Skocz do zawartości

NEO + upada? (EDIT 12.03.13 - UPADŁO [*] )


Rekomendowane odpowiedzi

portal neogo zassysa, w dzisiejszych czasach bez dobrego www, nie masz co startować, bo gazetę to się kupuję na kibelek a nie żeby newsy czytać. Ja przestałem wydawać swoje pieniążki na neogo ponad 2 lata temu, jakoś tak sam z siebie, i mi ich nie brakuję ... publicystyki może i trochę mają, ale jakoś do mnie nie trafia, (100 razy wolał bym „Grające Damy” niż Gnypa i jego wywody …)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie zapomnę jak rok temu kupiłem Neo+ po długiejjjjjjj przerwie (kiedyś kupowałem regularnie od początku jeszcze jako Neo).

 

No więc kupiłem Neo+ bo mieli obszerny playtest/zapowiedź L.A. Noire gdzie PSX Extreme nie miał (podobno Neo+ ma lepsze układy z cenegą). Chciał, nie chciał przeczytałem cały numer z myślą a może znowu zacznę czytać. NOM, (pipi)a nie zapomnę recenzji LBP2 jeszcze reklamowanej jako pierwsza w Polsce.

 

(pipi)a recenzja na jedna stroną z zerowymi informacji, każdy gracz więcej wiedział po zobaczeniu jednego trailera. Niż przeczytaniu recenzji w Neo+ zresztą do dzisiaj uważam, że ta recenzja była pisana na podstawie filmików.

 

Nie lepiej było z innymi recenzjami - POZIOM TRAGEDIA. Ludzie na forum piszą lepsze opinie na szybko niż to co w Neo+ nazywali profesjonalnymi recenzjami.

Nigdy więcej i chociaż PSX Extreme jaki jest obecnie taki jest, w sumie nawet nie wiem czy to nadal PSX ALE...

 

Tak Neo+ powiedziałem, że nigdy nie kupię choćby mieli nie wiem co. Chociaż upadku im oczywiście nie życzę - KONKURENCJA.

Edytowane przez SłupekPL
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Coraz wyższy poziom w NEO+ to akurat mają problemy. A jak PE obniża loty to kur.wa rosną w siłę. Sorry ale NEO+ jeśli chodzi o zawartość zjada na śniadanie PE. Zdecydowanie więcej ciekawy artykułów i wywiadów. No i felietony od innych ludzi z branży jak Martinez czy redaktorzy naczelni Hypera albo Playa. Zdecydowanie przyjemniej mi się ich czyta niż wypociny nowych ludzi w PE. Oby to nie był koniec NEO+.

Jak nie ma kto pisać, to piszą "ludzie branży". Just sayin' Ale niech tam Neo się trzyma, konkurencja się przydaje.

Lepsi ludzie z branży niż jakieś nołnejmy z PS3site na przykład. Just sayin'.

Ah te złośliwości. Możesz pisać różne rzeczy, ale dobrze wiem jak to wygląda od środka i skoro ktoś woli smęcenia Piotra "znudziły mi się gry, boże" Gnypa, to jego sprawa.
Odnośnik do komentarza

Za Gnypem akurat nie przepadam. Ale Martineza, Kroogera czy Tapchana czyta się z przyjemnością. Poza tym od pewnego czasu nie zwracam uwagę na recenzje w magazynach. Mogę je poczytać, ale nie są one dla mnie najważniejsze, lookne na ocenkę, ale opinię wolę wyrobić sobie sam. Większą wagę przywiązuje do materiałów, które obejmują np. wywiady z twórcami czy to kozackiego kącika retro jaki posiada NEO+. Od tych rzeczy zawsze zaczynam. Recenzje to tylko miły dodatek.

Odnośnik do komentarza

IMO ostatnio zaniżyli poziom felietonów, w sensie bardzo dużo "wspominek" i "kiedyś było lepiej". Natomiast podobały mi się zawsze kąciki tematyczne, takie bardziej oryginalne.

 

Mimo wszystko może by jeden czy dwóch dobrych redaktorów załapało się do PE, nim ktoś z serwisów by ich wyłowił. Bo zapewne tak będzie, rozejdą się po internecie :)

Odnośnik do komentarza

To byłaby super opcja, tylko że nierealna. Kilku z PE out i za nich przykładowo Gulash na Rednacza (może do tego i Ścierę na RedNacza 2 :D ), Miela i przede wszystkim Maxa bym widział. Ale taka praktyka chyba raczej by nie wypaliła zapewne.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie czuję potrzeby inwestowania w czasopisma. Mam internet i z takiej gazetki nie dowiem się właściwie niczego czego bym już nie wiedział.

Dokladnie mam tak samo i od dlugiego juz czasu przestalem kupowac jakiekolwiek pismo o grach. Internet zalatwia sprawe na calego i co by tu nie mowic rozwala rynek prasy drukowanej. Jezeli to nie jest chwilowy problem z wydawnictwem ( czy czymkolwiek innym) i faktycznie neo+ chyli sie ku upadkowi, to psxe czeka rowniez ten sam los.

Odnośnik do komentarza

To juz oficjalne z tym upadkiem czy jeszcze nie ?

Czasopisma maja racje bytu nawet w czasach internetu - nic nie zastapi gazety (nawet smartphone) czytanej na kiblu, w publicznym srodku lokomocji czy w pracy na przerwie. ;) W PSXE niedawno byl artykul, w ktorym pisano, ze w obecnych czasach nawet DVD i szeroko dostepne video nie wyparly kin i ludzie nadal chetnie je odwiedzaja.

 

W czasopismach sa materialy, ktorych nie znajdziemy w internecie - ja siedze na necie, czytam porstale o grach, a jednak chetnie czytam PSX Extreme. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Maly OT dla ludzi czytajacych na kiblu, to z doniesien lekarzy, dlugotrwale przesiadywanie w takiej pozycji prowadzi do hemoroidow :D

 

Dzisiaj wszystko powoduje hemoroidy. Siedzenie, zbyt intensywne uprawianie sportu - you just can't win with hemoroids :D

Odnośnik do komentarza

Lubię czytać prasę i czytanie na kompie, czy też ebooków to nie to samo, szczerze mówiąc nie lubię czytać dłuższych artykułów na kompie. Na czynne granie nie mam tyle czasu i chęci co kiedyś, ale uwielbiam o grach czytać i na to zawsze znajdę czas. Neo kupowałem od pierwszego numeru, żadnego nie opuściłem, nawet jak Gulash z ekipą założył Neo Plus i powstał dualizm. Jeśli to prawda, to dla mnie koniec pewnej epoki. Ostatnio wszystko co fajne zdycha lub tego nie ma. Co za czasy kuźwa. Z upadków czasopism o grach bardzo "przeżyłem" koniec Świata Gier Komputerowych, teraz (oby nie) możliwe, że będzie trzeba pogrzebać Neo Plus. Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie co czytać w wersji papierowej i zostaną jakieś kolorowe gówna, w których więcej obrazków niż treści.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Cóż mogę dodać, wpierw umarła stara szkoła gier (kickstartery to iskra przeszłości, która mam nadzieję rozbucha ogień dobrych wspomnień i na nowo zapali latarnię gier dawnych lat), teraz powoli umiera stara szkoła pism. Mimo wszystko Neo+ trzyma(ło?) się dzielnie. Kryzys, zwyżki cen, zmiana trendów - to wszystko są gwożdzie to trumny takich organizmów, a czasami wychodzą na jaw jakieś machlojki wydawcy czy innego partnera, i wtedy trumna opada w dół...

PE mimo wszystko bardzo sprawnie ewoluuje, wymiana kadry choć ryzykowna, w przyszłości przyniesie korzyści - a dzisiejsza baza czytelników miejmy nadzieję pozwoli temu pismu przetrwać te ciężkie czasy.

Wiem, że zabrzmi to jak sucha reklama, ale jeśli Neo+ upadnie, to bardzo PROSZĘ WAS KUPUJCIE PE NIEZALEŻNIE CZY LUBICIE CZY NIE. Jeśli zależy wam by ta gałąź nie złamała się na dobre, to tylko w ten sposób powstrzyma się efekt domina. Z biegiem czasu sytuacja miejmy nadzieję się poprawi i a nuż pojawi się jakiś nowy gracz na rynku, który przetrwa dłużej niż Playbox czy Engarde. Talentów Ci u nas dostatek, a pismo to nie tylko wygoda, ale i konsolidacja materiału, oraz pewna kadra, i coś historycznego.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Prawda, od 2 miesięcy darowałem sobie PE, bo doszedłem do etapu, gdzie kupowałem pismo tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia i na dobrą sprawę zmuszałem się do czytania. Roger urósł do rangi głównego recenzenta (bez urazy, ale z takim warsztatem to można sobie skrobać na swojej stronce albo blogu), publicystyka poleciała na mordę totalnie (Mazzi przechodzi sam siebie, widać że chłop sympatyczny, ale te felietony pełne zwrotów rodem z wypracowania na j. polski w I klasie LO ryją zwoje mózgowe). Dość powiedzieć, że ostatni tekst, jaki utkwił mi w pamięci ukazał się jakoś rok temu, może nawet dawniej i nie był autorstwa nikogo z redakcji tylko czytelnika.

Edytowane przez Tokar
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

doszedłem do etapu, gdzie kupowałem pismo tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia i na dobrą sprawę zmuszałem się do czytania. [...]

publicystyka poleciała na mordę totalnie (Mazzi przechodzi sam siebie, widać że chłop sympatyczny, ale te felietony pełne zwrotów rodem z wypracowania na j. polski w I klasie LO ryją zwoje mózgowe)

Szczerze mówiąc te felietony to jedyne co jeszcze czytam w PE. Tragiczne nie są, ale fakt - jeszcze niedawno było lepiej...

CDA przynajmniej daje fajne gierki na cover DVD. :-/

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...