Skocz do zawartości

Quantum Break


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

czy już wiadomo czy gra fabularnie rozgałęzia się bardziej? Czy zawsze są tylko dwie ścieżki poprowadzenia fabuły po każdym akcie? Czy decyzja np. z aktu 2 mają wpływ na to co dzieje się w 4 i 5 akcie?

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

w alan wake miałem tak że musiałem robić przerwy bo "o znowu bieganie po lesie i wybiegający drwale rzucający siekierkami, dość na dziś" - tu gdybym miał więcej czasu czuje że bym siedział całą noc aż skończył, idealny balans strzelania-łażenia, a same walki tak dobre że zamiast myśleć jak w uncharted "jesu kolejny killroom" - mam banana na twarzy i już zacieram ręce jak rozwiązać walkę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fakt na początku jest więcej gadania mniej strzelania ale później akcja akcja i jeszcze raz akcja ja trochę żałuje, że było tak mało zabawa z fizyką cofaniem czasu aby przejść wyznaczoną drogę a tak po za tym tip top :)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No gdzieś musieli gracza wprowadzić w fabułę i w jego nowe zdolności ;)

 

PS. Obejrzałem sobie wieczorem 3 (dwa zaległe i trzeci po 3 akcie) odcinki serialu. Specjalnie to nic nie straciłem poza poboczną historią jakiś randomów, a istotne kwestie dotyczące głównych bohaterów i tak były "hintowane" w samej grze. 

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Btw, czy po przejściu gry raz na hardzie odblokowujemy jeszcze jakiś wyższy poziom, jak to np było w Alanie?

 

Jestem po pierwszym akcie, brak czasu aby grać dalej : / Ale mogę napisać tylko tyle. Strasznie mi podszedł klimat, a tego się najbardziej obawiałem, bo zarówno MP jak i AW były bardziej mroczne, a tutaj niespodzianka. Resztę przyjdzie ocenić jak zakończę całość : )

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jeżeli o mnie chodzi, to żadna gra na mnie nie zrobiła takiego wrażenia pod względem wizualno-technicznym jak Quantum Break. Im dalej tym więcej szczegółów związanych z efektem załamania czasu się dostrzega. Ile ich to pracy musiało kosztować żeby to wszystko działało dynamicznie i nie chodziło w 10 fps to tylko oni wiedzą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do pełni szczęścia mi brakowało tej większej rozdzielczości, lepszych cieni i lepszego doczytywania się tekstur. Tutaj jest po prostu słabo co rzuca się w oczy podczas eksploracji. Natomiast podczas walk, czysta rozwałka wszystkiego i jest bardzo dobrze. Nie jest to pierwsza liga, ale porządnie wykonana gra.

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyznac ze 720p to zawod ale czemu nikt nie zauwaza jaka w tej grze jest fizyka? Wszystkie odlamki tez reaguja na nasza manipulacje czasem, nic nie znika i nawet przeciwnicy z tymi urzedzaniami na plecach tez rzucaja wlasne swiatlo, a w dodatku mozna ich tak zawioszonych po smierci dowolnie przesuwac. To wszystko wymaga mocy i zapycha pamiec i wole takie efekty niz zeby gra wygaldala jak zycie ale nie da sie nawet szyby zbic z karabinu maszynowego.

Edytowane przez hav7n
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moje pierwsze przejscie na hard bez specjalnego czytania znajdziek i ulepszania mocy zajelo jakies 10h. Drugie podejscie juz przeczytane wszystko i kazdemu polecam tak grac bo dowiadujemy sie duzo o fabule z tych znajdziek, a jest i kilka easter eggow.

 

Nie ma co sie iszukiwac ze QB u podstaw to korytarzykowy shooter ale Remedy odwalilo dobra robote dodaja wlasnie duzo czytania i efektywna walke z uzyciem mocy. Jakby zamienic to na 1080p to wyszlo by kolejne nudne strzelanie zza oslony, a tak bawilem sie wybornie :banderas:

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

No ja mam już ponad 10 h a nadal akt 5 nie ruszony. Czytam i staram się znaleźć wszystko. Motyw ze scenariuszem albo babka grająca w alana wake świetny. Fajne są te małe rzeczy jak quantum riples. Np możemy włączyć w radiu tych złych odtwarzanie erotycznego słuchowiska i potem w serialu to jest :)

Odnośnik do komentarza

Ja kilka pierwszych notatek nie przeczytałem, mam nadzieję że dużo mnie nie ominęło. W drugim albo trzecim akcie zacząłem czytać wszystko i teraz nie pojęte jest dla mnie olewanie tego. Samo wytłumaczenie jak działa Lifeboat jest mega interesujące. Już nie mówiąc o pamiętniku Beth <3 i notatkach Amaral.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...