Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

nie miałem plusa od paru miesięcy. czyli jednak musiałem robić jakieś synchro, a nie przypominam sobie....

 

przy odbudowie bazy teraz "trwa przygotowanie..." i tak trwa pół godziny jeszcze aż wyłączam zasilanie. przy przywracaniu systemu staje na 41% i po 10 minutach jest czarny ekran i nic. przy resecie systemu łapie zawieszkę. użyłem ostatniej opcjcji poza formatem - przywracanie ustawień domyślnych i tak od trzech godzin już przywraca.....wyłączyłbym zasilanie i zrobiłbym już ten format w cholere, ale nie wiem czy sie coś nie zyebie i nie poczekać jeszcze   

Odnośnik do komentarza

Kiedyś jak kumpel piracił, to miał podobny problem jak u Ciebie - milion plików na dysku, sprawiło, że to przywracanie stanęło na iluśtam procentach.

Pomogło wyjęcie dysku, podpięcie pod pc i tutaj zrobienie formatu.

Mam coś takiego i przyznam, że czasem się przydaje:

http://tanie-kupowanie.com/product-pol-67-USB-2-0-IDE-Adapter-2-5-3-5-ATA-SATA-ZASILACZ.html

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

chodziło mi o przerwanie tego przywracania ustawień, nie o formatowanie. 

 

no to wyłączyłem zasilanie, wszedłem znowu w recovery, tym razem restore system......i zajęło to pare sekund, po czym mogłem wprowadzić konfiguracje i odpaliło się XMB. dysk czysty. dziwna sytuacja, bo albo formatowanie dysku zajęło tylko parę sekund (500 gb z zajętym 150), albo to wczesniejsze przywracanie ustawień domyślnych musiało mi wyczyścić cały dysk (a nie powinno)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kurde, od jakiś 2ch lat konsola dosyć mocno mi hałasuje. Myślałem, że to przeboleje podkręcając głośność w tv, ale chyba cierpliwość mi się kończy. Gruntowne czyszczenie konsoli nie pomaga :(  (wg mnie nie bucha aż tak ciepłym powietrzem, aby była potrzeba napierdzielania wentylatorem w takim stopniu. choć możliwe, że jakieś styki czy coś innego się przegrzewa (jeden punkt) i dlatego tak działa. A jak by mi padła to nie wiem czy by mi się chciało kupić nową , więc wolę ją trochę zreanimować, aby nadrobić jeszcze parę zaległości. Oddać ją komuś do naprawy, czy może by mi się udało coś w swoim zakresie wykonać ? gdybym tylko wiedział co jej jest :(

Odnośnik do komentarza

Wiatrak hałasuje, a wyczyściłem ją praktycznie calutką. z wymianą pasty termo przewodzącej włącznie. :( tylko wiatraczków nie rozkręcałem, nawet nie wiem czy można i czy warto). Można jakoś sprawdzić jaką temperaturę osiągają poszczególne podzespoły z poziomu konsoli ?

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

Wiatrak hałasuje, a wyczyściłem ją praktycznie calutką. z wymianą pasty termo przewodzącej włącznie. :( tylko wiatraczków nie rozkręcałem, nawet nie wiem czy można i czy warto). Można jakoś sprawdzić jaką temperaturę osiągają poszczególne podzespoły z poziomu konsoli ?

Jak mówiłem wcześniej weź pod uwagę uszkodzony czujnik temperatury.

 

Tylko na Custom FW da sie sprawdzać poziom temperatury podzespołów.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Ledwo kupiłem PS3 i już zgon... Ja(pipi)e.

 

Model SuperSlim, nówka sprzed półtora miesiąca. Konsola zawiesiła się podczas przeglądania PS Store - obraz się zaczął krzaczyć, nic nie reagowało. Nie działał nawet reset konsoli, więc wyłączyłem listwę zasilającą.

 

No i teraz PS3 się włączyć już nie raczy...

 

Nie wiem do końca co padło. Power "odpala" konsolę w tym sensie, że dioda zapala się na zielono, słychać, że napęd się rozkręca (jak płyta jest w środku, to się kręci), ale na TV nie ma sygnału, ani też nie słychać, żeby odpalał się dysk twardy. Jest za cicho.

 

Konsola nie widzi też pada - lub vice-versa. Z podpiętym kablem czy bez, na padzie zapalają się wszystkie cztery diody. Nie idzie też padem odpalić konsoli. Próbowałem "zresetować" pada dźgając ten przycisk z tyłu, ale bez zmian.

 

Próbowałem też przytrzymać przycisk Power dłużej - dwa piknięcia, trzy piknięcia - nic. Dioda cały czas świeci na zielono, tj. nie znika, nie gaśnie, nie mruga. Konsola "wyłącza" się i dioda robi czerwona dopiero gdy trzymam Power kilkanaście sekund. Próbowałem zmieniać kable HDMI (a nuż). Wyjąłem także dysk, z "nadzieją", że to właśnie on padł i chociaż konsola odpali jakieś awaryjne menu. Nic z tego.

 

Faktem jest, że zaraz po "zgonie" konsola była dość ciepła, zaś w samym PS Store siedziałem stosunkowo długo (zdaje się być dość zasobożerny), jednocześnie pobierając przy tym gierkę w tle.

 

 

Ktoś wie co może być problemem? Konsola jest niby na gwarancji, ale nie wiem czego się spodziewać. Szkoda mi danych z dysku, a nie mam póki co możliwości podłączenia go do kompa, celem zgrania danych (o ile działa).

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W superslimkach chyba inaczej się włącza recovery menu, w starym modelu było tak:

Przytrzymaj przycisk "power" tak długo, aż konsola włączy się i wyłączy.

Konsola jest teraz wyłączona, przytrzymaj ponownie przycisk "power", aż usłyszysz dwa, szybkie piknięcia i puść przycisk.

Powinien ukazać się taki ekran:

konserwacja01-500x281.jpg

Po podpięciu pada, wybierz "Ponownie zbuduj baze danych".

---

https://www.youtube.com/watch?v=-pjTpcZevX0

---

No chyba, że u Ciebie coś się zjarało i nic się nie da zrobić.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Goodie...

 

Zakładam, że trzeba będzie odesłać wszystko. Spróbuję przynajmniej zorganizować jakiś kabel SATA, żeby dysk sprawdzić, bo prawdę mówiąc najbardziej to mi save'ów szkoda. A nuż chociaż te da się odzyskać.

 

Wiedziałem, że szrot szybko padnie, ten model, ale nie sądziłem, że aż tak. W sumie dobrze o tyle, że jeszcze gwarancja jest, ale oczywiście nie wiadomo co i kiedy dostanę z powrotem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...