Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Od kilku miesięcy oglądam sobie poszczególne fazy MCU, teraz jestem po Guardians of Galaxy 2 i, poza Thor Dark World, te filmy są po prostu świetne. Ogląda się je super, czuję się jak mały dzieciak oglądający na przełomie lat 80 i 90 filmy na wideo. Akcja, humor, wybuchy, a do tego masa znanych postaci :) Żałuję jedynie, że nie ma na Disney+ Spidermanów, bo to chyba mój ulubiony superbohater (zaraz obok Iron Mana). Ogólnie niesamowita sprawa i mój wewnętrzny dzieciak jest zachwycony MCU :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem Strange'a tego nowego no i fajna wizualnie wydmuszka. To co zaczyna mnie już wkurwiać w tych produkcjach MCU to absolutna konieczność oglądania wszystkiego łącznie z serialami, by wiedzieć o co cho.
Nie widziałem tego wanda-vision i w sumie to nie ogarniałem absolutnie motywacji scarlet witch, bo film miał mocno wyjebane w wyjaśnianie tego. Plus dla disneya, ze te bajki wszystkie bardzo szybko lądują w streamingu, ale też minus za brak spidera, bo trochę dziura tam jest do załatania.

IMO na przyszłość mam nadzieję na bardziej standalone produkcje, bo tak jak jestem w stanie zrozumiec odnosniki do plot pointow z poprzednik czesci danej serii tak murzynski kutach im w dupala za zmuszanie do oglądania spin offów z postaciami które mnie nie obchodzą, by połapać się w filmie teoretycznie nie związanym z tym spin offem.

Na Thora czekam, bo Ragnarok to była naprawdę zajebista komedia i liczę, że Taika i tu dostarczy dobrej beki.

Odnośnik do komentarza

W komiksach motyw jej dzieci jest mocno wykręcony i raczej niespójny, a MCU w sumie i tak używa ich tylko jako wytrycha fabularnego. Nawet bez oglądania Vandavision podczas seansu MoM widzisz, że Wanda jest zła, bo straciła dzieci i tyle ma ci wystarczyć. Serial nie nadaje temu żadnej większej głębi, bo w niczym nie uwiarygodnia przemiany Wandy fakt, że te dzieci były magicznie poczęte. Zresztą bardziej zastanawiający w kontekście Vandavision jest brak jakiejkolwiek wzmianki o Visionie.

 

No a na przyszłość, to nie trzeba się męczyć z oglądaniem tych serialowych wysrywów, wystarczy jakićś 10 min recap na yt. Też nie podobają mi się te powiązania, ale z biznesowego punktu widzenia nie po to walą dość grubą kasę na produkcję tych seriali i zatrudnianie w nich znanych mord, żeby nie można było później tego wykorzystać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Sedrak said:

A trzeba tylko WandaVision obejrzeć czy coś jeszcze?

Najlepiej WandaVision, What If i nowego Spidermana. Zakładając, że do End War wszystko masz zaliczone co trzeba.

 

Ja jestem jeszcze przed What if i przed Spidermanem, ale właśnie skończyłem WandaVision i jest to świetny serial, bardzo polecam

Edytowane przez Homelander
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, McDrive said:

Loki przede wszystkim, żeby zrozumieć czemu wszystko może się mieszać.

 

Potwierdzam, póki co tylko jeden odcinek obejrzałem, ale już w nim wyjaśnili ideę multiverse. Kurde, z jednej strony to fajnie, że to całe MCU jest tak połączone, ale z drugiej próg wejścia jest megawysoki jeżeli chce się wszystko ogarniać

Odnośnik do komentarza

Strange Multiwersum

 

Podobało mi się, nawet bardzo. Mogę dalej spoilerować. Chyba trzeci film (po thorze 3 i kapitanie 2), który był jakiś i bym go mógł  odróżnić na tle innych. 

 

Widać, że ktoś to robił z pomysłem i nie od szablonu, co widać na przykład w scenografiach czy pomysłach na czary, które nie są tylko błyskami światełek.  Jakieś nawalanie nutkami, zombie, super.

Czuć kicz starszych horrorków.

Muzyka nie jest nijaka. W innych filmach MCU jej nie słyszałem. 

Olsenka jest fajna, a i  jej postać też.

Fajne cameo.

CGI nie boli w oczy, a to nawet w flagowych Avengersach bywało. Na plus, że czasem są efekty praktyczne.

Ten film miał jakiś zalążek fabuły i chyba był o czymś.

 

Bardzo dobre/10

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...