Skocz do zawartości

Until Dawn


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem grę. Gra jest płytka jak kałuża i niewarta swojej ceny.

A mnie koncowka roz(pipi)ila ! Czerpanie inspiracji garsciami z roznych filmowych zrodel wyszło raj grze na dobre! Jakbym ogladal najlepsze horrory ostatnich lat!

Prawdziwy kolaz gatunkowy, do tego swietnie zagrany, perfekcyjnie wyreżyserowany, przez ciagle twisty fabularne do ostatnich chwil trzymajacy w napieciu...

 

 

 

 

:dynia:

 

no nie - niestety takze NIE POLECAM...

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jako hejter klapów stwierdzam że gra zdecydowanie lepsza od ordera pomimo jeszcze mniejszej ilosci gameplayu ale mimo tego i tak jest większy wpływ na rozwój fabuły i pozwala na przynajmniej jeszcze jedno lub dwa przejscia "nie na siłe"

 

Z minusów dla fanów ambitnych gier postaci są mega płytkie dialogi też nie sa górnych lotów , i zdecydowanie nie jest to horror chyba ze

 ktos boi sie motywu jump scare z wyskakującymi twarzami itd 

 

Z plusów fajne OST , design lokacji grafika no i ta możliwość kreowania fabuły 

 

 

Za to jezeli chodzi o czas przejscia to 

 

 

Te 9h to zdecydowana sciema gra jest na góra 6-7h chociaż przy tej ilosci irytujących dialogów zdecydowanie wystarcza.

 

 

Podsumowując

 

Gra jest całkiem znośna ale ogólnie odradzam kupowanie jej póki nie stanieje do stówy , chyba ze na wariant sprinterski i szybka sprzedaż :D

 

 

6,5/10 dobry zapychacz na te kilka dni przed MGS V i Mad Maxem warte ceny cebuli z allegro.

Edytowane przez Codename
Odnośnik do komentarza

No to w końcu nie jest aż tak źle jak się zanosiło. Poczekam aż zejdzie do 79 zeta. Raczej długo nie będę musiał czekać. 

 

W sumie mogli to wydać tylko cyfrowo, mniej wyniosłyby ich koszty związane z logistyką i dystrybucją bo gierka raczej ledwo pokryje koszty powstania. 

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

No w końcu noty ma bardzo porównywalne z Beyond: Dwie Dusze, więc coś musi w tej gierce być. Chyba że za dzieciaka nie przepadałeś za Teksańską Masakrą czy Jasonem.

 

a co było takiego osom w B2S oprócz grafomanii i dziur logicznych wielkości titanica? 

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

Beyond mi się nawet podobało. Sprzeczności fabularne były ale nie na tyle, żebym się pogubił. W sumie Beyond ciekawiej mi się przechodziło niż przereklamowany na wszystkie sposoby Heavy Rain, który reklamowano jako growego mesjasza a dostaliśmy przeciętny thriller, w którym mniej więcej od połowy już wiedziałem kto jest zabójcą z origami. HR zupełnie jak film, było przewidywalne, co nie znaczy, że chuyowe.

Odnośnik do komentarza

no mi przypadł bardziej HR ale głównie za klimacik i parę kreacji, bo oba te filmy ociekają takimi dziurami logicznymi że aż zęby bolą. najlepsze interaktywne filmiki odstawiają telltale games (TWD, Wolf Among Us, Tales Of Borderlands). dobre jest też ponoć LIfe is Strange (i stawia na większą swobodę eksploracji).

Odnośnik do komentarza

Bardzo miłe zaskoczenie. Jak na teen-slasher fabuła naprawdę daje radę, poza kilkoma linijkami i dialogi całkiem spoko. 9-10 godzin + powroty po liczne znajdźki i nowe warianty zakończenia, z przefachowym, gdy uratujemy wszystkich. "Gameplayu" tutaj więcej niż w The Order: 1886, w swojej specyficznej kategorii "interactive drama" chyba szczytowe dokonanie na polu mechaniki - wykorzystanie DualShocka 4 wzorowe. No i grafa na silniku Killzone: Shadow Fall - patrzy się na to z przyjemnością. Mocne 8/10 i będę obserwował kolejny projekt Supermassive Games, bo Until Dawn to kolejny mocny ex w bibliotece PS4.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

zatrudnić ich w QD. wy(pipi)c Cage'a. tak to widzę.

 

E tam, The Walking Dead przynudzał mnie przydługimi dialogami i jak się dowiaduję że np. w The Wolf Among Us jest jeszcze mniej gameplayu niż w TWD to ja dziękuję. Wolę zdecydowanie Beyond i HR, tam przynajmniej jest cinematic experience :D

 

Podstawowe pytanie przy zakupie Until Down powinno brzmieć: czy straszy i czy mroczny klimat daje radę? Jeśli tak, jest to dojrzała produkcja, którą warto ograć.

Odnośnik do komentarza

Beyond mi się nawet podobało. Sprzeczności fabularne były ale nie na tyle, żebym się pogubił. W sumie Beyond ciekawiej mi się przechodziło niż przereklamowany na wszystkie sposoby Heavy Rain, który reklamowano jako growego mesjasza a dostaliśmy przeciętny thriller, w którym mniej więcej od połowy już wiedziałem kto jest zabójcą z origami. HR zupełnie jak film, było przewidywalne, co nie znaczy, że chuyowe.

 

Chyba żartujesz. Beyond nawet nie ma polotu do HR. Musisz byc strasznym bystrzakiem bo ja jednak najmniej stawiałem na tą osobe która okazała sie byc origami killerem. Beyond to flaki z olejem

Odnośnik do komentarza

Hej glupie pytanie, ale jedynie co ostatnio zmienilo sie na konsoli to update do Until Down... od tamtej pory nie reaguje mi przycisk POWER podczas pracy konsoli (nie moge wylaczyc). Wlaczanie czy to z trybu standby czy z calkowitego wylaczenia jest bez problemowe i przycisk dziala... tak jakby software blokowal uzycie przycisku... Dodam jeszcze ze dlugie przytrzymanie przycisku dziala i oczywiscie odrazu wylacza konsole...

Odnośnik do komentarza

Hej glupie pytanie, ale jedynie co ostatnio zmienilo sie na konsoli to update do Until Down... od tamtej pory nie reaguje mi przycisk POWER podczas pracy konsoli (nie moge wylaczyc). Wlaczanie czy to z trybu standby czy z calkowitego wylaczenia jest bez problemowe i przycisk dziala... tak jakby software blokowal uzycie przycisku... Dodam jeszcze ze dlugie przytrzymanie przycisku dziala i oczywiscie odrazu wylacza konsole...

Dziwne, mi normalnie Power działa po updacie.

Odnośnik do komentarza

Hej glupie pytanie, ale jedynie co ostatnio zmienilo sie na konsoli to update do Until Down... od tamtej pory nie reaguje mi przycisk POWER podczas pracy konsoli (nie moge wylaczyc). Wlaczanie czy to z trybu standby czy z calkowitego wylaczenia jest bez problemowe i przycisk dziala... tak jakby software blokowal uzycie przycisku... Dodam jeszcze ze dlugie przytrzymanie przycisku dziala i oczywiscie odrazu wylacza konsole...

 

A wcześniej ani razu tak się nie zdarzyło?

Odnośnik do komentarza

Nie wszystko bylo ok. Z gier pobrala sie ostatnuo tylko aktualizacja do UD. Jeszcze przedwczoraj zaczelo migac pomaranczowa dioda wiec uruchomilem konsole zeby zobaczyc co pobrala... a tam nic... Przycisk normalnie dziala jesli chodzi o wlaczenie czy nawet reaguje jak go naciskam jak tylko otwiera sie menu to i dziala wylaczanie, ale jesli juz zaladuje sie menu to przycisk nie dziala. Eject bez problemu. Przycisk Power wylacza konsole tez jak sie go przytrzyma z 15 sek, wylaczajac calkowicie konsole awaryjnie (pozniej komunikat ze system nie zostal zamkniety prawdilowo). Wiec sam przycisk dziala i kontaktuje.

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

No sorry Kanabis ale ten wątek

z rzekomo podwójną osobowością Ethana od początku wydawał mi się zbyt przewidywalny a jedyny pewne kandydat to był właśnie Shelby

 

Hehe no napewno wiedziałeś ale chyba z netu, że to zabójca albo z forum, jedyny pewny to nie było wiadomo prawie do końca co sprytnie pomieszali z qd.

 

HR > Two Souls

 

Bardzo miłe zaskoczenie. Jak na teen-slasher fabuła naprawdę daje radę, poza kilkoma linijkami i dialogi całkiem spoko. 9-10 godzin + powroty po liczne znajdźki i nowe warianty zakończenia, z przefachowym, gdy uratujemy wszystkich. "Gameplayu" tutaj więcej niż w The Order: 1886, w swojej specyficznej kategorii "interactive drama" chyba szczytowe dokonanie na polu mechaniki - wykorzystanie DualShocka 4 wzorowe. No i grafa na silniku Killzone: Shadow Fall - patrzy się na to z przyjemnością. Mocne 8/10 i będę obserwował kolejny projekt Supermassive Games, bo Until Dawn to kolejny mocny ex w bibliotece PS4.

Fajnie, ja ogram w tym tygodniu i fajnie czytać takie opinie bo właśnie też do tego tak podchodzę, opisz jak wykorzystali ds4, no jeżeli engine z killzone sf to nie mam pytań, zwłaszcza jeżeli chodzi o grę świateł.
Odnośnik do komentarza

Nie każdy gracz lubi horrory. Nie każdy gracz lubi gry wyścigowe. Nie każdy przepada za Call of Duty :D 

Ale każdy szanujący się gracz, choć raz powinien zobaczyć i zagrać w nowe IP na PS4. Czyli Until Dawn. 

Until Dawn :) miło zaskoczyło z początkiem roku szkolnego. Świetna grafika, światło latarki, cienie, efekty

graficzne które świetnie budują niesamowity klimat i świat gry. Mocarna klimatyczna muzyka nawiązująca

do Silent Hill i Resident Evil. Twarze i mimika (nowa jakość w grach) Ba czasami można odnieść wrażenie

że ponownie gramy :good:  w Silent Hill czy Resident Evil. Lecz tym razem gramy na konsoli PlayStation 4.

Oczywiście pyszna grafika którą można dosłownie jeść oczami, to nie jedna mega duża wisienka na torcie.

Za wisienkę na torcie należy także uwzględnić wysoką jakość dźwięku gry (DTS) + wysokiej jakości dźwięk

z głośnika dialogowego. Dźwięk makro i mikro jak i dynamika dźwięku oraz dynamika efektów dźwiękowych

które mają nas straszyć są pierwszego kalibru. Jednak nie polecam Polskiego dubbingu. Polskie napisy są

w tym przypadku najlepszym wyborem do klimatyczne giercowania i przechodzenia Until Dawn na wczucie.

Gra nie musi się bronić przed innymi tytułami i walczyć. Gra ma własny oryginalny styl i to jest w tym piękne.

Niesamowicie klimatyczny i mroczny. Taki jest właśnie klimat gry Until Dawn i to jest właśnie największa moc

i największe uznanie dla Until Dawn.

Until Dawn to miła niespodzianka w 2015 roku. Oby jak najwięcej takich gier w 2016 roku na PlayStation 4.

Jedyny minus gry.

Gra nie wspiera obrazu kinowego 2.40:1 Tak jak to było w przypadku The Order 1886.

 

 

  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem wczoraj w media markt w oln i nie ma until dawn na półkach. 3 dni temu w empiku byłem i to samo. Dziwię się że jedyny ex w najbliższym czasie spolszczony do tego nie jest w ogóle eksponowany. Są tylko zestawy z konsolą. Nie żebym chciał kupić za 259 zł ale zastanawia mnie ten brak. Czy sony się go wstydzi albo po prostu już wygrało rynek i ma to w pupie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...