Skocz do zawartości

NEO + upada? (EDIT 12.03.13 - UPADŁO [*] )


Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości wyguglałem, co dają w tym miesiącu, i nie znam ani jednego tytułu. To są normalne gierki czy na peceta?

Wiesz CD Action można wiele zarzucić ale nie to, że dają kiepskie cover dvd. Może w tym miesiącu faktycznie średnio ale w poprzednich nr np. Brothers in Arms Hell Highway, Warhammer II , Mass Effect, Resident Evil 5, Rainbow Six Vegas, Vegas 2 , Stalkery stare i nowe, Saints Row 2, Nail'd, Ghost Recon Advance Warfighter 2 czy Prince of Persia.

Odnośnik do komentarza

Oni (chyba ?) jako pierwsi przeszli pod skrzydła dużego wydawnictwa "Bauer", tak jak teraz PE. Osobiście nic do nich nie mam, nawet kupuje od czasu do czasu.

 

Jeśli chodzi o to "duże wydawnictwo" to bez przesady. PE przeszło do wydawnictwa, które wydawało dotychczas... jeden miesięcznik i jeden kwartalnik, więc jakiekolwiek porównywanie do Bauera czy innych wydawnictw tej wielkości jest nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

Oni (chyba ?) jako pierwsi przeszli pod skrzydła dużego wydawnictwa "Bauer", tak jak teraz PE. Osobiście nic do nich nie mam, nawet kupuje od czasu do czasu.

 

Jeśli chodzi o to "duże wydawnictwo" to bez przesady. PE przeszło do wydawnictwa, które wydawało dotychczas... jeden miesięcznik i jeden kwartalnik, więc jakiekolwiek porównywanie do Bauera czy innych wydawnictw tej wielkości jest nieporozumieniem.

 

Faktycznie z porównaniem przesadziłem, ale różnica w wielkości wydawnictw może to wynikać z tego że AD MUSIC istnieje dopiero 2 lata, a Bauer ponad 20.

Odnośnik do komentarza

Kurde, aż mnie ścisnęło na myśl że Neo może zniknąć. Lubię to pismo, kupuję regularnie od 2004 i nie wyobrażam sobie że to może być koniec. PE i Neo to dwa oddzielne byty, ale jakoś traktowałem te pisma równo, jak jedną wielką konsolową rodzinę. W pismach od Bauera czuć pogardę dla konsol, np. 7/10 dla Zeldy SS i recenzja na pół strony w CDA. Mam nadzieję że Neo jednak szybko się pojawi w kioskach i będzie wychodziło regularnie. A jak nie to może ekipa znajdzie sobie nowe miejsce, a może nawet ktoś przejdzie do PE. Byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że dla nas to sentyment i część historii gamingu w Polsce, ale dla działań rynkowych to kolejna zwykła gazetka, której zamknięcie nie przysporzy nikomu ani jednej łezki, bo zwyczajnie byznes is byznes i mają to w D. co z resztą jest w sumie z ich perspektywy zrozumiałe. Z drugiej strony podobno wydawcą N+ sam sobie jest Gulash, więc pojawiła się widocznie niewydolność finansowa i z żalem bo z żalem ale trzeba będzie zwijać kramik, ot co.

 

Oby jednak do tego nie doszło i chłopaki wyszli z tarapatów. Po tym jak PE zmieniło profil, N+ uważam za pro i na poziomie magazyn z niezłą ekipą i jeszcze lepszymi felietonistami (zamiast anonimów wrzucających 3gr jak to ktoś słusznie zauważył)

Odnośnik do komentarza

7/10 dla Zeldy SS i recenzja na pół strony w CDA

 

Hehe. No jednak jak każesz pisać o grach osobie, która przez całe życie obcowała z 10% ciekawych gier i myślała, że to wszystko, to nie oczekuj wielkiej kompetencji.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Od blisko 10 lat nie czytałem Neo - okiem laika poziom graficzny , papieru , wyglądu i układu recenzji felietonów reprezentuje poziom PE z 2002r

wygląda trochę na pismo fanowskie , trochę partyzanckie kosztuje już dłuższy czas 9,99.

Nie czytałem tekstów- felietonów więc się nie wypowiem, lecz sam ich nikły rozmiar nie wróżą nic dobrego.

Sentymentu nie mam - lecz pamiętam, że Neo powstało jako przybudówka CDA - więc nie jest to twór czysto oparty na zapale miłośników konsol.

CDA mimo całego zaplecza finansowego , płyt demo pełny ch wersji i fajnego wyglądu graficznego (full wypas dla młodziaków) nie ma ducha pionierów i zapaleńców ( Gamblera ,ŚGK ,SS). Twarde prawa ekonomii zlikwidowały te periodyki, a CDA czyta się jak przedruk jakiegoś magazynu z Niemiec.

Podobny los czeka chyba ,o ironio losu- Neo. Rewolucja zjada swoje dzieci ?

  • Plusik 1
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza
Moze nie wiem co to przybudowka, ale neo zalozyli redaktorzy ss i powstal z kacika konsolowego tam zalozonego. Potem gulash poklocil sie z proscript i zalozyl neo plus, przez pewien krotki okres czasu wychodzilo i neo i neo plus rownoczesnie.

tak wlasnie bylo. Tokugawa z tą przybudówką CDA plecie bzdury.

Należy też zaznaczyc, ze Neo było pierwszym polskim pismem multikonsolowym i powstalo w 1998 roku. Ja wiem, że PE bylo pierwsze, bo ukazalo sie w 1997 roku, ale w początkowych latach swojej dzialanosci bylo pismem jedynie o konsoli PlayStation.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od blisko 10 lat nie czytałem Neo - okiem laika poziom graficzny , papieru , wyglądu i układu recenzji felietonów reprezentuje poziom PE z 2002r

wygląda trochę na pismo fanowskie , trochę partyzanckie kosztuje już dłuższy czas 9,99.

Nie czytałem tekstów- felietonów więc się nie wypowiem, lecz sam ich nikły rozmiar nie wróżą nic dobrego.

Sentymentu nie mam - lecz pamiętam, że Neo powstało jako przybudówka CDA - więc nie jest to twór czysto oparty na zapale miłośników konsol.

CDA mimo całego zaplecza finansowego , płyt demo pełny ch wersji i fajnego wyglądu graficznego (full wypas dla młodziaków) nie ma ducha pionierów i zapaleńców ( Gamblera ,ŚGK ,SS). Twarde prawa ekonomii zlikwidowały te periodyki, a CDA czyta się jak przedruk jakiegoś magazynu z Niemiec.

Podobny los czeka chyba ,o ironio losu- Neo. Rewolucja zjada swoje dzieci ?

 

o ku*wa :lol:

Odnośnik do komentarza

Od blisko 10 lat nie czytałem Neo - okiem laika poziom graficzny , papieru , wyglądu i układu recenzji felietonów reprezentuje poziom PE z 2002r

 

Czyli poziom znacznie wyzszy, niz obecne PE.

Jasne cienki papier,blade nieostre screeny - widzę że są cool dla niektórych - Neo wygląda jak magazyn wędkarski. Swoją drogą nie wiedziałem że na forum jest tak dużo miłośników Neo może ktoś pomylił fora i trolluje?

@ Albert - oburza Cię że na forum PE krytykuje się (merytorycznie; sprawy techniczne a nie wydźwięk i jakość tekstów) konkurencję , dziwne nie? przecież można tylko "hejtować" PE- Perez przyjmie wszystko na klatę .Masz może przed sobą jakiś stary numer PE? to porównaj do nowego i nie uwierzę że wskażesz na stary jako ładniejszy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...