Skocz do zawartości

GTA V - spoilery, fejki, linki i wycieki


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

Po blisko 3 h gry na ps3 stwierdzam, ze jest bardzo dobrze jak na schylek ery obecnych konsol. Ba, jestem wrecz oczarowany swiatem, gra swiatel jak juz ktos zauwazyl i ogolnym feelinigiem; zagralem chwile i poczulem od razu, ze bede cioral do upadlego. Widoczki urywaja glowe, fakt faktem, ze w oddali widac niebieska poswiate (mgle) jak za czasow ps2 i san andreas ale drastycznych spadkow framerate nie uraczylem a taranowalem fury w korku, hehe. Patenty przednie i co chwile swiat zaskakuje czyms nowym. Ide dalej ogarniac V a ci co nie graja bo maja zasady niech wiedza, ze jest na co czekac. :)

 

Graficznie o wiele IMO lepiej niz w IV ale z poczatku samochody wydaja sie nadsterowne. Cieszy dosadnosc tlumaczenia, bluzgi sa non stop. Zdecydowanie moja bajka - wracam do konsoli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to jak raven, podczas wspólnych misji trójką dowolne też można się między nimi przełączać? Co jeśli każda z postaci w misji robi coś innego, albo poszła w inną stronę? Wtedy można nieliniowo misje przechodzić?

 

Jeśli w misji występują wszystkie postacie, to zazwyczaj można się między nimi przełączać i wykonywać ich zadanie. Stadnardowy przykład - Trevor kieruje, Michael strzela, możesz zająć się albo tym, albo tym. Czasami występuje jednak większy podział na role (vide trailer) i wtedy system daje kopa. Bywają po prostu sytuacje wymuszone fabułą, że nie da się przełączyć nawet poza misją.

Odnośnik do komentarza

Lata się całkiem przyjemnie, choć wkurza mnie trzęsienie samolotem raz na jakiś czas, coś jakby turbulencje. Nawet jak masz pilotaż wymaksowany to się to dzieje, nie podoba mi się. Dodaje realizmu, ale wciąż.

Odnośnik do komentarza

Poi 2,5 godzinach, zrobiłem jedną misje fabularną ( prócz prologu), jedną opcjonalną i jeden wyścig. Reszta to objazd mapy dookoła, próba wdrapania się na szczyt zakończona dłuuuugim upadkiem, zadyma w centrum ( 5 sekund ) i... Nie wiem nic, nie ogarniam tej gry, serio czuję się jakby mnie ktoś wrzucił do sklepu ze słodyczami i nie wiedział którego cukierka zerzreć na początku. ten świat poraża. 

-Grafa jest piękna, pop up to coś co rzadko będziemy oglądać, jakieś tam spadki animacji są ale to też nic co oglądaliśmy w IV.

-GTA w tej części zerwało z archaizmami poprzednich, póki co nic mnie nie irytuje , wszystko jest na tip top

-strzelanie jak w MP3, za(pipi)iscie rzuca cialami, cover system jest ultrawygodny, łapię się tylko na tym że chce się rzucać jak Max ( jedynie mały celownik jest za mały duży znowu  za duży jak z jakiegos Quaka,   )

-Model jazdy cholera no na to czekałem zero bujania łajby jak w IV można śmiało jeździć po krawężnikach bez tego idiotycznego dachowania. Fury prowadzą się jak w starszych NFS.

jestem ciekaw czy któraś firma nie wytoczy procesu za to, że fury to wierna kopia w 99,999999999999 % oryginalnych wózków. R8? Viper? Ford GT? To ferrari z okładki forzy 4? stoją co 20 metrów. W los satnos koniec bujania się strupami i dobrze.

 

 

Ta ukryta mapa to świetny patent, nowy wygląd menu, korzystanie ze smartfona, fryzjerzy (  broda dla frankilina, bezrekawnik  i koleś n wygląda jak trzeba :D ), Tłumaczenie jest super  można się doszkolić, (pipi)a co ja bede pisał wszytko jest tutaj za(pipi)iste. Ja wiem, że 2,5 godziny to nic ( chociaż w tym czasie to przeszedłbym połowę Battlefielda) ale od samego prologu czujesz, że grasz w coś wyjątkowego. Rockstar to są magicy. Gra generacji.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie gra za(pipi)ista ale już wyłapałem jednego małego buga. Ratownicy medyczni w ogóle nie reagują na trupy na ulicy po zadzwonieniu po 911.

Miałem taką komiczną sytuacje. Wyskoczyłem z Franklinem i synem Michaela do strip clubu i jak wracaliśmy to chłopaka potrącił samochód na środku ulicy. :D Zadzwoniłem na 911 parę razy ale karetka za każdym razem przejeżdżała obok ignorując zwłoki, ba w czasie jak dzwoniłem przejechało po nim jeszcze z 10 samochodów i autobus. lol

Widziałem też sytuację, że ratownicy stali nad zwłokami na chodniku sypnęli tekstem w stylu 'temu to już nic nie pomoże, fuck it'. Zabrali się i pojechali w pizdu zostawiając te zwłoki na chodniku. rotfl

Odnośnik do komentarza

 

 

 

edit były już jakies fotki albo filmiki z customizacją postaci? (głównie chodzi mi o fryzury i zarost)

widze że jedna osoba ma na avku revora ze śmiesznymi wąsami, dlatego pytam

 

enn5.jpg

 

;)

 

Franklin ma tutaj afro i zarost. To jest jedna tekstura, czy można dodać np. 2 rzeczy na raz, np. brodę i irokeza?

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Mozesz zmieniac fryzury i zarost niezaleznie

 

Pogralem troche ponad 3 godziny i zrobilem tylko pierwsza misje. Pozniej znalazlem lotnisko, ukradlem samolot i polecialem w strone Mount Chilliad. Zajelo to chwile, po drodze podziwiajac NIESAMOWITE widoki. Gra wyglada slicznie, jak dla mnie jest to najladniej wygladajaca gra tej generacji (imo lepiej niz TLOU). To co robi oswietlenie to jest miazga. Balem sie, ze te screeny sa mocno potraktowane fotoszopem, bo przeciez to niemozliwe, zeby gra z current genow miala nextgenowa grafike. A jednak. Pole widzenia jest ogromne, nie zauwazylem doczytywania sie krajobrazu. AI policji mega na plus. Podczas poscigu na autostradzie jechalem kombi podobnym do samochodu Gusa Fringa z BB i wszystko wygladalo jak skrypt, albo poscig z dobrego fimu akcji. A to przeciez tylko poscig, spowodowany zasztyletowaniem dwoch pracownikow zlomowiska. Model jazdy jest bardzo przyjemny, moim zdaniem o klase lepszy od tego z GTA IV, czy innych sandboxow. Blisko mu do Midnight Club LA. Na pewno nie jest to co dostalismy w Saints Row 3, czy Just Cause 2, jest o klase lepiej. Na plus to, ze kazdy samochod, ktory ukradlem prowadzil sie inaczej od poprzedniego. No i to przypadkowe trafienie na Groove Street i zobaczenie znajomej okolicy - wspomnienia odzyly. Mapa jest ogromna.

 

Zdecydowanie GOTG - nie boje sie tego powiedziec, mimo ze gralem tylko trzy godziny. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

też przyznam. zdecydowanie najładniejszy sandbox, pop upy sie zdarzą (ps3) ale nie tak rażące jak np w serii assasins creed. o ile gta 4 zupełnie mi nie pasowało gta 5 jest dla mnie w pełni grywalne, sterowanie mi nie pasuje ale do przyzwyczajenia sie. dużo ułatwień co na plus (w końcu save w dowolnym momencie i checkpointy w misjach) dialogi pierwsza klasa. spolszczenie, będe pierwszy chyba, DO BANI do pieca i zakopać, postacie swoje napisy swoje, główne dialogi tłumaczone a poboczne gadki to już nie. już nie wspomne o tłumaczeniu stacji radiowych. ogólnie gra bardziej bekowa od 4rki i imo dobrze.

 

a i patent z przeskakiwaniem postaci bardzo fajny

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Jade fajna fura, obczajam stacje i jak z glosnikow poleciala rihanna i only girl to poczulem, ze muza jest na czasie. U czarnuchow graja still dre i ost bedzie hiciorem. Poza tym jade 4 h i zastrzezen brak poza dziwnym prowadzeniem niektorych aut, trudno wyscig wygrac jak zahacze lekko i juz obrot o 360 stopni, sa nadsterowne. Ale to pewnie kwestia ogrania.

 

I zdarzenia codzienne daja rade, podobne do losowych zdarzen z rdr.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

 

jestem ciekaw czy któraś firma nie wytoczy procesu za to, że fury to wierna kopia w 99,999999999999 % oryginalnych wózków. R8? Viper? Ford GT? To ferrari z okładki forzy 4? stoją co 20 metrów. W los satnos koniec bujania się strupami i dobrze

A myślisz, że nie mogli wykupić licencji? Budżet 265mln robi swoje.

Odnośnik do komentarza

hej do tych co grają - moglibyście trzasnąć kilka fotek u fryzjera z jakimiś ciekawymi fryzurami i zarostami ? :D

 

wiem ze to bzdet ale customizacja postaci to dla mnie jedna z fajniejszych rzeczy, i przykładowo o wiele słabiej mi sie gra jakimś leszczem niż gdy moge mu sieknąć jakąś kozacką brodę i np irokeza :D

Odnośnik do komentarza

 

jestem ciekaw czy któraś firma nie wytoczy procesu za to, że fury to wierna kopia w 99,999999999999 % oryginalnych wózków. R8? Viper? Ford GT? To ferrari z okładki forzy 4? stoją co 20 metrów. W los satnos koniec bujania się strupami i dobrze

A myślisz, że nie mogli wykupić licencji? Budżet 265mln robi swoje.

 

Są stare vipery? Poka!!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...