Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

No ale to nie zmienia faktu, że gry na nextgeny są już tworzone od jakiegoś czasu :P Poza tym ile tych niby nextgenowych gier pokazali na targach ? Watch Dogs, Star Wars i coś jeszcze ?

Niektórzy po zobaczeniu The Last of Us twierdzili, że to nie może być z PS3, a ja się wtedy zastanawiam czy oglądamy ten sam materiał. Ba, śmiem twierdzić, że ostatni gameplay (ten z grzybami) wygląda przeciętnie pod względem graficznym.

Odnośnik do komentarza

A ja tam jestem zainteresowany nowym kinkietem. Skoro teraz ma być lepszy, to może zmajstrują coś dobrego dla "hardcorowców", albo dodadzą takie atrakcje jak rzucanie granatami ręką, wychylanie się zza osłony ciałem, wydawanie komend głosem i tego typu drobne dodatki, które urozmaicą grę. Opcjonalnie oczywiście, bo niektórzy podczas grania nie chcą ruszać niczym innym oprócz palców.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem na nie. Niech sobie dadzą siana z tymi "innowacyjnymi" kontrolerami. Jak jest z Move wszyscy wiemy, Kinect choć odniósł marketingowy sukces to też jest casualowym łajnem. Jedynie Nintendo w miarę ogarnęło temat, bo sterowanie rysikiem na DS-ie daje radę (choć czasmi też męczy, gra musi być od podstaw pod to sterowanie pomyślane), Wii jeszcze jakoś ujdzie, ale tylko w przypadku gier 1st party i kilku wyjątkowych gier. Zwykły pad daje odpowiednią precyzję i wygodę. Nie musisz skakać i się wyginać we wszystkie strony, masz pewność, że naciśnięcie X to naciśnięcie X, a nie, że znowu przegrałeś bo machnąłeś łapą o 3 stopnie za bardzo w lewo. Nie mówiąc o tym, że sterowanie ruchem tak naprawdę ogranicza, a nie rozszerza rozgrywkę. Ruch to dodatek i tylko w ten sposób się sprawdza. Sterowanie batarangiem w Batmanie za pomocą czujników ruchu w DS3 jest fajne, spin attack Mario za pomocą wyrwania Wiilota w górę jest spoko, ale to tyle. Nic nie zastąpi przycisków i gałek analogowych.

Odnośnik do komentarza

Obowiazkowe instalacje nie beda zle bo maja byc robione w trakcie grania, tak samo nie ma co plakac jezeli chodzi o to, ze stare pady nie beda dzialac, ale reszta plotek czyli:

 

- kinect wymagany by sprzet w ogole dzialal

- brak uzywek (oryginal jednorazowy)

- non stop wymagane podlaczenie do sieci

 

jest po prostu tragiczna. MS jest na dobrej drodze bym nie kupil ich konsoli. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

takie instalacje

 

What's more, this installation can take place automatically, while you're playing the game. Durango titles can be designed in "sections," so that you can pop your disc in, start playing and, in the background, the rest of the game will install.

 

to z miłą chęcią przywitam :)

 

z padami trochę szkoda ... ale w sumie nie mam 15 aby się tym martwić

 

3 punkty które wypisał Ins to padaka :(

siedzę w slipach przed kloecem nie chce aby ktoś widział jak się dotykam nad Halo 5 ...

a reszta to masakra na maxa :(

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza

Instalowanie w trakcie grania da się przeżyć. Heh, od razu widać, że Blu-Ray mimo zwiększonej pojemności wymusza instalowanie danych na dysku twardym.

 

Brak wsparcia dla kontrolerów od X360 to lekki fail.

 

Ale ciągłe podłączenie do sieci, brak używek i obowiązkowy Kinect = Microsoftowi dziękujęmy :). Oby tylko Sony umiało to wykorzystać. Na razie widzieliśmy, że potrafią z niekwestionowanego i absolutnego lidera spaść na ostatnie miejsce, więc boję się, że mimo takich samobójów jakie strzela sobie Ballmer i jego firma znowu możemy nie doczekać powtórzenia cudownych czasów PS2.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ciekawe, że ani don, ani daddy nie skomentowali obowiązkowych instalacji i braku wsparcia dla obecnych kontrolerów z tej plotki, tylko skupili się na jednej rzeczy, która może będzie lepsza.

 

Czytałeś o tych instalacjach w ogóle? Wkładasz płytę i grasz, a gra instaluje się w trakcie - to lepiej niż masz teraz na PS3 czy X360, więc w czym problem. Dodatkowo każda gra będzie zoptymalizowana pod wydajność HDD Sata II. Same dobre nowiny.

 

Brak wsparcia dla starych kontrolerów - jakoś nie gram ani na PS3 ani na X360 padami od Xboxa czy PS2. Wisi mi to.

 

Nie widzę też problemu z wymaganym Kinectem skoro wszystkie konsole będą z nim sprzedawane.

 

Instalowanie w trakcie grania da się przeżyć. Heh, od razu widać, że Blu-Ray mimo zwiększonej pojemności wymusza instalowanie danych na dysku twardym.

 

Albo obejście ograniczeń DDR3.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie wierzę w ten brak możliwości grania na używkach. A już na pewno nie będzie tak, że jedna firma to wprowadzi, a druga nie, bo wiadomo która by sobie w ten sposób strzeliła w stopę. Wiadomo, że jakoś będą walczyć z tymi używkami, ale nie aż tak drastyczny sposób. Prędzej sądzę, że będą to jakieś single-passy tylko nie, że na całą kampanię tylko na jakieś dodatkowe poboczne misje, coś jak misje Catwoman w Batman AC.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Ciekawa ta napinka heli  na to że pady nie będą kompatybilne jakby teraz ludzie grali na current genach padami od xboxa i ps2, co do instalacji nie ma problemu jak mogą być w tle, czytaj pierw te newsy zanim coś napiszesz.

Możliwość odpalenia kilku gier/aplikacji i ich zawieszenie też na +  :)

 

Co do braku używek i stałego podłączenie pod neta zobaczymy, o plejsztejszonie takie same plotki są, wiadomo jeśli jedna strona tego nie wprowadzi to druga będzie miała wielki plus u klientów i minus u wydawców. Raczej trzeba się przygotować na najgorsze, ta generacja wprowadziła DLC czy online passy, teraz pójdą jeszcze dalej. Z drugiej strony blokowanie używek może zostać w kwestii wydawcy tak jak teraz online pass ale EA, Ubi i reszta bandy wiadomo co wybierze. 

Odnośnik do komentarza

Ciekawa ta napinka heli  na to że pady nie będą kompatybilne jakby teraz ludzie grali na current genach padami od xboxa i ps2, co do instalacji nie ma problemu jak mogą być w tle, czytaj pierw te newsy zanim coś napiszesz.

Możliwość odpalenia kilku gier/aplikacji i ich zawieszenie też na +   :)

 

Co do braku używek i stałego podłączenie pod neta zobaczymy, o plejsztejszonie takie same plotki są, wiadomo jeśli jedna strona tego nie wprowadzi to druga będzie miała wielki plus u klientów i minus u wydawców. Raczej trzeba się przygotować na najgorsze, ta generacja wprowadziła DLC czy online passy, teraz pójdą jeszcze dalej. Z drugiej strony blokowanie używek może zostać w kwestii wydawcy tak jak teraz online pass ale EA, Ubi i reszta bandy wiadomo co wybierze. 

 

Z tego co pamiętam to w przypadku Ubisoftu już pojawiły się takie praktyki. Assassin's Creed II na PC wymagał stałego podłączenia do Sieci, tak?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

Ciekawa ta napinka heli  na to że pady nie będą kompatybilne jakby teraz ludzie grali na current genach padami od xboxa i ps2, co do instalacji nie ma problemu jak mogą być w tle, czytaj pierw te newsy zanim coś napiszesz.

Możliwość odpalenia kilku gier/aplikacji i ich zawieszenie też na +   :)

 

Co do braku używek i stałego podłączenie pod neta zobaczymy, o plejsztejszonie takie same plotki są, wiadomo jeśli jedna strona tego nie wprowadzi to druga będzie miała wielki plus u klientów i minus u wydawców. Raczej trzeba się przygotować na najgorsze, ta generacja wprowadziła DLC czy online passy, teraz pójdą jeszcze dalej. Z drugiej strony blokowanie używek może zostać w kwestii wydawcy tak jak teraz online pass ale EA, Ubi i reszta bandy wiadomo co wybierze. 

 

Z tego co pamiętam to w przypadku Ubisoftu już pojawiły się takie praktyki. Assassin's Creed II na PC wymagał stałego podłączenia do Sieci, tak?

 

Z tego co słyszałem, to na PC jest już chyba dosyć sporo takich gier.

Odnośnik do komentarza

Ale z tymi padami to trochę lipa (o ile to prawda). Zaś będę musiał dokupywać kolejne 3 pady aby móc pograć ze znajomymi :( . Tym bardziej jest to dziwne, że wątpię w jakieś znaczące różnice między DS3 a "DS4" czy tam padem od X360 (on ma jakąś nazwę?) a od nowego x'a. W ogóle skoro takie WiiU potrafi obsługiwać willoty to mam nadzieję, że Sony/M$ nie będą tacy łasi na kasę i również dadzą taką możliwość.

Odnośnik do komentarza

Ciekawa ta napinka heli  na to że pady nie będą kompatybilne jakby teraz ludzie grali na current genach padami od xboxa i ps2

 

Jest ogromna różnica pomiędzy specjalnym wstawianiem portów do padów z PS2/Xboxa do PS3/360 a teraz kiedy pady są bezprzewodowe albo pod usb, które ma każde możliwe urządzenie i niewątpliwie następne konsole też będą miały. 
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

szkoda, że pewnie po 20 lutego dalej będziemy mieli wątpliwości,baa będzie ich znacznie więcej. Pewniacko pokażą jedynie wygląd ps4 i kilka trailerów. Na szczegóły przyjdzie nam czekać na E3 albo jeszcze dalej. Baa pewnie najmniej fajne informacje dla graczy będą się starali ukryć do premiery.

 

Ja mam nadzieję, że Sony nie pójdzie drogą Vity i nie da ograniczenia do jednego konta na konsoli. Jak do tego dojdzie konieczność podłączenia pod sieć czy rzekomy brak innego wyjścia a/v niż hdmi to pies pogrzebany jak dla mnie i sik totalny na nową generację.

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że Sony powinno pójść krok dalej i umożliwić granie wielu kontom na jednej konsoli (tak by zdobywali trofea). X360 z tego co wiem to posiada, na PS3 też ale nie systemowo (tylko gra musi umożliwiać, np. taki Scott Pilgrim vs. The World). Vita to Vita - sprzęt kieszonkowy, gdzie raczej nie gra się w dwóch na jednej konsoli :) To żadna nowość, na PSP też było jedno konto możliwe tylko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...