Skocz do zawartości

Assassin's Creed IV: Black Flag


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciesza mnie te pozytywne opinie o AC IV. To pierwszy asasyn w tej generacji, ktorego nie wzialem na premiere, ale po trojce mimo faktu, ze jestem wielkim fanem, poczulem przesyt. Teraz w swietle tych opinii i poglosek, ze to najlepszy Assassin's Creed, po 10 kupuje na bank.

 

Napewno na PS3 bo nie ma sie co spinac i czekac na PS4 zeby zagrac. Kiedys w przyszlosci z czystej ciekawosci i dla kilku nowinek technicznych, lepszej rozdzialki i 60 klatek, wykonam upgrade, ale AC IV to gra jeszcze current genowa i to rzuca sie w oczy.

Odnośnik do komentarza

Gamers currently without a Uplay Passport for Black Flag will be able to download one for free

from Xbox Live or PlayStation Network. For those who have already purchased Uplay Passport for Black Flag, please contact your regional Ubisoft support. What’s more, Uplay Passport will not be a part of any future Ubisoft games.

http://blog.ubi.com/assassins-creed-iv-black-flag-and-uplay-passport/
Odnośnik do komentarza

Może jednak Black Flag jest w pewnym sensie przełomową odsłoną:

 

 

Ubisoft rezygnuje z Uplay Passport - przepustek sieciowych w Assassin's Creed 4: Black Flag oraz wszystkich nadchodzących grach wydawcy.

Przepustki sieciowe zostały zaimplementowane w Black Flag, i były wymagane, by otrzymać dostęp do trybu multiplayer oraz mini-gry „Flota Kenwaya” w kampanii dla jednego gracza.

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2013-11-01-ubisoft-rezygnuje-z-przepustek-sieciowych-w-assassins-creed-4

 

Nie wiem, czy opłaca mi się czekać z tym do zakupu PS4. Różnice są stricte kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza

Mam i gram od wczoraj powiem jedno trójkę łyka bez popity, nie wiem czemu ale wyczuwam tu rękę ludzi pracujących przy AC2!

Solidna gra, zlepek wszystkich najlepszych cech każdej z części w całość plus dużo lepsze skradanie i poruszanie się po miastach etc

Wszystko jest tak zaprojektowane, że po kilku godzianch biegania wyprawiamy prawdziwe cuda :) Niestety walka dalej stara się być lepsza ale słabo jej to idzie...choć zdarza się, że przewicnicy atakują nas a nie stoją i czekają na rozwój wydarzeń. Ogólnie wrażenie jak najbardziej na plus nie dość, że to AC to jeszcze w pirackich klimatach! 

 

Potwierdzam główny bohater daje radę!

Odnośnik do komentarza

Haha, jestem poje.banym nerdem. Wczoraj postanowilem ze nie czekam i biore AC4. Wybralem sie do sklepow i w Empiku za 219 - mowie nie ide znalezc za 199 bo nie bede kupowal za ponad 2 stowy. Euro - 219. Kuzwa. Ide do Saturna bo to ostatnie miejsce gdzie moge kupic w Europie Centralnej w Gliwicach - 249. No chyba ich poyebalo. Ale nizej jeden egzemplarz Skull Edition za 229. A niech tam, chociaz bede dobrze wygladac w mojej kolekcji Asasynow.

 

Gram od poniedzialku jak wroce ze Wszystkich Swietych. Nie moge sie doczekac. Czulem przemeczenie mechanika i schematami i olewal wszystkie materialy przed premiera. Teraz kiedy tak sie wszyscy zachwycaja gra postanowilem poogladac kilka filmikow z gry i cisnienie wzroslo. Jestem niewolnikiem Assassins Creed. I mimo ze to seria bardzo odtworcza to nie moge sie oprzec. Kolejny rok z rzedu...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dotyczące odwzorowania zachowania żagli na wietrze , czy poruszają się ,dynamicznie nabierają wiatru ? Czy jest to tylko zachowanie umowne i żagle podczas sztormu są nadal oklapnięte ?

Ile członków załogi krząta siępo pokładzie ? Wykonują jakieś prace ? 

 

Zachowanie zagli jest w miare wiernie odwzorowane. Np. Kiedy jest sztorm i plyniesz pod wiatr, zagle wypycha do tylu. W zaleznosci tez od ktorej strony jest wiatr, bezan zawsze ladnie zmienia polozenie.

 

Ok. 20 czlonkow zalogi, niektorzy cos tam przy masztach majstruja, 2 stoi po obu stronach burt i wypatruja (jak cos zobacza krzycza), reszta przy armatach etc.

 

Mozna tez Szanty wlaczac, swietnie jest to zrealizowane.

 

Bezwarunkowo najlepszy asasyn i gra o piratach :).

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

 

Mam pytanie dotyczące odwzorowania zachowania żagli na wietrze , czy poruszają się ,dynamicznie nabierają wiatru ? Czy jest to tylko zachowanie umowne i żagle podczas sztormu są nadal oklapnięte ?

Ile członków załogi krząta siępo pokładzie ? Wykonują jakieś prace ? 

 

Zachowanie zagli jest w miare wiernie odwzorowane. Np. Kiedy jest sztorm i plyniesz pod wiatr, zagle wypycha do tylu. W zaleznosci tez od ktorej strony jest wiatr, bezan zawsze ladnie zmienia polozenie.

 

Ok. 20 czlonkow zalogi, niektorzy cos tam przy masztach majstruja, 2 stoi po obu stronach burt i wypatruja (jak cos zobacza krzycza), reszta przy armatach etc.

 

Mozna tez Szanty wlaczac, swietnie jest to zrealizowane.

 

Bezwarunkowo najlepszy asasyn i gra o piratach :).

 

Po tym info wpisuję AC IV na listę priorytetów. Dzięki

Odnośnik do komentarza

Sa w grze jakies ukryte wskazowki, gdzie rozgrywac sie bedzie akcja ACV?

 

Taki bezpośrednich wskazówek raczej nie ma (a przynajmniej ja ich nie wyłapałem ;) ), ale w grze znajduje się sporo nawiązań do poprzednich części i trochę informacji o serii w ogóle. Np. można zapoznać się z kilkoma wiadomościami, w których zarząd Abstergo zastanawia się, w jakim okresie historycznym ulokować następną - po pirackich przygodach Edwarda Kenweya - grę. Zrobiłem kilka fotek - wrzucam w spoiler, żeby nie śmiecić, ale nie zdradzają one nic z fabuły Black Flag.

 

ac4l1.jpg

 

 

ac4l2.jpg

 

ac4l3.jpg

 

ac4l4.jpg

 

ac4l5.jpg

 

ac4l6.jpg

 

ac4l7.jpg

 

Edytowane przez lothronik
Odnośnik do komentarza

w porównaniu do trojki ktora sie rozkrecała i rozkrecała tu sie coś dzieje,ale na rollercoster z CODa nie licz:)

 

Jak juz ktos pisał gra zawiera wszystkie fajne patenty z serii plus kilka nowosci :)

 

Ogolnie nawet nie chciałem brac,miał byc nowy Gacek, ale po przeczytaniu kilku recenzji musiałem narecznie sprawdzic czy jest tak dobrze :) i o dziwo nie jestem roszczarowany,a gra ledwie liznieta ok.7h gry  fabularnie poczatek 4rozdziału,gdzie jeden rozdział to kilka misji,ale co po chwile łapie sie na tym coś odciaga od głównego celu podróży i to jest fajne.  

Odnośnik do komentarza

ja nowego assasina napewno kupie ale dopiero za jakiś czas bo obecnie mam nadmiar gier do grania

 

ale jedna rzecz mnie ciekawi - co sie dzieje z animusem i wątkami w terazniejszości? w AC3 pewne wątki sie zakonczyly, i ciekawi mnie w jaki sposób teraz wpychają animusa do rozgrywki (osobiscie od dawna mowilem że cieszył bym sie gdyby zrezygnowali z tego i zrobili gre 100% w przeszłości)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...