Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, grzybiarz napisał:

noooo, mnie to też wkurwia. Zwłaszcza że zbieram gazetki i mam równiutko ułożone na półce. Ja wiem, że to nie wina redakcji, no ale jak to wygląda?

IMG-7897.jpg

Potem tego nie sprzedam :nosacz:

Chyba czas pokazać pani Basi w kiosku pod blokiem PE i niech mi załatwia dostawę u siebie.

PS @MYSZa7 nie odpisałeś :) a że nowa strona to sam sobie odpowiedziałem.

Napisz do redakcji. Mi w ubiegłym miesiącu dosłali nowy numer. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Poszedlem na cdaction pl zobaczyc co z wysylka albumu a oni zdjeli juz ogloszenie. Pod nowym numerem naje.bane 150 postow to se mysle, ze Papkin wlozyl kij w mrowisko. Jeden, doslownie jeden komentarz sie pojawil odnosnie tego felietonu plus dwie odpowiedzi autora. No to tyle w sumie ile ludzi dzisiaj obchodzi lbgtq+. 

Odnośnik do komentarza

Dali 10? Zgaduje ze recenzowal spikain.

 

Ktos sie tam obes.ral na wydanie cyforowe chyba, nie wiem, skanowalem tylko te wpisy.

 

6 minut temu, Kmiot napisał:

Jak ktoś jest na ten temat niewrażliwy, to żaden felieton ani argument go nie uwrażliwi magicznie.

No wlasnie, wiec po co jakies comingouty, pisanie "najbardziej osobistego tekstu z zyciu" itp. Papkin w ogole juz udzielal sie w nowym cda czy dopiero wrocil z tym felietonem? Pytam bo mam pol roku zaleglosci.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pupcio napisał:

Po co pisać o takich rzeczach w czasopiśmie o grach wideo? 

Screenshot_20211117-155118_Twitter.jpg

A czemu nie? Magazyny o grach to nie tylko pisanie o samych grach ale też publicystyka okołogrowa, a akurat temat LGBT+ w grach pojawia się coraz częściej i moim zdaniem fajnie że ktoś w końcu zabrał się za to na łamach magazynu dzięki czemu osoby LGBT+, tak jak napisał, Mateusz będą bardziej komfortowo się czuły ze sobą. Przeczytaj Pupcio, może i ty się czegoś ciekawego dowiesz. :usmiech:

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Pupcio napisał:

Możemy poczytamy razem pod kocykiem kolego? :bolduper:

:s159:

 

1 minutę temu, Pupcio napisał:

Jeśli dalej będzie się tworzyć fajne i ciekawe postacie z jedyną różnicą to mi to nie robi różnicy kogo będą rukać w tych cringowych gierkowych scenach seksu ale jeśli pójdzie to drogą netflixa A to jest bardziej prawdopodobne to o jenysiu

A to też swoją drogą. Jak postacie są dobrze napisane to nie ma znaczenia takie coś jak tożsamość płciowa czy orientacja seksualna, ale jak postać jest płaska i jedyne czym się wyrożnia to to że jest LGBT+ to do wora z takim czymś bo takie podejście tylko szkodzi tej grupie i wkurwia resztę bo znowu dostajemy kolejną papierową postać. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Mejm napisał:

A co jest w tym felietonie takiego krzepiacego, ze osoby lgbt moga po nim czuc sie komfortowo? Bo to ze ktos ladnie opisal postrzeganie ich swiata raczej nie przyniesie im ukojenia kiedy zamkna pismo i wyjda na ulice.

Osoby LGBT+ bardzo często są traktowane jak jakieś dziwactwa przez społeczeństwo (już pomijam bolzge) i jak więcej postaci LGBT+ będzie pojawiało się w dziełach popkultury to zwyczajnie takie osoby będą widzieć że to nie jest nic złego w byciu sobą (pomijam jakiś dałnów którzy każą do siebie się zwracać króliczku bo inaczej to transfobia bo tego się nie da usprawiedliwić w żaden sposób) i wydaje mi się że taki ma cel ten artykuł, co nawet autor sam zasugerował we wpisie na Twitterze. Artykuł, jak i sama reprezentacja osób LGBT+ w popkulturze, ma na celu przede wszystkim oswojenie społeczeństwa z faktem że na świecie nie tylko żyją osoby heteroseksualne i to nie jest nic złego jak ktoś taką osobą nie jest, a dodatkowo sprawiają że osoby LGBT+ mogą się utożsamiać z postaciami ze swoich ulubionych filmów, książek i gier. Tak jak Pupcio ma plakaty Dżona Marstona nad łóżkiem. :) Tylko tyle i aż tyle. 

Odnośnik do komentarza

Ale geje, bi i lesbijki czy nawet transi sa w popkulturze od lat. Ta cala teczowa rewolucja niestety wlasnie rozpier.dala sie o tych nastolenich dziwakow, ktorzy znalezli sobie swoja subkulture wsrod lgbt, kaza do siebie pisac figarszcze i okupuja resetere. Ballad of gay Tonny, ktos robil ambaras? A teraz wyobrazmy sobie sytuacje, o ktorej pisze Pupcio to nie wiem jak beda robione napisy do gierek, wersji polskiej beda ze trzy rodzaje jak ci zaimkowcy postawia na swoim.

 

Bedzie woke checklista jak u netflixa i bedzie ubisoft czy inny blizzard (bo teraz sie "nawroci") leciec ze 120 plciami zeby kogos nie obrazic.

 

No generalnie nikt nie powinien sie zle czuc ze swoimi preferencjami ale tez nie powinien forsowac ich innym. Coraz czesciej slysze, ze w rpgach nie ma gay marrage. Ja nawet nie wiem po co komu w ogole jakies marrage w gierce, przeciez to nic wesolego, ale nie, gejowskie ruchanie i podrywanie czlonka druzyny tej samej plci musi byc, wtedy wzbogaca to fabule i jest blizej realizmu.

 

9 minut temu, suteq napisał:

Dżona Marstona

Dzon byl Marszczon he he heeee.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...