Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Też w sumie nie rozumiem tego czepiania się czcionki.

Jak się siedzi w odległości jaka jest sugerowana do danej przekątnej i rozdzielczości TV  (taki kalkulator jest m.in. na HDTVPolska), to nie ma żadnych problemów z odczytem tekstu, no chyba, że ktoś jest ewidentnie ślepy :P 

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepiej zainwestować w dobry fotel i w razie potrzeby przybliżyć się trochę do TV;) Ale według mnie jakiś tam problem był, a ekwipunek mógł być lepiej zaprojektowany, tak żeby nikt nie narzekał.

Btw. Zawsze można korzystać z pomocy dla niedowidzących;) Na ps4 zdaje się, że defaultowo ps+kwadrat, robisz zooma przy lekturze ksiąg i po problemie:D:D

Odnośnik do komentarza

ten problem z odczytaniem tekstu to jest jakiś problem z du.py, ja nie wiem. nigdy nie mialem problemu z odczytaniem w tej grze czegokolwiek, nawet na początku, gdy przed pierwszymi patchami, czcionka byla jeszcze mniejsza niz teraz. moze faktycznie problemy ze wzrokiem? to nie jest hejt, poprostu te narzekania już się tu wczesniej pojawialy, a ja sie po głowie drapałem "o czym waszmościowie raczycie pier.dolić?"

Odnośnik do komentarza

to może ja zakończę temat. Mam -7 dioptrii... czyli bez okularów ledwie podstawowe kształty rozpoznaję, a problemów z czcionką w wieśku nie mam. No dobra, momentami jest za mała, ale czytam dużo tekstu w grze i nie narzekam. Nawet nie używam powiększonego interfejsu bo zagraca za dużo. 42 cale i 1,5-2m od ekranu.

 

Może macie jakąś wadę wzroku? Wielu ludzi ma -0,5 lub -1 i nie wie o tym. Dobry okulista mógłby pomóc. Możliwe też że po prostu gracie za długo i wzrok się męczy.

Odnośnik do komentarza
Btw. Zawsze można korzystać z pomocy dla niedowidzących;) Na ps4 zdaje się, że defaultowo ps+kwadrat, robisz zooma przy lekturze ksiąg i po problemie:D:

 

 

Nie wiedziałem że jest coś takiego. Jak się robi tego zooma konkretnie ?

Odnośnik do komentarza

kufir na twoim zdjęciu widzę, że masz zeza rozbieżnego może to jest problem a nie gra?

 

 

Najlepsza odpowiedzią na ta zlośliwośc bedzie cytat z twojego wlasnego profilu Trolku:

dlaczego prowokujesz? rodzice w dzieciństwie nie poświęcali Ci zbyt dużo czasu? w szkole Cię dręczyli? w pracy doświadczasz mobbingu? żona/dziewczyna Ci nie daje?

 

Ja zdaję sobie z tego sprawę, że to jest internet i każdy stara się na swój sposób być prześmiewczy, opryskliwy, udawać cwaniaka itp. Jeżeli to czyni z kogoś szczęśliwego człowieka, to dobrze, bo najważniejsze jest w życiu być szczęśliwym. Jednak dla mnie to jest śmieszne w sumie, bo nie potrafię taki być, nawet w internecie

 

Tak z czystej ciekawości, bez żadnej zgryźliwości - zawsze interesowało mnie od strony psychologicznej co kieruje ludźmi takimi jak ty i tobie podobnymi którzy siedzą 24/7 na forum i trollują, prowokują oraz piszą jakieś pierdoły i bzdety? Dowartościowujecie się w ten sposób? Wydaje wam się że jesteście przez to fajni? Znajdź sobie chłopie jakąś pracę, dziewczynę, whatever.

 

 

Chyba sam widzisz jaki jesteś beznadziejny w tym co robisz.

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi jak to możliwe że taka wielka produkcja która wygrywa jakieś znaczące nagrody posiada taki szkopuł który po prostu utrudnia i odrzuca od komfortowego grania?

 

Bo zamiast siedziec wygodnie na kanapie jak przy innych grach tutaj musze siedziec na pufie metr od TV aby móc dobrze przeczytać tekst!!!

 

Gra roku ale aby w nią grąć i dobrze widzieć tekst musisz siedzieć metr od TV.

Niech to napiszą na pudełku z gra w takim razie...

 

No przecież to jest absurd.

https://youtu.be/M6wRnouGZFQ

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Ja akurat problemów z czcionka nie odczułem, ale cos na rzeczy jest, bo wielu, zbyt wielu ludzi jednak na ten aspekt Wiedźmina narzeka. Jakis błąd w projektowaniu, drugi obok absolutnie upierdliwego menu ekwipunku. A co by nie mówić, to jednak jest wiele gier w którym mamy mnóstwo czytania i jakoś ten problem nie wystepuje. Czyli da się, niezaleznie od wytycznych podawanych przez tabelki odległości. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja akurat problemów z czcionka nie odczułem, ale cos na rzeczy jest, bo wielu, zbyt wielu ludzi jednak na ten aspekt Wiedźmina narzeka. Jakis błąd w projektowaniu, drugi obok absolutnie upierdliwego menu ekwipunku. A co by nie mówić, to jednak jest wiele gier w którym mamy mnóstwo czytania i jakoś ten problem nie wystepuje. Czyli da się, niezaleznie od wytycznych podawanych przez tabelki odległości. 

 

I dokladnie o to chodzi, nie ujmując niczego tej wyjątkowej grze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...