Skocz do zawartości

Trudne sprawy administracyjne i regulamin


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka tu propaganda szpagatów odchodzi to ja nawet nie. Serio to takie straszne jak na forum znajdzie się kilka "ciapaków, czarnuchów, czy pedałów" ?

 

Tak z innej beczki to za co są karani goście piszący legła, cwelsi, czy looserpool ? Aż tak adminów januszy futbolu piecze dupa,że ktoś obraził ich ukochany klub ?

Odnośnik do komentarza

Tez nie rozumiem o co blaber tutaj walczy. Bo ktos napisal pedal(w rurkach)? To musi byc jakies prowo albo grubsza akcja. Przeciez 1/4 jego postow nadaje sie do "zglos" xD

 

A o co chodzi z tymi CW w statusach? Czy "ja dopiero prolog do Okemi skonczylem a wy co, juz napisy koncowe w Orderze?" jest ok, czy chodzi bardziej o statusy typu "boty to pedauy, ciapate i czarnuchy"?

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o dysonans między tym, że ktoś dostaje warna za spoiler z komiksu z lat 70, za zdjecie koszulki z spoilerami z filmów, które każdy zna (to jakby napisać, że Aeris ginie było spoilerem) czy napisaniem legła skutkuje banem na statusy i usnięcie statusu tak pisanie o "ciapatych brudasach" czy "homoseksualnych podludziach" jest tutaj akceptowane mimo, że regulaminie jest wyraźnie napisane, że tresci rasistowskie nie są tutaj mile widziane, ale czego ja oczekuje o moderacji, która sama pisze "ciapaty". Żenada.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Ale bluber, jakby bylo tak jak piszesz to bysmy musieli manewrowac ze slownictwem w postach jak zolnierze po polu minowym. A tego chyba nikt nie chce, bo to bylaby tylko hipokryzja i poprawnosc polityczna (ktora juz sama w sobie jest sztuczna). Zapisy w regulaminie ja odbieram bardziej na zasadzie spersonalizowanych pojazdow. Jednak jest roznica miedzy napisaniem "ciapate brudasy robia syf w europie" a "<nazwa uzytkownka>, ty ciapaty brudasie". Z reszta na forum takze "obrywa" sie bialym, a nawet Polakom, bo czesto pada w polactwie "co za podczlowiek, takich debili i zyebow bym utylizowal". I nikt z nas, o ktorych posrednio jest mowa, sie chyba nie obraza? Ale napisac "kobiety do kuchni" to juz zbrodnia.

 

No jednak jestesmy na tyle dorosli, ze potrafimy wychwycic kiedy ktos kogos obraza i administracja powinna reagowac, a kiedy sa to internetowe przepychanki i prezenie e-klaty.

Odnośnik do komentarza

Jak ktos komus bez pardonu upier.dala glowe w imie jakiejs ksiazki to nie mam zamiaru nazywac go muslimem. Dla mnie jest ciapatym brudasem, kozoje.bca, podczlowiekiem, materialem do utylizacji i ch.uj na niego i jego grob. Jak nie widzisz roznicy w kontekscie pisanych na forum slow, ktore uwazasz za obrazliwe, to faktycznie, nie ma dyskusji.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ja dla ciebie rasism to głupota to pozdrawiam :lapka: Zresztą nie chodzi o te wyzywanie kogoś od ciapaków bo mnie to koło ch.uja lata tylko o to, że moderacja raz daje warny z ległe czy looserpool a kiedy jawnie cisnie się rasistowskimi odzywkami to nie dzieje się nic czaisz? Albo pozwalamy na wszystko albo nie. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Ale Jagoda ma rację, przynajmniej w tej kwestii, że można celowo obrażać, znieważać, gnoić, ale spoiler ( nie tylko o gierkach grzybiarz, chyba więcej userów leci z powodu spoilerów z seriali i filmów, a to przecież nie filmweb, co nie?)powoduje, że czyjeś życie przestaje mieć sens, rzuca się z mostu i bierze kredyt we frankach. Jeżeli pewne, ważne punkty regulaminu są zupełnie olewane przez moderacje, a inne są skrupulatnie, aż do przesady pilnowane, to może lepiej usunąć te zapisy?

Odnośnik do komentarza

Trudno żeby było wszystko idealnie. Kiedyś wrzuciłem w status dla śmiechu nazwę jakiegoś pirackiego release, że niby pobieram. Dostałem ostrzeżenie słowne. Tymczasem w pewnym dziale jest masa linków do nielegalnych kopii płyt muzycznych i nikomu to nie przeszkadza.

 

Gdyby twarde reguły miały być egzekwowane, 3/4 aktywnych użytkowników skończyłoby na banicji.

Edytowane przez ping
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Nie banujecie za murzynów, brudasów, cweli, pedałów to nie banujecie też za spoilery ze spidermana czy za przekręcenie nazwy klubu. Moderacja bez problemu znajduje posty ze spoilerami, a jak przychodzi do pedałów, to nagle włącza się tryb Gdzie Jest Wally i z lupą trzeba szukać, mimo że regulamin brzmi jak brzmi. Mam wrażenie, że bluberowi chodzi o to samo, tylko że wy tego chyba nie rozumiecie.

 

No chyba że ja nie rozumiem blubera.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

ja dla ciebie rasism to głupota to pozdrawiam :lapka: Zresztą nie chodzi o te wyzywanie kogoś od ciapaków bo mnie to koło ch.uja lata tylko o to, że moderacja raz daje warny z ległe czy looserpool a kiedy jawnie cisnie się rasistowskimi odzywkami to nie dzieje się nic czaisz? Albo pozwalamy na wszystko albo nie. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Albo czarne, albo białe. Nic po środku. 010101...

Odnośnik do komentarza

Ile pamiętacie userów, którzy polecieli za rasizm (którego jest pełno w pewnych tematach i piszę tutaj o jawnie rasistowskich tekstach), a ile znacie takich, którzy polecieli za spoilery? Jeszcze za linki do torrentów widywałem warny, za obrażanie w sposób o jakim pisał Bluber (CW) też, ale za obrażanie pewnych grup społecznych jeszcze chyba żadna głowa nie spadła. Rozumiem konwencje, rozumiem emocjonalny kontekst w jakim są prowadzone dyskusje na tym forum, ale to nawet nie jest wybiórczość, co zupełne pomijanie pewnych punktów regulaminu. Wielu to nie przeszkadza, bo nie uderza bezpośrednio w nich, bo przecież nie są kurde czarni, nawet nikt z rodziny nie jest, ale spoilerek z U2, którego jeszcze nie zdążyli ograć? UUU tutaj trzeba się przyjrzeć sprawie.

 

No ale co się dziwić, w ostatnim nr PE boss w felietonie pisze "Lot do Paryża, z lotniska bus do centrum, tam odnalezienie stacji kolejowej Gare de Lyon, gdzie miałem mieć zarezerwowany bilet do Montepellier. "Mialem mieć", bo po dotarciu do kasy, żabojady za cholerę nie mogły znaleźć rezerwacji." Pewnie gdyby "żabojadów" zastąpić żydkami, ciapatymi, hamburgerami itp. to nic by się nie stało, ale gdyby wpisać tam "polaczki" ew. spoiler z końcówki Raymana, to by ppe i forumek zawrzały. Ewentualnie, gdyby popełnił literówkę, albo tekst byłby słabo widoczny.

 

Wiem, że poprawność polityczna jest uważana na forumku za szczypanie się, bo każdy uważa, że forumek to jest miejsce tylko silnie heteroseksualnych, białych, Polaków i najlepiej mężczyzn, ale czasopismo to inna bajka. Byłbym mocno nie w sosie, gdybym np. w Edge'u przeczytał felieton w którym autor od niechcenia rzuca "polaczkiem" (czy jakimś tam obraźliwym określeniem na Polaków, bo jakiś tam kasjer miał problem ze znalezieniem biletu...).

Odnośnik do komentarza

Jakby moderacja trzymala sie stricte tego regulaminu to na forum pisalyby tylko osoby, ktorym podobal sie the order.

 

Mozna i tak, ale wpisy o rasizmie to tez troche zabezpieczenie dla administracji przed tym aby nagle na forum nie pojawily sie wpisy, ktore jawnie i bezposrednio nawoluja do dyskryminacji czarnych, ciapatych, zoltych, zielonych i w paski. Nie widzialem takich wpisow na forumie szczerze mowiac. Nie mozna, moim zdaniem, sprowadzic postowania do prostego obraza/nie obraza bo kazdy post ma swoja wage i wedlug niej trzeba ocenic czy potrzeba warna czy nie. Poprawnosc polityczna to taka sama skrajnosc jak szczery rasizm, a wszystkie skrajnosci sa z definicji ch.ujowe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...