Skocz do zawartości

The Order:1886


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

The Order lubi być porównywany z pierwszymi Gearsami (w sumie sam nie wiem czemu; bo szarobure pif paf z coverem?). A o to co i sam Ojciec Gearsów napisał n.t. zrecenzowanego przez siebie The Order 1886 w ciągu pierwszej godziny gry;

 

 

Bardzo chciałbym polubić tę grę, ale narracja jest zbyt nachalna. Myślę sobie: "Dajcie mi przetestować walkę. Można wrzucić Quick Time Eventy, to nie zawsze jest coś złego, ale tego jest zbyt wiele.
 
Bleszinski zaznaczył, że jest pod wrażeniem grafiki, ale to nie wszystko, z czego składa się gra. Według niego, fundusze przeznaczone na warstwę wizualną gry mogły być ulokowane gdzie indziej, by uzyskać lepszy efekt końcowy całości tytułu:
 
Wiecie, Sony potrzebuje sprzedać konsole. Nazywam to usprawiedliwieniem ze względu na system. Spójrzcie na te widoki. Bez wątpienia wygląda lepiej niż na PS3. I to właśnie chcieli osiągnąć.
 
Bleszinki wyjaśnił, dlaczego tak wiele studiów deweloperskich dzisiaj idzie w rozwinięcie tego filmowego aspektu gier. Powodem jest chęć zrobienia wrażenia na wydawcy, co jest niezbędne do przekonania go do swojego projektu i uzyskania odpowiednich funduszy.
 
Cliffa wyraźnie znudziły przerywniki filmowe gry, a raczej ich stosunek do właściwej rozgrywki. Jak powiedział, kiedy zaczynał się już dobrze bawić mechanikami gry, zostawał od tego odrywany na rzecz przerywników, których nawet nie miał opcji przewinąć. Później na Twitterze pojawił się bardzo krótki, acz treściwy wpis dewelopera:
 
TLDR po pierwszej godzinie z The Order. Gdy spodobało mi się strzelanie, zasypano mnie cutscenkami. Nie takie złe QTE. Piękna gra. Sterowanie za osłonami wydawało się solidne.

http://www.ppe.pl/news-34065-cliff_bleszinski_recenzuje_the_order__1886.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pożyczone-zaliczone. W niecałe 7 godzin. I szukałem jakiegoś powodu, który by mnie przekonał, do wyłożenia na to 250 zł. I owego nie znalazłem. Chciałem kupić w przyszłości, jak stanieje o połowę, ale też nie widzę powodów. 

 

Napisałbym coś więcej, ale stronę wcześniej Velius mnie już wyręczył. Jakoś od początku czułem, ze wyjdzie średniak (poza grafą), ale może chociaż nadrobią długością rozgrywki. A gdzie tam. Pierwszy kandydat do rozczarowania roku? 

Odnośnik do komentarza

Z tym zakonczeniem to moze było nawiazanie do Soprano bo naprawde nie wiem jak to mozna tak skończyć grę ktora trwa 5h :lol:

 

ja jak WALCZYŁEM z ostatnim bossem, uśmiechnąłem sie sam do siebie i powiedziałem "Coooo" :D

 

 

 

ale zakończenie wygląda jakby miała być druga część, kiedyś tam

 

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Bleszinski gra w Ordera.

http://www.dualshockers.com/2015/02/20/the-order-1886-on-ps4-heres-what-cliff-bleszinski-thinks-of-the-first-hour-of-the-game/

 

TLDR first hour of the Order. Right as I started to dig the shooting got overwhelmed with cutscenes. QTEs not that bad. Gorgeous game.

 

Obecnie jestem na zeppelinie, cutscenke sporo, QTE jakoś dużo nie ma, ale ten element gry mi nie przeszkadza. Nie wiem, może pod tym względem później będzie gorzej, ale na chwile obecną "nie rzygam" tym, miało być filmowo i jest filmowo. Lokacja, gdzie przyjeżdżamy dyliżansem czy szpitali... można siekierę wieszać, taki klimat, pod tym względem ta gra jest doskonała.

 

PS. Na polskim eurogamerze pojawiła się recenzje, ocena 7/10.

 

PS2. Po ukończeniu gry podany jest czas?

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Nie wytrzymałem i kupiłem 200zł z wysyłka folia nie jest źle. Śledztwo zza grobu też było krytykowane a gra mi sie baedzo podobała ;). Liczę na to samo za tydzień pewnie przejdę albo i dwa i sprzedam ;). Wtedy się wypowiem. Liczę na filmowość, fajną opowieść i klimat Londynu. Co do gameplayu mam gry na 3DS-a,  tam głównie to się liczy i masterowanie DriveCluba ;).

Odnośnik do komentarza

Nie wytrzymałem i kupiłem 200zł z wysyłka folia nie jest źle. Śledztwo zza grobu też było krytykowane a gra mi sie baedzo podobała ;). Liczę na to samo za tydzień pewnie przejdę albo i dwa i sprzedam ;). Wtedy się wypowiem. Liczę na filmowość, fajną opowieść i klimat Londynu. Co do gameplayu mam gry na 3DS-a,  tam głównie to się liczy i masterowanie DriveCluba ;).

Napisz w PW prosze gdzie kupiles :)

Odnośnik do komentarza

Ale zazdroszczę tym co już grają w The Order. Niestety nie ma mnie przez jakiś czas w miejscu zamieszkania i nawet jeszcze nie kupiłem swojej kopii. Wracam w tygodniu to poszukam może na gametrade a jak nie będzie to jadę kupić w ME. Czytam ten temat i ręce opadają :D Nagle malkontenci przy The Order zwracają uwagę na oceny :D ale jak DL dostawał od portali zagranicznych słabsze noty, no to wtedy większość forum toczyła beke, że prawdziwy gracz nie patrzy na oceny hehe :D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale zazdroszczę tym co już grają w The Order. Niestety nie ma mnie przez jakiś czas w miejscu zamieszkania i nawet jeszcze nie kupiłem swojej kopii. Wracam w tygodniu to poszukam może na gametrade a jak nie będzie to jadę kupić w ME. Czytam ten temat i ręce opadają :D Nagle malkontenci przy The Order zwracają uwagę na oceny :D ale jak DL dostawał od portali zagranicznych słabsze noty, no to wtedy większość forum toczyła beke, że prawdziwy gracz nie patrzy na oceny hehe :D

Zgadzam się całkowicie. DL zjechali w ocenach a gra super a tutaj nagle oceniacze wyrocznia... Chłopaki, szanujcie się:-S

Odnośnik do komentarza

Sorry za offtop, ale TO1886 zasługuje i to bardzo żeby po niej jechać, wystarczy przeczytać posty Bansaia i Veliusa gdzie pięknie wypunktowali co i jak, a DL jest chwalone tu na forum bo dawało masę frajdy i długi czas zabawy.

 

The Order oferuje piękną grafikę, platynę w 9h, masę niepotrzebnego QTE oraz wku.rwiające pasy podczas starć z przeciwnikami, mało tego, czy grasz na easy czy na hardzie to jedyne co się zmienia to to że na hard szybciej musisz napierać w :Cross18x18: żeby się wyswobodzić jak wpadniesz w szpony lykana i nic poza tym, nawet nie ma osobnych trofeów za poziomy trudności, po wbiciu platyny ta gra nie oferuje nic czym mogła by do siebie z powrotem przyciągnąć, to już Infamous First Light oferuje więcej bo można sobie wrócić po masterować wyniki na arenie.

 

Po Bloodborna pójdę na kolanach w ramach pokuty za to że wsparłem The Order zakupem na premierę.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jestem na 11 rozdziale dziś w końcu 2 h pograłem. Super gra łącznie ok 7 h na liczniku jest fajnie.

 

Co do minusów kolegów z większością się zgadzam ale:

 

@Easye

Naprawdę? Nieczytelne gazety i palmplety? Toż to nawet gaśnice mają czytelne napisy. Idź do okulisty albo kup większy tv. Dla mnie właśnie tekst podany w takim stylu jest 100 razy bardziej klimatyczny. Dodatkowo chyba do końca grałeś w pl wersji co? :)

 

@figuś qte jest tyle samo albo wręcz mniej niż w the last of us czy re 4 oraz na 1000% mniej niż w gow 1 do 4.

 

 

Gra dla mnie na razie na mocne 7/10

Pozdrawiam i życzę miłej nocy:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I pod warunkiem, ze naprawde nie mamy juz w co grac ^^

Jestem na 11 rozdziale dziś w końcu 2 h pograłem. Super gra łącznie ok 7 h na liczniku jest fajnie.

Co do minusów kolegów z większością się zgadzam ale:

@Easye

Naprawdę? Nieczytelne gazety i palmplety? Toż to nawet gaśnice mają czytelne napisy. Idź do okulisty albo kup większy tv. Dla mnie właśnie tekst podany w takim stylu jest 100 razy bardziej klimatyczny. Dodatkowo chyba do końca grałeś w pl wersji co? :)

@figuś qte jest tyle samo albo wręcz mniej niż w the last of us czy re 4 oraz na 1000% mniej niż w gow 1 do 4.

Gra dla mnie na razie na mocne 7/10

Pozdrawiam i życzę miłej nocy:)

A jakie ma to znaczenie? Na 46 calach ciezko mi bylo czytac te gazety, czy notatki.

Jedyne czego nie rozumiem, to hejtu na finalowa walke, jakbysmy pierwszy raz cos takiego w grach widzieli. Dla przypomnienia nawet w takich tuzach jak Halo 4 finalowa walka to bylo wcisniecie 1 przycisku! W sumie dobrze ze gra jest taka krotka, bo wiecej czasu pewnie bym nie zdzierzyl, czyli jakies plusy sa - krotka i latwa platyna xD.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jedyne czego nie rozumiem, to hejtu na finalowa walke, jakbysmy pierwszy raz cos takiego w grach widzieli.

Hejt jest raczej na to, że:

 

walka finałowa wygląda prawie dokładnie tak samo jak ta z czwartego rozdziału

 

 

Ogólnie to walki z Lykanami to porażka i niewykorzystany potencjał:

 

Walczymy z nimi 3 razy i zawsze wygląda to tak samo: atakują nas 3 potworki, robimy uniki, strzelamy i dobijamy trójkątem. Nawet otoczenie w tych walkach wygląda tak samo - jakieś magazyny.

Lykany potrafią się wspinać, ale po co to wykorzystywać w walce, lepiej lecieć po ziemi prosto na Galahada i dać się łatwo zabić :)

 

Edytowane przez SzczurekPB
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Skończyłem gierkę, do platyny brakuje mi 3 trofików za znajdźki i co muszę teraz skakać po chapterach na pałę, bo nie wiem, które pominąłem? Gierka zayebista, ale brak jakiegokolwiek licznika/statystyk to porażka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...