Skocz do zawartości

Until Dawn


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak, po 70h godzinach w mgsV to dobra odskocznia :)

 

Gra Until Dawn w moim uznaniu przewyższa Hr i Beyond, tamte gry określiłbym thrillerem psychologicznym, tutaj mamy zaś horror i faktycznie, decyzje mają większy wpływ, nie mogę doczekać się ponownego przejścia z odmiennymi wyborami, chcę uratować wszystkich a jednocześnie zabić :D

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O, ja wlasnie zakonczylem pierwsze przejscie, calkiem calkiem.

 

Duzo czasu Ci zajela platynka? Masz jakis przewodnik jak najefektywniej sie za to wziasc? :) I czy np znajdzki moge dozbierac skakajac miedzy rozdzialami czy musze powtarzac cala rozgrywke?

Napiszę Ci dokładnie jak ja to rozegrałem:

 

Pierwsze przejście to nie zwracanie uwagi na trofea a czerpanie przyjemności. Za drugim razem zaliczyłem grę zbierając wszystkie sekrety i ratując wszystkich, następnie zacząłem grę od 6 rozdziału i doprowadziłem do śmierci wszystkich, potem zostały tylko wybory w kilku rozdziałach i już. Mogę tylko dodać, że podczas obu przejść też kilka wpadło z racji wyborów więc platynka zajeła mi około 16h ;) jak będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Działa to tak, że jeśli np. zaliczysz znów rozdział 7, a z 8 wyjdziesz i od razu przeskoczysz do 9, to gra nie zalicza nowego rozwoju wydarzeń, tylko wrzuca cię do takiego rozdziału 9, jaki sobie wypracowałeś przy przechodzeniu poprzednich za pierwszym razem. Chodzi więc o to, by ostatnie rozdziały zaliczać ciągiem, aż do napisów końcowych. Znajdźki się za to kumulują, więc nieważne, w jakiej kolejności je znajdujesz.

 

Hint: Aby uratować pewną postać, trzeba znaleźć wszystkie znajdźki z grupy Twins Clueline. Troszkę tego jest.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Najważniejsze wybory zaczynają się od 5 rozdziału, jeżeli kogoś uśmiercisz to masz problem z pucharkiem za ocalałych wszystkich. Nie trzeba oglądać wszystkich zakończeń, wystarczy dwa, uratowanie wszystkich (3 trofea) i zabicie wszystkich ;) ja łącznie całą grę zaliczałem dwa razy, później tylko raz od szóstego rozdziału aby zabić wszystkich.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dorwałem się do gry w końcu. Lubię raz na rok/dwa pograć w takie interaktywne filmidło i cieszy mnie, że takowe dostajemy. Grafika świetna, chyba pierwsza gra z tak dobrze zrobionymi damskimi tyłkami, no ale co dostajemy w grafice odbiera się nam w gameplayu... a tego jest trochę za mało. Gdyby chociaż dodać jakieś mniej lub bardziej skomplikowane zagadki, większą eksploracje, większą swobodę przy strzelaniu... no ale może na którejś generacji się doczekamy. Drugi raz jednak już bym tej gry nie przeszedł, dokonałem takich a nie innych wyborów, od początku domyśliłem się kto tam miesza, a główny przeciwnik naszych bohaterów mnie rozczarował. Całkiem niezły dubbing. 

 

7-/10

Odnośnik do komentarza

Dubbing w porównaniu do oryginalnej wersji to dramat (w sumie jak zawsze prawie). Komicznie wyglądał te typowe amerykańskie nastolatki mówiące naszą dubbingowo-teatralną polszczyzną no i ten lipny sync ust. Jednym słowem zaorać dubbing szczególnie w tych interaktywnych filmach.

 

p.s pytanie do kolegi wyżej w Beyond Two Souls też grałeś z dubbem zamiast głosem Ellen Page ? :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do ludzi, którzy zrobili platynę w tej grze. Do kompletu brakuje mi dosłownie jednej znajdźki z tropu nieznajomego - telefon Josha (Mystery Man Clue - znajdźka nr 27 - początek rozdziału 7). Problem w tym, że gra nie zalicza mi kompletnie tego znaleziska. Mam telefon w ręce, odczytuję treść sms'a i nic. Znajdźka widnieje cały czas jako nieodnaleziona. Czy ktoś z was miał też ten problem?

Edytowane przez Popi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...