Skocz do zawartości

Okami HD


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, można psioczyć, że gracze to pozerzy i graficzne dziwki, które czepiają się na siłę, zamiast zamknąć mordy i cieszyć się, że ponownie będą mieli okazję wsiąknąć w ten piękny świat. 

Ale gdyby tak jeszcze chodził w 60 fps? Przecież Okemi się aż o to prosi. Oczywiście, że wyglądałoby to o wiele bardziej plastycznie niż do tej pory i dało grze wiele uroku.

Fajnie jakby ktoś tam miał głowę na karku i ogarnął tą kwestię, ale jak już Czekolada napisał - Capcom robi to po linii najmniejszego oporu.

Podbicie rozdziałki i dodanie mini gierki do ekranu loadingów (które zostały jedynie perfidnie wycięte w poprzedniej edycji na PS3 :facepalm:) to trochę za mało, by nazwać kilkunastoletnią grę remasterem. :/ Lepiej od razu wypiąć dupala by ładowali głębiej, o nic nie pytać i karmić ich dalej swoim hajsem, bo przecież ta gra jest tak piękna, że aż nie wypada prosić o więcej. 

 

 

 

 

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Pograłem chwile. 30 klatek, tekstury z PS2, rozdzielczość w 4k. Zero zmian jeśli chodzi o wygląd gry - Wygląda tak samo jak z PS2 z podbita rozdziałka i dla ludzi o małej cierpliwośc możliwość przyspieszenia każdej cutscenki. Ogólnie nie polecam jeśli ktoś już ograł, przynajmniej cena adekwatna za zerowa robotę przy tym porcie. Po raz kolejny srogi minus dla Capcomu.

Kto nie ograł to wiadomo 10/10 i marsz do sklepu.

Odnośnik do komentarza

Klatek może i 30, ale na pewno nie są one betonowe. Na grubym XO zdarzają się spadki animacji dokładnie w tych samych sytuacjach jak dawniej na PS2, nie mówiąc o pojawianiu się obiektów 2 metry od postaci w trackie biegu (np. zapalone pochodnie w jaskini na początku). Gierkę i tak przejdę z wypiekami na twarzy dla samej historii i klimatu, ale niesmak w stosunku do Capcomu za ten gównoport pozostanie.  

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Właśnie zauważyłem, że jest jeden zestaw trofeów na ps3 i ps4 czy w takim wypadku jest szansa na cross save? Jakoś rok temu ogrywałem remaster na ps3 ale po jakiś 20 godzinach gra zaczęła robić się powtarzalna. Po pokananiu wiadomo kogo uznałem że to dobry moment na koniec miałem wrażenie że już niczym okami mnie nie zaskoczy. Teraz w sumie mam ochotę wrócić i miło by było gdybym nie musiał zaczynać od początku bo ps3 już nie mam i zostaje tylko wersja na ps4 lub ps3.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, XM. napisał:

Pograłem chwile. 30 klatek, tekstury z PS2, rozdzielczość w 4k. Zero zmian jeśli chodzi o wygląd gry - Wygląda tak samo jak z PS2 z podbita rozdziałka i dla ludzi o małej cierpliwośc możliwość przyspieszenia każdej cutscenki. Ogólnie nie polecam jeśli ktoś już ograł, przynajmniej cena adekwatna za zerowa robotę przy tym porcie. Po raz kolejny srogi minus dla Capcomu.

Kto nie ograł to wiadomo 10/10 i marsz do sklepu.

 

Czyli jeśli mam wersję na Wii, której nie dokończyłem to nie opłaca mi się brać tej wersji? W sumie lepsza rozdzialka trochę mnie kusi no i cena nie jest specjalnie wysoka. 

Odnośnik do komentarza

ja kupiłem aby przejść jeszcze raz (przeszedłem dawno temu na ps2). Na razie inne gry mają priorytet ale cyfrówka zakupiona czeka na dysku na lepsze czasy (jak skończę xenoblade 2 :D ) Widać po wstępnych opiniach że leniwy port z 30 fps na koksie czy prosiaku. No cóż to capcom czego się można było spodziewać. Tak czy siak zakup cyfry w tej cenie to obowiązek aby pokazać że w tej generacji takie perełki można nadal sprzedać. Dodatkowo okami na xbox one to coś czego nigdy się nie spodziewałem :D

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.12.2017 o 15:47, kazuyoshi napisał:

Lepiej brać teraz, bo coś czuje, że będzie mały nakład i za jakiś rok, dwa za pudełko z grą, trzeba będzie wybulić więcej niż na premierę.

 

W dniu 9.12.2017 o 15:52, Wredny napisał:

No taki jest plan, żeby nie było jak z pierwszym NIER, za używkę którego nawet teraz trzeba wybulić koło 200zł :)

 

14 minut temu, Wredny napisał:

Mi cały czas chodzi po głowie zakup japońskiej wersji na PS3.
Na PS4 kupię kieeeeeeedyś... Za max 40zł. Skoro ma ten sam zestaw trofeów to nie widzę powodu, żeby mieć ciśnienie na zakup.


No to jak będzie Panie kierowniku ? :)

Odnośnik do komentarza

No tak będzie, że brak osobnej listy trofeów zweryfikował moje plany :)
Skoro to znów ten sam szpil, nadal w HD i ciągle w 30 klatkach, to ja taką wersję mam na PS3 i w takim wypadku pozostaje mi jedynie dokupienie fizycznego wydania do cyfrówki, którą posiadam. Na PS4 wezmę kiedyś z czysto kolekcjonerskiego zboczenia, ale skoro nie będzie drugiej platynki, to nie mam ciśnienia :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...