Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W CDA chyba będą kręcić filmiki na swojej stronce. Szukają do roboty, kogoś, kto ogarnia programy do filmików:

 

Astrologowie ogłaszają tydzień rekrutacji. Populacja autorów zwiększa się.

Tak jest, SZUKAMY REDAKTORA DO PRACY W NASZYM ZESPOLE.

Oto nasz wymarzony kandydat (lub kandydatka):
• mieszka we Wrocławiu lub chętnie przeprowadzi się do tego pięknego miasta,
• programy Adobe After Effects i Adobe Premiere nie mają przed nim tajemnic,
• umie posługiwać się sprzętem do nagrywania,
• świetnie zna się na grach,
• ma talent do przelewania swoich myśli na papier w sposób precyzyjny, ale lekki i przyjemny,
• swobodnie posługuje się angielskim,
• jest punktualny i odpowiedzialny,
• zaskakuje pomysłowością i kreatywnością,

Pasujesz do tego opisu przynajmniej z grubsza? Jeśli tak, gotowi jesteśmy zaoferować Ci możliwość pracy dla najstarszego pisma dla graczy w Polsce. Oferujemy umowę o pracę i wszelkie związane z nią korzyści. Jeżeli perspektywa współpracy z nami przemawia do Ciebie, odezwij się na adres rekrutacja@cdaction.pl.

Nie wymagamy CV i sztywniackich podań o pracę. Bardziej interesuje nas to, co wiesz i robisz, dlatego koniecznie podrzuć próbki swoich umiejętności – zarówno pisarskich, jak i wideo.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Mejm napisał:

Zreszta bauer mocno ich blokuje w technologiach.

Tzn?

Myślałem, że skoro np. w takim PE, PPE robi więcej siana, to i pewnie w CDA jest podobnie. No i szykują coś w stylu filmików gryonline. Wiedzę mają, zaplecze finansowe też, więc... no tak mi się wydaje, że to idzie w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza

Aż tak nie śledzę, ale to trochę przykre :/ Pewnie gdyby wydawcą było Idea Aheads, to CDA dalej by miał 200 stron i 3 płyty :/ Tamten okres, był najlepszy dla CDA, czy prasy w ogóle, ale takiemu CDA nic nie mogło podskoczyć.

---

edit: też to zauważyłem Zdunek. No i papier jak w Bravo, lipnej jakości. 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Mejm napisał:

No dziwne w ch.uj zwazywszy, ze duzo redaktorow przechodzi w tryb wspolpracownikow, now zmienil sie naczelny (bedzie enki), liczba stron spadla o 8.

 

Chyba nie zamierzaja wchodzic w yt a te skilsy adobeowe to moze juz taki wymog branzy xD Zreszta bauer mocno ich blokuje w technologiach.

To że nie ma 8 stron to pikuś.

 

Teraz gazeta ma mniejszy format o 2cm na dole i dzięki tym dwóm zabiegom oszczędzają 8% materiału.
Się zdziwiłem, jak na półce leży taki garbaty nr xD

Edytowane przez Zdunek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Idea Ahead to ci od pixela xD Poje.balo ci sie (acz nie wiem jak) z Future Network Publishing. Mi sie tamte czasy nie podobaly. Tzn gierki spoko ale materialy "jak ustawic tapete na pulpicie", ktore robily dobre 50 stron byly troche slabe. Dobrze, ze to sie jakos wynioslo do PC Formatu. Chociaz kursik Pascala (a potem c++) spoko.

 

3 minuty temu, Zdunek napisał:

Teraz gazeta ma mniejszy format o 2cm na dole i dzięki tym dwóm zabiegom oszczędzają 8% materiału.

A racja racja. To tez. Kiedys cda mialo taki format ze nie dalo sie go wsadzic do koszulki A4. Dzisiaj bez problemu.

 

Szczerze to mogli by dojechac do 300 numeru i zamknac w piz.du. Duzy exodus ostatnio w starej kadrze, mloda robi na kilka frontow (Papkin juz jest wspolpracownikiem i podobno pisuje w Polityce). Jak to ktos u nich ujal w komentarzu - "mocnoo - został Poprawa i jego dwie ksywy. Może dorzuci kolejną ;)"

Odnośnik do komentarza

Nie poje.balo mi się z wydawca, tylko miałem na myśli, ze jakby wydawca był ktos maly typu idea aheads, to by mieli więcej swobody.

A te porady do mnie trafiały. Jak dorysowalem kiedyś kutacha na „teraz można bezpiecznie wyłączyć komputer”, to nauczycielka nie potrafiła tego naprawić. A mnie do końca roku rozśmieszał ten ekran.

Ps. To smuggler i jedi to ta sama osoba? Wiedziałem ze smugg to poprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj przeczytałem ciekawy tekst odnośnie CD-A.

http://www.zapach-papieru.pl/pisma o grach/cd-action.html

Strona w ramce, więc lepiej przejść na główną i samemu wejść z menu.

 

Dwie sprawy mnie zaciekawiły: lipne pełniaki, co nawet skomentował Smuggler na fejsie, że kasa na gry jest, ale za bardzo nie ma gier na sprzedaż.

I druga sprawa, że autor tekstu zwiastuje koniec CD-A w 2020 roku :(

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przez swieta nadrobilem 3 numery cda i znalazlem tyle literowek co moze przez ostatnie 20 lat pisma razem. Strasznie im spadl poziom korekty tekstu a niegdys potrafili usuwac jakies myslniki konczace zdanie bo MQc mial na tym punkcie jobla. No i to bylo widac bo znalesc babola w tekscie cda bylo trudniej niz trufle bez swini. Do tego polaczyli sie chyba z PC Format i teraz nazywaja sie Redakcja Tech xD Papkin jest kontraktorem wiec juz nie ma pieczy nad publicystyka i o ile dobrze zrozumialem z posta na ich stronie to z nowym rokiem konczy przygode z cda na dobre (czyli jego teksty juz sie tam nie beda ukazywac). Do redakcji dolaczyly jakies dwie laski nie wiadomo skad, papier slabizna, format mniejszy, ilosc stron tez, mieszanie z cena. No 2020 to chyba bedzie faktycznie ostatnim rokiem chyba, ze niemcy beda to podtrzymywac respiratorem jak pc format.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Papier jest straszny, screeny tragiczne (ciemne w chooj) i w ogóle to pismo się stacza. Od kilku miechów kupuję nawet regularnie bo wciąż lubię poczytać papierowe teksty.

Zawsze lubiłem alternatywne spojrzenie, mieliśmy Neo Plusa i było git. Przykładowo jedno pismo spuszczało się nad jakąś gierką, a drugie dało 5/10 i reckę na pół strony

Pixel z początku mi pasował, ale po czasie nabrałem do nich dystansu. Mam wrażenie że robią mnie w człona przy recenzjach, nigdy nie mam pewności czy autor w ogóle grał w dany tytuł.Bo że redaktorzy nie kończą gier to już wiemy z naszego podwórka. CDA trochę bardziej mi pasuje, mimo wciąż obecnego dystansu do konsolek i głupot które czasem wypisuje red. Ninho.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...