto, i ogólny styl". Pierwsze video promujące grę na Direkcie zawierało bardzo dużo z tamtego pierwszego. Z racji na brak doświadczenia w tym gatunku, Pokemon Company poprosiło do współpracy Koei Tecmo. "Gdy dołączyłem do Game Freak w 2001 roku, moją pracą było umieszczanie trawy na mapie. Mam swoisty edytor robiąc gry, i gdy umieszczam trawę, wyskakują z niej pokemony. To bardzo ciekawe uczucie, od strony twórcy. Chciałem zrobić grę, w której to gracze mogą doświadczyć tego tworzenia własnego pokemonowego świata" "Bulbasaur daje ci możliwość trawy, a gdy już umieścisz trawę, pojawiają się kolejne pokemony... Zawsze myślałem o takim mechanizmie, choć początkowo była to bardziej symulacja, niż piaskownica, rozwinęliśmy ten gameplay" "Ditto przemieniony w człowieka był oczywistym wyborem, bo pokemony nie są zbyt dobre w używaniu narzędzi" "To największy zespół, jaki pracował nad grą w historii Omega Force [twórcy Dynasty Warriors, DQ Builders, DQ Heroes itp.]. Byliśmy więc w stanie osiągnąć wysoką jakość, wysoką ilość, i dostarczyć grę szybko. Nie była to jednostronna współpraca i Game Freak także miał swój udział" Omori: "nie spodziewałem się, że napiszę tyle dialogów. Koei Tecmo dobrze rozumie pokemony. Nad grą pracowały trzy firmy, używałem taktyki ataku ludzkiej fali, aby tyle tego contentu nawalić" (...) Pod względem samej obszerności, to chyba jedna z największych gier Pokemon w historii "Zazwyczaj myślimy o pokemonach w sensie siły. Rośnie level, ewolucja, wygląd ma oddawać ich rosnącą siłę. Tym razem pomyśleliśmy inaczej - co gdyby pokemony żyły w spokoju przez długi czas, gdy ludzkość zniknęła, i poprosiliśmy o narysowanie tego. Tangrowth za dużo rozmyślał? Może Pikachu skończyła się elektryczność?" Muzyka ma mieć nowy charakter, ale w miarę tworzenia miasta, będzie bardziej przypominać klasyczny motyw Pokemon. Oparta jest na wątkach "tworzenia i zmieniania" - Pokopii, i "odbudowy i odnowy" - seria Pokemon. Gra ma być przyjazna ludziom, którzy ogólnie nie grają w gry.
  17. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    No dziwnie się widzi temat dnia: ZAWODNIK SIĘ STARAŁ. Ale wszyscy o tym gadają. Wemby się starał, Edwards w reakcji na to dostosował się i też się starał, pozostali musieli trochę się dostosować. Raczej rozumiem ogólnie jednak zawodników. Nie mają wielu powodów, by się starać, to mecz towarzyski, jakby doznali kontuzji w nim i stracili szanse na tytuł to by był skandal lol. Czy kiedyś "tytuły MVP coś znaczyły"? No właśnie nie wiem. W czasach MJ-a, ten tytuł dostawali np. Mitch Ritchmond czy Glen Rice, ile osób to dzisiaj pamięta? Ja sam nie pamiętam, bym o tym słyszał. Kobe, LeBron, Iverson, Shaq dostawali... no fajnie, tak czy siak największe gwiazdy danego momentu.
  18. Sławetny input lag nie jest po patchu specjalnie odmienny od tego na Switch 1. Jakieś większe bugi poprawiono podobno, i framerate otwarto (głównie zauważalne w pomieszczeniach, nie każdemu w sumie się to spodoba względem blokady na 30). Ludzie lubią jęczeć, że chcieli lepiej, ale bez przesady, gra na ten moment nie ma specjalnie wad względem wersji S1, a różnica w wyglądzie jest spora. Nie każdemu te wybory pasują (względem np. obniżenia nieco grafiki i klatkażu bliższego częściej 60), ale nie ma teraz specjalnie powodu, by grać w wersję S1.
  19. ogqozo odpowiedział(a) na Sylvan Wielki temat w PS5
    Games Radar: "Na razie, ani tu najlepszych elementów GoW, ani Metroida. Walka nudna i pozbawiona życia, choć jest parę ciekawych pomysłów. Wizualnie trochę brzydko i bez koloru. Nie ma nawet brutalnych egzekucji, ogólnie jakoś wstydliwie. Nie jest źle, ale przyzwoitość nie wzbudza ekscytacji" Ogólnie ze wszystkich stron brzmi jak gra, która pod innym tytułem by przeleciała ledwo zauważona.
  20. ogqozo odpowiedział(a) na Josh temat w Ogólne
    Jest sporo bardzo nerdziarskich odniesień. Myślę, że ekran zapisu gry to odniesienie do Yakyukena, pierwszej sprzedawanej gry eroge: Yakyūken: The First Commercial Erogē – Gaming Alexandria
  21. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Jest Norgaard, i ogólnie nie grają Rice i Zubimendi. Poza tym brak poważniejszych rezerw. Ciekawe czy prowadząc w połowie 4-0 u siebie z ekipą z piątej ligi Arteta jednak postanowi wystawić jakichś bardziej rezerwowych graczy. Muszę jednak oddać Artecie, że czasami zapominam, kto tam ma jaką rolę w składzie. Taki Martinelli w lidze praktycznie nie istnieje, a w LM 6 goli, i chyba regularnie wymiata w pucharkach. White też, choć lubiany, to w sumie nie gra w lidze prawie w ogóle.
  22. ogqozo odpowiedział(a) na Obsolete temat w Kącik Sportowy
    Inter idzie na mistrza, co w sumie zawsze widziałem jako prawdopodobne, na dłuższą metę to po prostu jest na pewno najlepsza ekipa we Włoszech. Sam fakt, że Zieliński jest tam zawodnikiem rotacyjnym, mówi za siebie. Liga zacięta i zmienna co roku, ale jak dodamy ostatnie 5 lat, Inter ma zdecydowanie największą stabilność i najwięcej sukcesów ze stawki. Wszedł jednak do jedenastki chyba na dobre. Jego noty w "Gazzetta" są wręcz najwyższe w Interze (no, może tylko za Dimarco). Chivu nie spieprzył wiele wobec Inzaghiego, choć w LM były porażki z mocnymi rywalami, jasne. Gasp chyba też na razie nie jest taki niezastąpiony, Atalanta ładnie wychodzi na ludzi i jeszcze powalczy w LM i lidze. Włącznie z Como, 7 klubów wygląda dobrze i walczy o miejsce w LM.
  23. Przy MGR Revengeance się zawsze mówi, że ten procesor Cell, tak ciężko na niego robić i tak ciężko portować, panie nie do zrobienia, no ale skoro jednak się okazuje w 2026 roku, że jest możliwe przerobienie czwórki na nowe konsole, to może i MGR kiedyś okaże się wykonalny. Choć zawiodła może oczekiwania Konami, gra nie była wcale największą wtopą finansową w historii Platinum, na konsole zeszły pewnie miliony sztuk (w samej Japonii pół miliona), ponadto na Steamie szacuje się ze 2 miliony graczy.
  24. Darwin w ogóle miał być na Switcha 1, ale coś nie szło i przesunęli na Switcha 2 jakiś czas temu. No cóż, jednak nie każde małe francuskie studio ludzi opuszczających duże korpo jest mistrzem optymalizacji.
  25. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    W ogóle to Strand Larsen strzelił dwa gole dla Palace, czyli więcej niż w 22 meczach dla Wolves. Może to faktycznie dobry gracz, tylko "system" Wolves sprawiał, że był tak beznadziejny (a był, oj był - był gorszy niż Gyok). Ciekawy też ruch Bournemouth. Po sprzedaży Semenyo sięgnęli po kogoś kto się nazywa Rayan. 19 lat, kwota transferu prawie 30 mln euro, czyli sporo jak na Brazylię. No i ten 19-letni Rayan wygląda bardzo dobrze, zdobywa gole. Ten klub to zawsze pokazuje, że może sprzedać drogo i znaleźć sensownego następcę. Świetnie są zarządzani jak na swój budżet. Duże marki walczą o utrzymanie, a Brentford i Bournemouth znowu bezpieczne.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.