Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zarówno portal jak i kanał nie zdobywają popularności. Zobacz sobie ilość komentarzy pod zwykłymi newsami albo liczbę wyświetleń filmów na yt. Jak papier padnie to daje im 3 miesiące życia. 

 

Patrząc z tej perspektywy jestem pełen podziwu dla gry-online które od 20 lat utrzymuje redakcje żyjąc tylko z Internetu i od niedawna też z yt. 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, lukas_k96 napisał:

Bez wątpienia to już upadek CD-Action, które do tej pory znaliśmy. Szkoda, że tak się to potoczyło, ale cóż, nieuniknione... Dziwi mnie taki model wydawania, nie za bardzo sobie wyobrażam nawarstwienie 30-40 recenzji. Poza nimi co? Zapowiedzi, które zaraz mogą być nieaktualne? Nadzieja dla nich w publicystyce, ale czy ona aż tak zachęci do kupna to nie sądzę. 

<ironia on> Widać, że nie czytasz każdego numeru psxe <ironia off>.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, grzybiarz napisał:

Ja ich subuję może z 7-8 lat wiec nie wiem czy tak od niedawna.

 

Mówimy o nowym kanale który prowadzą od 7 miesięcy. 

 

6 minut temu, grzybiarz napisał:

Teraz u nich tez nie za ciekawie: odszedł ten główny elegancik poważny, a teraz ten Hed co mu kiedyś gil wypadł na filmiku. Każdy z nich otwiera konkurencję dla yt gieronline.

 

Pisaliśmy o CDA jak coś. Gryonline akurat idą jak burza no ale klient też specyficzny. Gambrinus otworzył swój kanał historyczny na yt, całkiem fajny. HEDa filmików osobiście nie lubię, nie jestem raczej odbiorcą tego typu filmów. Więc nowego kanału też nie będę oglądał. 

Nic wielkiego nie zmieni a odejścia po latach w firmach są normalne, wychowali już mnóstwo mniej udanych lub bardziej udanych twórców na yt. Na gałęzi, gonciarz, wonziu i pewnie jeszcze ktoś kogo nie pamiętam, nie znam. 

Ogólnie mam ich w subach ale oglądam tylko część filmów, za to uwielbiam ich skróty z newsami, wychodzi to chyba każdego dnia roboczego i trwa 3 minuty. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie kwartalnik growy to samobójstwo, bo co w nim można pisać? Recenzje? Zbyt duże odstępy między numerami? Obszerna dogłębna publicystyka i retro? Ile można o w sumie tym samym? 

PSX ma to do siebie, że daje trochę publicystyki pod recenzje danych gier w numerze (Halo i kosmici w obecnym numerze)

Dadzą choćby 160stron i cene 20zł i czym to wypełnią? 

Odnośnik do komentarza

Dostałem ten pakiet wczoraj trochę z zaskoczenia. Tzn bardzo się spodziewałem, ale myślałem, że wziąłem Paczkomat a nie kuriera i ciągle zaglądałem w apkę inpostu by znaleźć info o nadaniu. A tu niespodzianka, bo w domu już czekało. Btw w innych kanałach też nie było info o nadaniu (mail, sms...).

No ale nic, bardzo się ucieszyłem z paczki, poprzeglądałem zawartość i każdy element wzbudził moją radość, a nawet zachwyt. Sama książka jest wydana bardzo ekskluzywnie, mega papier, twarda oprawa, ponad 200 stron. Dodatkowe pisma też nieźle, kalendarz IMO trochę za wielki. Z początku nawet nie zauważyłem że nie ma tego kartonowego wydania Amigi. W sumie trochę mi to loto, bo co bym z tym zrobił? Trochę zabawy z klejem i by zawadzało i kurzyło się. Mega słabo, że nie dało info wcześniej. Ale jak na prenumeratora Pixela i PSXE jestem zadowolony, że zestaw przyszedł w 1 kawałku ;) Szkoda, że nie ma jeszcze 0 nr PSXE, bo takie smaczki lubię najbardziej. Obawiam się, że braków już nie doślą, jednak liczę, że ten numer zerowy jeszcze zobaczę. 

Podsumowując, ja jestem bardzo zadowolony, a że nie posłali kawałka kartonu to dla mnie w sumie nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, marbel007 napisał:

 

Podsumowując, ja jestem bardzo zadowolony, a że nie posłali kawałka kartonu to dla mnie w sumie nie ma problemu. 

Pewnie sporo osób ma wyjebane w ten karton, ale

- nie informowali o braku i ludzie dowiadywali się o tym przy otwieraniu przesyłki

-nie dostałeś czegoś, co jednak było obiecane

-w październiku pisali, że kartonowe modele już do nich jadą, a wyszło na to, że w ogóle ich nie wydrukowali

-ludzie już tez piszą, że brakuje ich w podziekowaniach

 

Dobrze, że książki nie wysłali w formacie pdf do samodzielnego druku

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dość ciekawy jest ten wątek papieru, bo oni tam piszą coś chyba nawet o "katastrofalnej sytuacji", a w kontekście Szmatławca i Pixela, wydaje mi się z tego co można przeczytać na forum czy na FB, że jest źle, ale nie aż tak tragicznie, żeby zwijać czy ograniczać kramik (przynajmniej ja to tak odbieram). Więc zastanawiam się, czy ktoś tu przecenia problem, czy może ktoś inny tego problemu nie docenia? :)

Odnośnik do komentarza

W sumie tak sobie myślę, że to też może świadczyć, że na dłuższą metę może lepiej czerpać małą łyżeczką z Patronite i mieć regularnie, z miesiąca na miesiąc jakąś poduszkę bezpieczeństwa, niż zgarnąć jednorazowo ponad bańkę, czy ile tam zebrali na CDA, robić jakieś grube projekty typu nowa strona, studio, kanał na YT, i jak się na rynku coś rypnie (tak jak z tym papierem), to zostać z ręką wiadomo gdzie i dość gwałtownie ciąć koszty. 

 

Moim zdaniem to kolejny dowód na to, że prasa growa (a może w ogóle prasa hobbystyczna, a może w ogóle prasa) to już zabawa wyłącznie dla garstki pasjonatów, minimalnym kosztem, na spokojnie, bez próby zawojowania świata. Opiekować się prenumeratą, opiekować się Patronitem (i tutaj lipa, że w przypadku Szmatławca mogłoby to chyba wyglądać trochę lepiej), sprzedawać okładki, kalendarz, parę jakichś reklam w środku i może uda się związać koniec z końcem jeszcze przez jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...