Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Tuż po finale LM, finał NBA, co za dzień. No, niby oficjalnie nie finał NBA, ale we Wschód cały rok nikt nie wierzy. W obu ekipach trochę kontuzji. Co najgorsze może, dla OKC nie pojawi się sensacja tych playoffów, Ajay Mitchell. OKC zebrało sporo negatywnej uwagi w sieci. Za dużo fauli sępią, no i ogólnie ludzie chcą na coś narzekać. Seria była dziwna - czasem miażdżyli Spurs, czasem OKC. Sam nie wiem, jaki z tego wniosek. Dziś Spurs mają wielką okazję, zwłaszcza przy tych kontuzjach. Zaznaczmy, że przed sezonem, Spurs byli u buków na SIEDEMNASTYM miejscu, by wygrać tytuł, z kursem 67 do 1. Ktoś stawiał?
  2. Raczej nic jakoś wyjątkowego, jeśli chodzi o coś innego niż zainteresowanie historią gier. Większość grania multi mocno rozwinięto od tamtych czasów. Wiadomo, jest stare Mario Party, stary Mario Football, stary Tenis, stare Karty, Goldeneye... Kirby Super Star to ciekawostka, bardzo łatwa ale ciekawa gra z pomysłem na co-op dwóch graczy, jeden jako "helper". Ten pomysł też dziś zrobiono, ale KSS do dzisiaj ciekawe. Tytuły Kunio Kun to klasyka, grałem w nie z bratem jeszcze wiele wiele lat po oryginalnej premierze, prostota, czytelna akcja i zabawne animacje. Ale też nie powiem, że nie znajdziesz dziś takich gier gdzie indziej. Podobnie Wave Race, Golden Axe, Streets of Rage, Gunstar Heroes. Znajdziesz poza NSO podobne gry, acz te mogą być niezłe jak ktoś lubi.
  3. ogqozo odpowiedział(a) na Obsolete temat w Kącik Sportowy
    Technicznie to Chivu dołączył do grona zagranicznych trenerów wygrywających w Serie A hehe. No ale wiadomo, że to włoski światek. Czasami kluby próbują. Po sukcesie Mourinho zatrudniono kilku Portugalczyków, ale nie mieli sukcesów. Milan był średnio zadowolony z Fonseki i Conceicao. A calcio to taki świat, że tam by musiało być jak w Anglii - że każdy klub zatrudniający obcokrajowca zaczyna wygrywać, żeby zmienić to przyzwyczajenie. Jak było w Anglii kiedy przyszli Rijkaard i Wenger, potem następni. We Włoszech jednak Włosi często wygrywają. Ten Allegri to co nieco wygrał w życiu, Conte też. Oczywiście Como to najlepiej trenowany klub w Hiszpanii, bez dyskusji. Tak dominujący styl gry przy budżecie na poziomie 1/3 Interu czy Juve, to szaleństwo - jeśli dodadzą jakość, lepszych piłkarzy, to może być ciekawie. Como nawet jak przegra mecz, to grając jak Man City. A przecież oni nawet grając "po pierwsze styl, zespół, budowanie tożsamości..." wyprzedzili wynikami Juve i Milan! W tym roku Parma zatrudniła Cuestę, który zastąpił Chivu - Cuesta był przez lata asystentem Artety w Arsenalu. Wynik zaliczył niezły, 13. miejsce dla Parmy to generalnie sukces, więc może zrobi się jakaś moda na Hiszpanów w Serie A. Fabregas budzi wiele hejtu we Włoszech, i ogólnie całe Como. Wiadomo, to klub nieźle fundowany, i to przez azjatycką firmę, taki "znikąd" (byli już w Serie A, ale ogólnie raczej Serie B to był ich poziom), no a Fabregas wkurza ludzi tymi swoimi gadkami, że najważniejsze jest właściwie grać, to wyniki przyjdą - w którym niektórzy słyszą cichą pogardę dla włoskiego tradycyjnego grania... którego symbolem jest taki Allegri. Allegri nazwał Fabregasa "dzieciakiem, który wczoraj zaczął trenować". Gaspierini nie podał ręki po meczu, bo "nie szanuje tego, jak się zachowuje Como". Aha, no i Como W OGÓLE nie ma Włochów w składzie! Jebane burżuje. Ale kluby pewnie się zastanawiają po cichu, czy by im taki Fabregas nie wypalił. Edit: Gullit, nie Rijkaard lol
  4. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Slot odchodzi, według Romano. Cóż, uczucia mam mieszane. To był ciężki sezon nie tylko ze względu na trenera, zmiana pokolenia, fatalny Salah i Mac Allister, starzenie Van Dijka, młode transfery, Isak kontuzjowany itd. Ale też styl gry nie napawał optymizmem przez cały rok. Myślę, że Liverpool mógłby się odbić za rok - ale coś w tym jest. Liverpool ma się starać o Iraolę, którego po cudzie Bournemouth każdy chce.
  5. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    No i już dzisiaj finał o wczesnej godzinie sobotniej. Po tym jak Arsenal zdobył mistrza w Anglii, w sumie ciśnienie opadło i ludzie chyba przyznają, że no ok sezon im wyszedł jednak lol, może Arteta nie do zwolnienia, nawet w razie porażki. Ja sam będę też raczej zadowolony z dowolnej wygranej. PSG to zawsze tacy outsiderzy w Europie, nikt nie wie co oni robią "na co dzień", dobrze widzieć uśmiech na ich twarzach, potrafią grać poezję, wiadomo. Za to Arsenal, wiadomo, mógłby zdobyć pierwszy tytuł w swojej historii. PSG po prawie miesiącu "odpoczynku" wystawi raczej swoją perfekcyjną jedenastkę, taką samą jak rok temu poza bramkarzem. W Arsenalu nieznany jest status Timbera i Zubimendiego. Niderlandzki obrońca ma chyba zagrać w jedenastce. Za Zubimendiego niby ma być Lewis-Skelly w pomocy. Kai Havertz chyba jest sprawny i zagra w finale. 5 lat temu (no, 5 lat i 1 dzień temu) zdobył jedynego gola w finale Chelsea-Man City.
  6. ogqozo odpowiedział(a) na malin1976 temat w Kącik Sportowy
    Flick go chciał, bo PRESSUJE. Bayern też się nim podobno interesuje od dawna. No ale dwa lata temu to mnie mniej dziwiło, jak miał 23 lata i za sobą świetny sezon, teraz ma za sobą dwa słabe. No ale Flick jest kochany w Barcelonie i jeśli serio to był jego pierwszy typ, co zrobić jak tylko po odejściu Lewego zwolni się troszeczkę dozwolonego w lidze budżetu, to cóż, klub musiał to zrobić, wszyscy chcą iść za Flickiem obecnie. Najwyżej Gordona na ławce posadzi jakiś 17-letni Pedro Catalunya z akademii zarabiający 400 tys. miesięcznie, a klub zacznie naciskać, by Gordon odszedł albo zrzekł się kontraktu hehe.
  7. ogqozo odpowiedział(a) na Obsolete temat w Kącik Sportowy
    Według Sky, nowym trenerem Napoli... ...Allegri lol. Nie wiem no. Milan po czystce pójdzie w innym kierunku. Wśród kandydatów - znany jest Pochettino. Topowi trenerzy (Farioli, Iraola) podobno niezainteresowani trenowaniem rossonerich.
  8. ogqozo odpowiedział(a) na malin1976 temat w Kącik Sportowy
    Talent Barcelony, by gdy tylko im się zwolni miejsce dozwolone na wydatki, natyyychmiast wszystko wysrać na randomową gwiazdę, która wiadomo, że nie przekona, jest imponujący. Ten klub w tym roku na 11 najczęściej wystawianych piłkarzy miał 8 wychowanków! To jest niesamowite, że pomimo tego i tak wydają tyle kasy na te pensje. No ale może się mylę i Gordon przekona akurat. Raphinha ładnie wypalił, a też trochę wątpiłem, o co w tym chodzi. Na pewno jednak Gordon ma za sobą bardzo słaby sezon, jak na kogoś kto idzie do Barcy. Klub powinien wzmocnić też niedługo Bernardo Silva, który podobno nie oczekuje wielkiej kasy. Co tu mówić, od lat co roku mówi się, że Bernardo, znany z nielubienia angielskiego życia, przejdzie do Barcy, ale teraz chyba już serio (tak, już to chyba kiedyś pisałem hehe). Wielkim celem na atak jest jednak nie Gordon, a Julian Alvarez.
  9. Ja już po demku się mocno zastanawiałem, czy chce mi się w to bawić lol. Gra jest ciężka, sporo też niejasności. Jest oldskulowo. W dzisiejszych czasach to praktycznie szok i niedowierzanie usłyszeć o czyjejś nowej grze niecały rok po wydaniu poprzedniej. Niby to wygląda jak brat bliźniak Casta, no ale i na takowe się dzisiaj zazwyczaj czeka z 5 lat hehe.
  10. ogqozo odpowiedział(a) na Figaro temat w Kącik RPG
    Protagonista Persony zawsze ma być nijaki, by być pustym naczyniem do wczuwania się gracza. Ktoś inny zrobiłby tworzenie własnego bohatera i nie byłoby komentarzy, ale przy ich stylu graficznym wymagałoby to zatrudnienia 10 osób więcej pewnie. Ostatnia rzecz, która mnie rusza. Po grze raczej wiem, czego się spodziewać, jako że przez kolejne części, w tym Metaphor, i remake'i, seria dość stabilnie porusza się do przodu i wprowadza nowocześniejsze rowiązania do tego samego od dwudziestu lat schematu, właśnie takie, jak się spodziewałem. Jeśli Persona 6 zrobi cokolwiek innego, niż następny taki krok po Metaphor, to będę zaskoczony.
  11. Mina the Hollower z niejakim 92 na Metacriticu, dobrze że temat zabrali. Ale myślę ze pare osob na forumie sie zainteresuje. To całkiem duza i dosyć soulsowa gra.
  12. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Kącik RPG
    Teraz tylko Persona VII Rebirth
  13. ogqozo odpowiedział(a) na MYSZa7 temat w Ogólne
    Ign napisał, że gra przyszła dwa dni temu, pograł na ten moment 14 godzin i po prostu nie ma na dziś recenzji. Ale ogólny ton bardzo pozytywny. Zapewne jak ktoś przymaniaczył to w dwa dni mógł przejść i zapoznać się z innymi trybami dość dobrze..
  14. ogqozo odpowiedział(a) na Obsolete temat w Kącik Sportowy
    Como by powitało, co prawda by pewni zapłaciło 10% tego, co oczekuje, ale może by udziały w klubie dostał hehe. Ale od dawna wszyscy dokoła Lewandowskiego włącznie z nim i agentem wydają się pogodzeni, że opuści Europę. Nikt we Włoszech nie oferował porównywalnych zarobków, ale dopóki decyzja nie zapadnie, kto wie.
  15. ogqozo odpowiedział(a) na MYSZa7 temat w Ogólne
    Gra sprzedała się dobrze, więc piractwo nie ma wpływu. Moja babcia żyła 80 lat, więc palenie nie ma żadnego wpływu na zdrowie. Zresztą to i tak nie ma znaczenia jakby nawet tak było lol. Skoro wydawcy w to wierzą, to to robią. Nie mam ambicji eksperta żeby oceniać strategię ich firmy na setki milionów euro, stwierdzam tylko fakt że wierzą. Myślę że gdyby gra wychodzila w lutym, to by byli mniej skonfudowani, tyle.
  16. ogqozo odpowiedział(a) na MYSZa7 temat w Ogólne
    Denuvo przechodzi ciężki okres teraz (jeśli ktoś nie słyszał, w ciągu marca i kwietnia nowa metoda sprawiła, że zcrackowano wszystkie gry) i nie jest to pierwsza gra w ostatnim czasie, która trochę z tym kombinuje. Nie wiem, jaki właściwie ma być z tego wniosek. Wydawcy często coś robią żeby ich gra była mniej spiracona. Gejmerzy zawsze na to jęczą, pewnie związane z tym że nie ze swojego portfela dali kilkaset milionów na produkcję, ale ostatecznie niejedna z tych gier była wielkim sukcesem i mało kto pamięta.
  17. ogqozo odpowiedział(a) na Obsolete temat w Kącik Sportowy
    Niemożliwe nie istnieje, Milan walczący o LM przejebuje u siebie z walczącym o nic Cagliari. Jako że w Serie A decydują bezpośrednie starcia przy równej liczbie punktów, to obecnie w LM są Roma i Como, a Milan oraz Juve wypadają. Piękna sprawa. Zwłaszcza gdy się wie, ile hejtu we włoskim necie zbiera Como. Donyell Malen kończy chyba sezon jako drugi strzelec ligi, mimo że przyszedł w połowie sezonu. Co tu mówić, koleś umie dochodzić do konkretnych sytuacji bramkowych, a tego Romie brakowało jak niczego.
  18. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Xbox Series X|S
    A jakie mogą być odpowiedzi na pytanie "polećcie coś dobrego" lol. Jak już je ograłeś to dobrze. Luna Abyss wyszła jakoś w tym tygodniu, może jeszcze nie ograłeś. Krótka gra.
  19. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Xbox Series X|S
    Bardzo dużo tego jest, wspaniała usługa. Warto zwrócić uwagę na Crypt Custodian, które chyba wypada zaraz z Game Passa. Na Switchu idealne, to jest taka metroidówka/zeldówka, ale w bardzo intensywnej odsłonie, cały czas nowe wyzwanie, i odkrywanie skrótów by wyciąć cały zbędny tłuszcz. Gra osiąga w te max 10 godzin tyle, co inne robiły w 30, bardzo dobra giereczka jak ktoś lubi zgrabnie. W sumie podobne uczucia z Minishootem. Dredge to też taka gra że jakby większa, tylko skompresowana do 10-15 godzin. Nie ma tu tak naprawdę wielkiej historii, ale to takie skondensowane uczucie gracia w Sunless Sea, tylko przystępniej - co nie znaczy że jest lekko. Genesis Noir to ciekawa gra, choć gra się w to na padzie imo kiepsko, mocno pod myszkę raczej robione. Z gier narracyjnych to mamy geniusz w postaci 1000x Resist, jak i ostatnio bardzo fajne Mixtape. Jest też trochę staroci, w tym przygodówek, są krótkie (ale i np. strzelanki jak stare FPS-y od Id, czy też Rare Replay). Jest Hellblade, Herdling, Indika, Inside, Inscryption, Little Nightmares, Planet of Lana itp. Hi-Fi Rush to taki większy klasyk, ale jak dla mnie nie ma bata tego zrobić w 10 godzin. Może trochę ponad 10.
  20. ogqozo odpowiedział(a) na Figaro temat w Ogólne
    Nawet nie próbowałem zakładać tematu lol. Tak, szykuje się jedna z topowych gier 2026. Demko jest wyjebane. Od pierwszych leveli, gra pcha do przodu, a jednocześnie mocno kusi osiągnięciem wszystkich celów, na które sufit jest bardzo wysoki. Idealne połączenie dostępnego funu i sufitu. Ciekawe jak z ceną, Neon White kosztował stówkę i zeszedł bardzo dobrze, tutaj liczę może nie na podobny poziom całości, ale samego gameplayu, co by w pełni uzasadniało wysoką cenę.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na genjuro temat w Switch 2
    projekt zebrał w Tokio fanów anime z całego świata, bo mamy i kreatywnego z Argentyny, i ludzi w Nowej Zelandii, i byłych pracowników - no tak, to było oczywiste - Hazelight płynne przejścia ze scenek do gry to nie przypadek. Ostatecznie, studio Massket (znane z pracy do wielu anime - zrobiło też pewien polski cyberpunkowy teledysk....) stało się wręcz współtwórcą gry. "Początkowo dawaliśmy im scenariusz, oni to adaptowali i odsyłali nam scenki. Ale skończyło się to jako właściwie wspólne tworzenie gry". Ta współpraca została zainicjowana przez Nintendo da się wyczuć pewne podobieństwo do gier Hazelight, ale i własny charakter. Gra jest bardziej nastawiona na zagadki i komunikację dwóch osób, niż np. dokładność skakania Marcos: "naszym celem było, by gracze zawsze mieli powód do śmiechu, do dyskusji, a może do płaczu. Jeśli podczas playtestu widziałem, że dwie osoby po prostu siedzą i grają w ciszy, to było najgorsze" gra potrwa ok. 8 godzin, dziennikarze grali w jedną godzinę w miarę gry, nasz statek wypełnia się nowymi gadżetami i minigierkami, stając się bazą do spędzania czasu na pierdołach wśród testerów znalazł się ex-Soniarz, Shuhei Yoshida, obecnie jeden z doradców w Keplerze, który grał w Orbitals przez dwa lata. "Moja córka jest raczej casualową graczówą. Pierwszy raz miała możliwość grania w pozycję niewydaną, więc to było fajne. Czasem gry co-op wymagają skilla od obu osób, ale tutaj najważniejsza jest koordynacja między graczami, a nie skakanie czy wyczucie czasu. To mi się naprawdę spodobało"
  22. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Bournemouth może jeszcze zagrać w Lidze Mistrzów, to by było wydarzenie. Jednakże Aston Villa po wygraniu EL musiałaby spaść na piąte miejsce. Całkiem możliwe, bo i Villa i Liverpool mają na razie mecz do jednej bramki. No i nadal możliwe, że spadnie Tottenham. Ale na razie na wylocie inny duży klub z Londynu, West Ham.
  23. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Ogólne
    Dziedzictwo Cat Lady to bardzo dziwna sprawa dla mnie. Z jednej strony widzę sporo osób - bloggerów itp. - dla których jest to wielki klasyk i jedna z pozycji ulubionych. Z drugiej, mam wrażenie na jakichś masowych stronkach, jakby nikt w to nigdy nie grał. Wersja PC mi odwala, na konsole nie wyjdzie bo nie. Ja wiem, że to jest właściwie jeden koleś (i brat który pomaga), że sam nie umie tego sportować na konsole bo trzeba by od zera na innym silniku, ale jakby to popromował i podreperował i może komuś dał zrobić port w zamian za procent to by mógł trochę zarobić.
  24. Gameplay mnie pociąga, acz te scenki nie wywołują wspomnień do klasyków Square. Dość standardowe słodkopierdzenie, bez ciekawych rozwiązań, grzeczne zaokrąglone gadanie, ciągnie się. Mam nadzieję, że na dłuższą metę proporcje będą jak w FF Adventure czy Zeldzie hehe. Kupić pewnie kupię, jest fizycznie, acz nie wiem czy jak z Octopathem, gra na papierze idealna nie będzie miała czegoś bardziej wyjątkowego w sobie imo. Liczba przeciwników, to jak szybko się odradzają i ile trzeba ich klepać też mnie nieco zastanawia na dłuższą metę.
  25. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    "Zmiana warty" na razie jednak wydaje się częściowa. OKC na razie wygrywa, acz ludzie - niczym z młodym LeBronem - wychodzą chyba z przekonaniem, że OKC to najlepszy zespół, ale Wemby to już najlepszy zawodnik na planecie. Nota bene Spurs w każdym meczu zdobyli więcej punktów licząc tylko okres, w którym Wemby faktycznie był na parkiecie. Brakuje jeszcze do perfekcji tej ekipie, ale co tu mówić - koleś tak wielki, tak zmieniający grę, jednocześnie umiejący rzucić trójkę, wolne, to pojebana sprawa, chyba się tego spodziewaliśmy. Ale OKC to potężna ekipa. Łącznie 76 punktów zawodników z ławki w meczu mówi za siebie. Ofensywnie, najważniejsza umiejętność gwiazdy NBA to wykorzystać podwojenia mądrze podając, tego jeszcze Wemby do końca nie ma. Knicks, wydaje się, mogli złamać psychicznie Cavs tym rekordowym comebackiem. Czy przejadą się po Wschodzie 12-0? Zobaczymy.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.