Skocz do zawartości

NEO + upada? (EDIT 12.03.13 - UPADŁO [*] )


Rekomendowane odpowiedzi

przecież wszystkie gazety zarabiają głównie (a często tylko) właśnie na reklamach i nie jest to żadna nowość

 

żeby na siebie zarabiała bez reklam musiałaby kosztować z 20 zł (kojarzy ktoś gazetki deagostini?)

 

być może Sony PL sponsorowało trochę Neo+, chociaż ciężko mi w to uwierzyć

 

 

Gazety tak. Czasopisma niekoniecznie. W przypadku magazynu za 10 zł bez wielkiego budżetu to będą pewnie okolice 50/50 w kwestii reklam i artykułów sponsorowanych/sprzedaży egzemplarzowej.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

dziś jeden z ziomków z redakcji n= napisał post o to jego fragment : ""Gdzieś w innym topiku zastanawiacie się, z czego jest w Neo kasa. Na tyle na ile wiem, raczej nie ze sprzedaży magazynu. Kurde, więcej chyba nie mogę powiedzieć. Szkoda, że nie ma tu Gula. Nie wiem, co się z chłopem dzieje, kontakt się urwał."

 

 

Robi się to dość (nie)ciekawe i zarazem tajemniczo...

 

Karierę muzyczną robi

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Neo+ przestałem kupować kilka lat temu, w czasach kiedy PE było naprawdę mocno obsadzone (Koso,Ściera, Mazzi in Poland, Dżujo...), podczas gdy konkurencja obrosła w postacie wyciągnięte żywcem z fanzinów traktujacych o Mario, Halo itd. Pisanie po 50 zapowiedzi tej samej gry (w przypadku pierwszego Batmana lub innego głośnego tytułu przez 3-4 numery pod rząd poświęcali tej grze po kilka stron), recki wywołujące konsternacje, śmiech politowania, mega felietony o niczym, TOPy.

Oczywiście było kilku piszących, których dało się czytać. Ba! Taki Grabarz to jeden z najlepszych felietonistów na rynku gierek i obecnie w PE na próżno szukać podobnej klasy autora (Zax?).

Nie wiem jak sprawa się przedstawiała w ostatnim czasie, być może magazyn zaczął wyrabiać tak jak piszecie. Sam mam obecnie spore wątpliwości do jakości tego co jest mi dane czytać co miesiąc w PE, tylko obawiam się, że NEO pada właśnie w konsekwencji tamtych zmian i PE może z czasem doświadczyć tego samego (nie mam zamiaru kupować przez najbliższe 10 lat pisma, które mi się nie podoba, przykro mi Mendrek). Oczywiście przyczyna upadku może być zupełnie inna, mniej ciekawa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kurna chata... ja dopiero Neo+ regualarnie czytam do roku. Ale zamierzałem do końca życia. Spodobał mi sie luźny klimat i moc felietonów okołogrowych. Spodobał mi się zwłaszcza jeden felietion chyba Grabarza o Demon's Souls, a bardziej o tym jak to po schemacie "screenshot-zapowiedź-beta-recenzja" gra ginie. Np. napisano recenzję Dead Space'a to już koniec z tą gierką jeśli chodzi o papier. A właśnie teksty wspominkowe albo opowiadające przeżyte historię z grą bardzo fajnie mi się czytało. I myślę, że to jedyna droga ratunku dla wogóle czasopism papierowych. No bo taką recenzję to klikasz w google i za 5 sekund masz do przeczytania, ba nawet obejrzenia. Gameplaye, zapowiedzi, screeny (z mega rozdziałką), tym papier nie wygra. Ale jeśli już ma fajne teksty, felietony etc. ma już się czym bronić. Bo żeby na internecie znaleźć coś rzetelnego o grach albo czymkolwiek innym... to trzeba mieć poprostu szczęście.

Odnośnik do komentarza

Tak gniecie i zgniotło, że aż samo się na plecy wywróciło.

 

 

To jak to jest z tym neo, zdechło totalnie już ?

 

Obecnie magazyn ma jakąś przerwę wakacyjną. Po tym okresie mają powrócić. Z wszelkich dostępnych informacji wiadomo, że Gulash jest obecnie zastępcą red.nacz w gazecie Maxim. Funkcję lidera Neo+ już jakiś czas temu przejął Mielu. Nie wiadomo co będzie dalej z jednym z najbardziej zasłużonych branżowych magazynów. Oby powrót się udał.

 

Kolega wyżej podał link do ciekawego artykułu na blogu Kosa. Tam są najważniejsze informacje.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Explain.

 

 

Bo ja nie panie maju o co ci chodzi.

 

 

Dla mnie Neo zawsze mialo jakis specyficzny target jesli chodzi o czytelnikow tak samo jak forum ale po polaczeniu gameonly z forum neo zrobil sie dla mnie jakis dramat ale jakby nie o to chodzi. Bardziej martwi mnie to, ze nikt sie nie wypowiedzial definitywnie w tej sprawie i przerwa wakacyjna niczego tu nie zmienia - nagle redakcja znalazla sie na antarktydzie i nie ma internetu w tym czasie ? Tak troche glupio, zwlaszcza, ze komentarze jakoby czasopismo upada zle wplywaly na wizerunek marki. Nie ma ani jednej korzysci z tego, ze coraz wiecej komentarzy sie pojawia a redakcja czy tam wydawca milczy na ten temat. Dziwny ruch moim zdaniem. No chyba, ze sprawy juz zaszly tak daleko i neo rzeczywiscie zdechlo i w numerze po wakacjach bedzie tluste good bye i koniec.

Odnośnik do komentarza

Zrobila sie z tego 'scjentologia'. O ile forum Neo zawsze było specyficzne to GO było spoko a potym zrobił się jakiś dziwny nawiedzony twór. O PE nie wspominam bo to co sie tu dzieje to inna bajka zupelnie, niekoniecznie fajna. Moze to dlatego, ze oba fora byly fajniejsze 8 lat temu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.