Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Z FAQ:

 

Can I access content I’ve purchased on another PS4?

Yes, you can use content you’ve purchased on up to two PS4 systems simultaneously — simply sign into a friends’ PS4, and the content you’ve purchased will be available as long as you remain signed in.

Can more than one person access my content from my PS4?

By setting your home PS4 your “Primary” console, the content you’ve purchased on your account is available to other family members without needing to sign in on your account.

Can two people use my account’s content on two different PS4 at once?

Yes, this is possible.

Odnośnik do komentarza

Czyli nawet na 4 mozna przycebulić.

 

No ja się im trochę nie dziwie. Nigdy tego nie robiłem, ale cena cyfrowej dystrybucji powinna być niższa niż cena wersji pudełkowej. Jak dla mnie 50% obecnej ceny wersji cyfrowej to uczciwa cena. Gierki w wersji cyfrowej na PC (sam kod do pobrania) są dużo tańsze od wersji pudełkowych.

 

Z jakiegoś dziwnego powodu sztucznie podbija się cenę cyfrowych gier na PSN, tak żeby nie umarła sprzedaż standardowa.

 

"Cebulenie" sprowadza po prostu wartość cyfrowej gry do jej autentycznej wartości (gra, której nie możesz odsprzedać, pożyczyć itp). W tej chwili uważam, że ceny cyfrowe są po prostu wyraźnie "Z DUPY", a brak możliwości "cebulenia", kupowania gry we  2 osoby to nieporozumienie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No sorry. Jak dla mnie każda z nich powinna mieć swoje zalety. W przypadku braku "cebulenia" to wersja cyfrowa powinna być tańsza, bo możesz z nią zrobić mniej rzeczy. Nie możesz jej oddać, sprzedać, pożyczyć, nie dostajesz pudełka do kolekcji, płyty. Jedyną wadą jest to, że musisz iść po nią do sklepu.

 

Dla producentów gier niższa cena cyfrówek też powinna być na rękę, bo w przypadku gry cyfrowej (załóżmy cenę na poziomie 75% gry pudełkowej) mamy tak:

 

Jeden koleś kupuje gre za 187.50 zł i zostaje mu do końca na koncie. Nie może z nią nic zrobić.

Drugi koleś chce kupić tą grę to też musi wydać 187.50 zł.

 

2 użytkowników gra w gry =  375zł dla sony i producenta.

 

W przypadku gry pudełkowej:

 

Jeden Koleś kupuje sobie grę za 250zł. Przechodzi ją i decyduje się ją sprzedać za 187.50 zł. Puszcza ją na allegro, albo na forum PSX Extreme.

Drugi koleś kupuje grę od kolesia z allegro za 187. 50zł (bo taniej), ale ta kasa już nie trafia do Sony i producenta.

 

2 użytkowników gra w gry = 250zł dla sony i producenta.

 

 

 

W tej chwili jest tak jakby ludzie, którzy kupują grę cyfrowo rekompensują Sony i producentowi straty jakie ponoszą, kiedy koleś kupujący grę pudełkową sprzeda ją komuś innemu. Dla mnie to kompletna bzdura.

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

da$io: W tym przypadku jest. Potencjalny odbiorca kupuje grę na którą go stać od innego klienta, a nie od Sony. Sony nie dostaje kasy od potencjalnego odbiorcy, więc w pewnym sensie traci (traci potencjał sprzedażowy, rynek się zmniejsza, nie wiem jak to nazwać precyzyjnie).

 

 

 

Poza tym w przypadku sklepów mamy tu jeszcze do czynienia z czymś takim jak marża, koszt dystrybucji. Jeśli cała kasa z gier w PSN leci do Sony, to skąd się ta cena bierze.

Może o czymś nie wiem, ale na logikę to nie ma sensu. Cena musi być nabita sztucznie.

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

No właśnie. Cena gry super nowość GTA 5 w dniu premiery w normalnym sklepie to 200 zł, cena tej samej gry w takim media markt to już 249zł czyli marża leci dla sklepu 49 zł. 

 

Więc dlaczego na psn są gry po 279zł ?? WTF ???? czy nie powinno być tak ze cena w psn to powiedzmy 190zł i całą kasa idzie dla producenta i dla sony??

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

zapominacie o kosztach utrzymania tych gier na serwerach sony

 

Zapominasz, że koszty infrastruktury sieciowej wciąż spadają, a ropa wciąż drożeje. Nie ma takiej możliwości, by utrzymywanie serwerów było droższe niż dystrybucja, czyli: pośrednicy, transport i inna obsługa. Po drugie, za infrastrukturę sieciową płaci się już haracz, więc wybacz ale Twój argument jest inwalidą. Tu nie ma nic innego, jak gigantycznej marży.

 

Jak tak patrzę na tę generację to niestety widzę... masakryczne koszty gier (Angry Birds za 169 zł, WTF). Poczekam jeszcze jakiś czas i jak sytuacja się potoczy dalej (mam nadzieję, że się unormuje). Jeżeli nie, to przerzucę się na zupełnie inną platformę, gdzie gry w dystrybucji cyfrowej (i nie tylko) naprawdę są 2x tańsze.

Odnośnik do komentarza

Gry w dystrybucji cyfrowej były by tańsze gdyby, kupiona gra chodziła tylko na konsoli kupującego produkt, a nie jak to teraz bywa zrzutka iluś osób gdzie sprzedawca traci i tyczy się to tak samo gier używanych, które są odsprzedawane. Dziwie się więc jak wszyscy płaczą w momencie gdy swego czasu na używkach nie można było pograć w multi i trzeba było zapłacić. Sami do tego doprowadzają nieuczciwi gracze.

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza

e tam pieprzenie cena 300zł w cyfrowej dystrybucji to przegięcie

sprzedawca w wersji pudełkowej też musi zapłacić za lokal, prąd, pracownika i sprzedaje to taniej, ba nawet nie ma tego bezposrednio tylko często przez jakiegoś dystrybutora i opłaca się sprzedawać za 260zł a nawet taniej.

Sony ma te gry bezposrednio i nie ma co ich bronić że utrzymanie serwerów kosztuje. Jeśli gry mają kosztować 60$ lub 60€ to wszędzie.

Tu polski oddział Sony przegina!!!

Odnośnik do komentarza

blantman: Na pewno w styczniu albo w lutym będzie DriveClub. Sony też pewnie nie bez powodu otworzyło się na środowiska produkujące indyki. Poza tym też mi pachnie Knack'iem na Playstation Plus w najbliższym czasie. Jak dla mnie, to z kobitą bym sobie w to pograł z przyjemnością. Ale kasy 250zł za to nie dam.

 

To myślisz jak ja:D moja też jest nastawiona na tak jeśli chodzi o Knacka we dwoje:) Liczę, że w końcu spadnie cena. lub przy kupnie konsoli spytam się o zniżkę, w końcu nie zostawie im mało kasy:) Pamiętam jak brałem ps3 w zestawie, to biorąc dodatkową grę miałem ją za 150 zł:P

Odnośnik do komentarza

Czy na Europejskim/Polskim PlayStation Store można już zakupić coś na PS4 z poziomu www? Czy dopiero 29.11 oferta PS4 pojawi się w Store?

 

http://www.ppe.pl/news-25472-europejski_ps_store_na_ps4_juz_dziala___gry_za_ponad_300_zlotych_.html

 

na store.sonyentertainmentnetwork.com nic nie ma

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...