Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

To była kwestia czasu, dyskutowaliśmy o tym wiele razy. Zawsze szanowałem tylko PE i Neo Plus, ale mimo wszystko smuteczek jest za CDA. Dawno temu kupowałem to pismo regularnie, głównie dla recenzji i tej całej masy tekstów o sprzęcie i sprawach okołogrowych. Pełniaki rzadko mi pasowały bo grałem w nowości na piratach.

 

Czy w PE pojawi się PC? Myślę że tak. Czy nam się to podoba czy nie, obecna branża nie przypomina tej z powiedzmy 2005 gdzie były dwa oddzielne światy. Nie ma już exów, pecetowcy grają na padach, pismo tylko o konsolach jest przeżytkiem.

 

O kurna, nawet Kawaii skasowali. Szok! Co te niemce wyprawiają...

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Nie czytam ich już od 13 lat, jakoś mi ich nie żal bo sami na to zapracowali. Jednak pctowy dział bym przygarnął w Psx, w pixelu kompletnie mi nie pasują redaktorzy. A tak zawsze bym w jednej gazecie poczytał o konsolach, HL Alyx czy AoE4. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Jeśli PE ma upaść, to upadnie i pisanie o PC tutaj nic nie pomoże. To już nie tylko kwestia o czym się pisze, ale ogólna kondycja prasy, której po prostu nikt nie kupuje. Więc pewnie PC się nie pojawi, bo to nic nie da [mariusz_pudzianowski.jpg]

 

A CDA trochę szkoda, chociaż sentymentu do nich nie odczuwam żadnego, to lektura rozluźniająco działała na zwieracze.

Odnośnik do komentarza

Ta pewność siebie i chamskość Smugglera mi się przypomina, jak zarzekał się na fejsie że wszystko w redakcji w jak najlepszym porządku, albo że kasa na pełniaki jest, ale nie ma dobrych na sprzedaż... tia.

Ciekawe czy numer 7/2020 będzie ostatnim? Czy ktoś ich wykupi? Czy redaktorzy trafią pod dwa inne pisma?  Jakie by CD-A nie było, to wszyscy im zawdzięczamy sporo.

Odnośnik do komentarza

Już w majowym numerze po raz pierwszy w historii nie dodali gierek i było czuć, że coś niedobrego się kroi. A bardziej,  że zbliża się nieuchronne

 

W ostatnich latach kupowałem numer  średnio raz na kwartał - tylko dla publicystyki, raz częściej, raz rzadziej. Ale największy sentyment mam z czasów bajtla i dla mnie lata gdzieś tak 2002-2006 to złota era CD-Action i polskich czasopism o giereczkach w ogóle. Było tego wtedy na rynku od za(pipi)ania, ale większość w porównaniu do CDA była chłamem, który walczył głównie ceną. Co jeszcze było wtedy znośne? PE i Komputer Świat Gry? I tak o to ino jeden z nich został już na placu boju

 

Płytki z demkami, zinami, flashówkami - taki kawałek internetu, gdy na rodzinnej wsi mało kto słyszał jeszcze o stałym łączu. Niezapomniany klimat. No i pełniaki, które kiedyś były sellerami CD-A. Później poziom zaczął spadać, czasopisma zaczęły przgrywać z serwisami internetowymi i oto jesteśmy gdzie jesteśmy

[*]

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No coz, duzo znakow wskazywalo na to, ze w koncu to je.bnie. Miotanie sie z cena, zmniejszania nakladu, odejscia starej gwardii a ostatnio pozbycie sie pelniakow. Korona pewnie tylko przyspieszyla te agonie. Duzego sentymentu do cda jako ekipy nie mam. Zawsze stali troche z boku. Nie wiem czy z powodu tego, ze szybko obrosli w piorka (a obrosli) czy z checi odciecia sie od typowych zgredowych zachowan i kreowania sie na tych powazniejszych (promowani na lamach pisakrze jak Pratchet czy Sapkowski, humor oczywyscie tylko Monty Python i super poprawny jezyk w recenzjach). Niemniej ich covery cd zapamietam do konca zycia. Ogrywanie demek gierek, o ktorych swiat nigdy nie uslyszal albo ktore juz dawno zapomnial rezonuje mi w glowie do dzisiaj. Piekne to byly w ogole czasy, ze te demka sie pokazywaly. Pelniaki byly ok ale to dla demek glownie kupowalem pismo. I oprocz ostatniego numeru mam cala kolekcje.

 

Co dalej? Niby bauer zapowiada, ze nowe numery sie beda ukazywac ale nie oszukujmy sie - albo bedzie to dodatek do pc formatu albo jakas ulotka tworzona przez Poprawe i jego 5 alterow. Pismo w dawnej formie juz nie wroci, ludzie kupowali je dla pelniakow a jak bauer zobaczy, ze schodzi 15k to zamknie to definitywnie wpi.zdu i po legendzie pozostana tylko wspomnienia.

 

3 godziny temu, Frantik napisał:

2002-2006 to złota era CD-Action i polskich czasopism o giereczkach w ogóle. Było tego wtedy na rynku od za(pipi)ania, ale większość w porównaniu do CDA była chłamem, który walczył głównie ceną. Co jeszcze było wtedy znośne? PE i Komputer Świat Gry? I tak o to ino jeden z nich został już na placu boju

W jednym zdaniu sam sobie zaprzeczyles. 2002-2006 zlota era pism a wychodzilo PE i KSG? No wlasnie. To juz byla mocna jesien jesli nie wczesna zima. Wiosna to lata 95-98 kiedy ukazywaly sie CDA, CDA+, Secret Service, SGK, Gry Komputerowe, Reset, IO, PC Gamer po polsku, Neo, Neo+, PE, Maniak, Click, CyberMycha. Tyle z glowy a pewnie jeszcze kilka pominalem.

Odnośnik do komentarza

Aż sobie wyjąłem kilka starych CDA żeby poczytać recki Mafii, Allied Assault czy San Andreas. Raz mnie oszukali dając zapowiedź Snake Eater :) Wiosna gazetek czy tam złota era, to tak jak mówi Mejm lata 90te. Redaktorzy byli królami życia, nakłady były potężne, no raj na ziemi. Fajnie o tym opowiadali w tym filmie "Thank you for playing". Sielanka szybko się skończyła, pod koniec lat 90tych wszystko pierdykło i w XXI mieliśmy drugą falę gazetek. Dla mnie właśnie ta druga era była super (Play forever!).

Odnośnik do komentarza

Człowiek nie wyrabiał z czytaniem, nawet tego obesranego Clicka na papierze jak z bravo girl kupowałem. Pamietam jak do(pipi)ali zapowiedz Final Fantasy 8 na kilka stron i  jeszcze dorzucili plakaty :obama: Neo i PSX Fan to też gazetki gorszego sortu były, na gorszym papierze. Playstation Plus, Neo plus i PE to takie trzy koronne magazyny u mnie były w tamtych latach.

Odnośnik do komentarza

Heh, Clicka też czasem czytałem. U mnie złota trójka to było CDA, Play i Neo Plus. PE był jakoś gorzej dostępny czy coś, bo rzadko widziałem to pismo. Zresztą nazwa mnie zmyliła i myślałem że to jakieś retro dziadowanie :D Play był konkretny, kolorowy i z humorkiem. Nigdy nie zapomnę jak dali Postal 2 z dubbingiem na CD, a potem jeszcze dołożyli dodatki. Takie pełniaki to ja rozumiem. Zacząłem też kupować GameStar, to miał być CDA killer a wyszła popierdółka :pawel: Zje.bali już z jakością papieru, był straszny. CDA to przez długi czas była elegancja francja jak chodzi o jakość wydania. Ech to były czasy, ogrywało się demka z tych płyt, a potem człowiek dostał stałe łącze i odkrył stronki z całą masą demówek i dodatków.

Odnośnik do komentarza

To chyba tylko ja rozdawałem te płyty kolegom albo wywalałem do kibla :potter: Jedno z nielicznych pism, które później przestałem kupować, bo nie pasował mi klimat i redaktorzy, a przede wszystkim ten wszechobecny pecetowy sznyt. Bardziej mi pasowało takie pismo Action Redaction, czy jak się to zwało. Miało świetne solucje i opisy.

 

Mam nadzieję, że PE nie zginie i będzie ostoją papierowej prasy growej. Niestety po przejęciu przez nowego wydawcę, dostęp jest fatalny. A tego Pixela to nigdzie nie mogę znaleźć. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, selene napisał:

Te czasy kiedy magazynu PlayStation jeszcze nie wydawali w każdym kraju i Empik importował po kilka numerów z UK :obama:  50 złotych za numer, mnóstwo pieniędzy wtedy, ale była zawsze płyta z demówkami na PS2 to się opłacało :nosacz:

ja pamietam z czasow pierwszego Playstation, ze gazeta chodziła po 25pln. Do tej pory mam numer w ktorym pokazywano proces tworzenia DRIVER2:twisted: screeny, lokacje. W latach 90 to byla arystokracja pism o grach w tym kraju.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...