Skocz do zawartości

Trudne sprawy administracyjne i regulamin


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, szkoda tylko, ze nagle po kilku latach temat skladek zrobil sie niewygodny i go zamkneliscie, bo mam wieksze zaufanie do osob piszacych tu od kilku lat i chetniej z nimi zrzuce sie na gierke, niz z randomami z innych stron. A usprawiedliwienie, ze zamykamy temat, bo ostatnio mniej ludzi sie skladalo jest moim zdaniem bez sensu. 

Odnośnik do komentarza

Qvstra, napisałem wyżej - temat nie został zamknięty, bo w nim mało ludzi. Został zamknięty ze względu na fakt, że przy PS4 zaczęły się już kombinacje, co tu trzeba zrobić, żeby działało, a przy PS3 tak naprawdę nigdy nawet jasne nie było, czy to do końca jest legalne. Fakt małego zainteresowania dodałem jedynie po to, aby ewentualni dyskutanci mieli świadomość, że nie zamykamy czegoś, z czego korzystało pół forum. I nie chodzi o kwestię "niewygody" - tak jak napisałem - najpierw pojawiły się jakieś manewry składek 4-osobowych, teraz PS4, więc doszliśmy do wniosku, że robi się z tego zupełnie zbędny problem, a tak naprawdę zainteresowanie tym niewielkie. A co do faktu, że masz już jakichś "pewnych ludzi" - my nie zabroniliśmy składek w ogóle, więc rób co uważasz, Twoja wola. Po prostu nie chcemy, aby proceder tez miał miejsce na forum. Tyle. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Drodzy użytkownicy, w związku z faktem, że po premierze PS4 pojawił się temat składek i już zaczynają się jakieś manewry z cyklu "a jak to działa", uznaliśmy zgodnie w gronie moderacyjno-administracyjnym, że temat ten powinien z forum zniknąć. Składki na PS3 powoli wygasają, na PS4 nie chcemy, aby w ogóle się rozkręcały. Decyzja ta jest powodowana również faktem, że tak naprawdę brakuje tutaj jasnych przepisów, a każdy politykę Sony interpretuje po swojemu. 

 

 

Po prostu kupili was,bo do tej pory nikomu to nie przeszkadzało.Jak to mówią nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

 

Qvstra, napisałem wyżej - temat nie został zamknięty, bo w nim mało ludzi. Został zamknięty ze względu na fakt, że przy PS4 zaczęły się już kombinacje, co tu trzeba zrobić, żeby działało, a przy PS3 tak naprawdę nigdy nawet jasne nie było, czy to do końca jest legalne.

Skoro $ony spraw do sądu nie dawało to musieli o tym wiedzieć i to akceptować.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Ale co doprecyzują?Możecie się składać?$ony nigdy tak nie napisze,ale to tajemnica poliszynela.

 

Pytanie, czy Sony ma tu cokolwiek do komentowania. Regulamin opcji mówi o tym, że służy ona osobie, która np. w wyniku awarii chce aktywować swoje konto na drugiej konsoli. Proste. A że przy okazji pojawiła się furtka i zaczęto tę możliwość wykorzystywać w kwestii składek... Mnie to przypomina sytuację, jak kiedyś znajomy, która ma swoją firmę, próbował suknię ślubną żony wrzucić w koszt jako... ubranie robocze :). Niestety urząd skarbowy mu wyjaśnił, że akurat w tym przypadku to trochę nie do końca tak i ów znajomy dostał po kieszeni za nagięcie przepisu. I tutaj masz podobnie - jest konkretna opcja, tyle że wykorzystuje się ją w nie do końca przeznaczony do tego sposób. Stąd też nasza decyzja, aby jednak nie stwarzać zbędnego problemu, bo obawiam się, że tłumaczenie "bo przecież nie było zabronione", nie do końca by przeszło. 

Odnośnik do komentarza

Mimo chęci nie jestem w stanie postawić znaku równości miedzy $ony a Urzędem Skarbowym.Jeżeli coś nie jest zabronione,to jest dozwolone.Osoba która ma slot sama decyduje czy chce mieć zapas czy komuś go odsprzeda ,mimo iż na pierwszy rzut oka może się wydawać że $ony traci,to w końcowym rozrachunku wydaje mi się że zyskuje,ja bym nigdy Fify 12 nie kupił,ale można było dzielić,grę miałem nie wychodząc z domu więc ją kupiłem,teraz nie kupuję bo ceny gier cyfrowych są sztucznie zawyżane.

Odnośnik do komentarza

Osoba która ma slot sama decyduje czy chce mieć zapas czy komuś go odsprzeda

Ooo fajnie, że to napisałeś. Powiedz czy możesz postawić "znak równości" pomiędzy opisywanym przez Ciebie odsprzedaniem slota, a kupieniem gry retail, zrobieniem kopii i jej sprzedaży? Jak dla mnie jest to bardzo zbliżone. Co innego gdyby sprzedawać całkowicie konto z grą, wtedy można by to podciągnąć pod handel używkami. Niestety odsprzedaż takich kont na forumku jest zabroniona od bardzo dawna, między innymi właśnie z powodu furtki jaką Sony zostawiło, aby nie znalazły się cwaniaczki co kupują grę, zostawiają sobie slot i popychają dalej za "pełną" cenę.

Jak już wspomniano, Sony obniżyło ilość kont z pięciu do dwóch. Na PS4 dodatkowo wymusili konieczność logowania się na drugiej konsoli, więc bardziej niż oczywiste jest, że ograniczają to z wiadomych celów. Dodatkowo w momencie jak wejdzie "always online" to zrezygnują całkowicie z możliwości gry na dwóch konsolach jednocześnie. Perez wspomniał już nie raz, że właśnie m.in. w oparciu o te kroki Sony, oraz o znaczny spadek zainteresowania składkami administracja postanowiła zamknąć ten temat.

 

Jeszcze wracając do twojego "zakupu" Fify, to jestem ciekaw co takiego Sony zyskało. Kupiłeś jakieś dodatki do tej części, a może po zagraniu postanowiłeś zakupić nową cześć? Zyskałeś jedynie Ty i osoba, która się z tobą złożyła. Bo to czy w końcu kupiła by ona pełną wersję Fify czy też nie, możemy jedynie spekulować.

Idealny przykład "zysku" Sony był przy premierze TLoU. Kiedy to można było wyczytać o spustach nad grą i zakupach na premierę, a następnie te osoby leciały i robiły składki na tytuł, który jak najbardziej był warty swojej ceny (sądząc po opiniach zainteresowanych).

 

Jedno jest pewne. Składki zostały zablokowane i już nie wrócą. Jeżeli jednak masz potrzebę dyskusji to zapraszam do odpowiedniego tematu w dziale PS3/Online. Z tego co pamiętam to byłeś tam jedną z gwiazd :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Osoba która ma slot sama decyduje czy chce mieć zapas czy komuś go odsprzeda

Niestety odsprzedaż takich kont na forumku jest zabroniona od bardzo dawna, między innymi właśnie z powodu furtki jaką Sony zostawiło, aby nie znalazły się cwaniaczki co kupują grę, zostawiają sobie slot i popychają dalej za "pełną" cenę.

 

Miałem kilka składek i nie znam nikogo kto by odsprzedawał grę za pełną cenę.

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze wracając do twojego "zakupu" Fify, to jestem ciekaw co takiego Sony zyskało. Kupiłeś jakieś dodatki do tej części, a może po zagraniu postanowiłeś zakupić nową cześć? Zyskałeś jedynie Ty i osoba, która się z tobą złożyła. Bo to czy w końcu kupiła by ona pełną wersję Fify czy też nie, możemy jedynie spekulować.

 

 

Nie powiesz mi że $ony kasy nie bierze za wystawienie gry na pss :) Dyskutować dalej o tych zagadnieniach nie chcę,konsole i tak już coraz mniej przypominają tym czym było choćby PS2(nie dorobione gry,płatne DLC,online pass) a znając pazerność panów od słupków w takich firmach,kolejne kroki by wydrzeć nam coś co kiedyś było free są przeze mnie oczekiwane.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...