Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czapa napisał:

Jakby faktycznie był taki dramat na rynku papieru to by nie pchali się w kolejną zbiórkę, a skoro to robią to niech każdy sobie odpowie.

Tak wpisuje o tych podwyżkach i widzę ze np Gazeta wyborcza drożeje:

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/gazeta-wyborcza-drozeje-o-1-zl-powodem-gwaltowny-wzrost-cen-papieru A ze maja codziennie inne ceny to nie wiedziałem 

—-

o, tutaj ogólnie, jutro se przejrzę te całe wirtualne media, lubię takie pierdoly czytać

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/o-ile-drozeje-prad-gaz-paliwo-i-sprzet

Odnośnik do komentarza

Co do CD-A jako kwartalnik. Niby dla nich to lepiej bo pismo leży na polce trzy miechy ale… co z wypłatami? Tez maja co trzy miechy? Trochę to dziwne.

—-

W tym linku od @Mejm poruszyli tez kwestie blogów od czytelników na stronie. Kurde to na PPE są blogi i teraz widzę każdy portal musi mieć blogi od czytelników. Swoją drogą, widzieliście  ze dziś PPE doczekało się kolejnej wersji ?

——

Czytam ze będą dodawać archiwalne recenzje z gazetki, do katalogu gier na stronie. Jak dla mnie bomba :)

@Kmiot ten trans recenzował tutaj jakaś farmę? W ogóle to ze pisze jak zjeb to jedno, ale koleś nie ma żadnego doświadczenia w grach tego typu. Sam napisał ze nie zna za dobrze tej serii, a te farmingi chyba już od 7 lat wychodzą.  No i taki ktoś niekompetentny napisał recenzje. 

Odnośnik do komentarza

Farming Simulatora nowego recenzowało i tak, przyznało, że jest laikiem w temacie. Więc po co laikowi dawać do recenzji grę, której nie ogarnia? Nie wiem, ale się domyślam. 

I w domyśle tekst miał wyjść na luzie, a wyszedł chaotyczny, pełny "heheszków" i strasznie nieintuicyjnie się to czytało, już pomijając nawet te wszystkie "om", bo w sumie nie ma ich tam wiele.

Odnośnik do komentarza

A ja tak z innej beczki - kiedyś w PlayStation Plus/PlayerStation Plus w pewnym momencie zaczęły się ukazywać 2-stronicowe komiksy, w każdym występowały postacie z innych gier ale sama fabuła była kontynuowana z miesiąca na miesiąc (główny bohater to był jakiś podróżnik i jego królik czy coś tam). Ma ktoś może jeden z takich numerów pod ręką i mógłby sprawdzić kto był autorem komiksu? Pamiętam, że kreska była dosyć specyficzna, a fabuła była całkiem sprawnie prowadzona, ciekaw jestem jak się dalej komiksowa kariera typa potoczyła.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, czapa napisał:

Jakby faktycznie był taki dramat na rynku papieru to by nie pchali się w kolejną zbiórkę, a skoro to robią to niech każdy sobie odpowie.

To zupełnie nie o to chodzi. Łysy złodziej po takich zbiórkach ma nieoprocentowana pożyczkę, która wydaje zupełnie na coś innego. Strzelam przygotowanie targów. Wystarczy na Amigę spojrzeć, 30% rzeczy nawet nie wysłał. Opóźnienie ma ponad 3 miesięczne. W historii zbiórki chwalił się jakie piękne te kartony z amigą, które już do nich idą. I co? Sami sobie drukujcie szmaciarze. Nr zerowy? brak, komiks franko? Brak. T shirt? Nie wiem nikt nie pokazywał że dostał, czyli strzelam ze nie ma. Moja paczka nadal ma tylko etykietę, więc ciekaw jestem co tam znajdę.

Kutas zbiórkami finansuje swoje bieżące wydatki. No mam nadzieje, że rozjebie sobie durny ryj na crowdfundingu c64.

Można by wymieniać i wymieniać. Jak traktuje ludzi z patronie? Kosi pokaźną sumę, a w większości ludzie maja tylko z tego prenumeratę (która dochodzi po dwóch tygodniach). Za 100zl MIESIĘCZNIE XDDDDDDDDD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybiarz napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/cd-action-nr-1-1996-r-bez-cd

ciekawe za ile pójdzie,  fajnie się to ogląda, niedawno było za 800, 900, 1000, 1200

1500zl, nie dziwi mnie ta cena chociaz pare lat temu za tylko poszlo z CD.

 

 

W ogole dalbym sobie reke uciac, ze w tych Q&A cdaction widzialem pytanie odnosnie dodruku papierowych wydan i odpowiedz, ze moze tak byc i ze beda "w atrakcyjnej cenie" i sobie pomyslalem o grzybiarzu ze moze w koncu zdobedzie ten drugi numer. A teraz tej odpowiedzi i pytania nie widze. Edytowali?

 

Co do samego Q&A to ja sie niczego nie dowiedzialem poza tym, ze tresci w kwartalniku "beda unikalne". Wiekszosc pytan po tym jak wypalili z newsem o kwartalniku i zebrali ponad 400 komentarzy pod postem dotyczyla bzdur typu RRS czy blogi xD (swoja droga blogi na cda byly wczesniej niz ppe powstalo bo ktos tam pisal o modzie na nie). A juz ku.rwa najbardziej kuriozalnym bylo to czy wroci DVD xDDDD Z reszty wychodzi jakby im ten kwartalnik bardziej pasowal niz byl kula u nogi "lepsza ekspozycja w kioskach, paradoksalnie tansze koszty. no bedzie lepiej mamy doswiadczenie przy cieciu kosztow i sie na tym znamy". Cos mi tu nie pasuje.

 

I watpie, ze oni maja jakies konkretny plan na to. Cytat z pierwszego newsa "Sekcja komentarzy jest Wasza – jakie rodzaje treści, czy nawet konkretne treści, chcielibyście zobaczyć w takim ukazującym się rzadziej, ale wypasionym CD-Action? Ta wiedza bardzo nam się przyda". Ku.rwa to samo co teraz z numerem pe+ (co to w ogole jest?): co byscie chcieli?, a gracze: info o gigi la trotola xDDDD Pachnie "sluchamy piosenek ktore juz znamy" i pisaniem retro tekstow albo recenzowaniem na nowo gier niedocenionych/kultowych.

 

Zgadzam sie z Michaelisem, niech to juz pier.dolnie wszystko, niech te pisma odejda z godnoscia, niech redaktorzy sie pozegnaja bo na ten moment to robi sie mocna paraolimpiada pod dowodztwem obu nowych wydawcow. Moze to korpo nie bylo jednak takie zle i trzymalo ich tam krotko a jak tylko puscilo to zaczelo sie "cze, nie umiom w symulatory ale mi (mu?) dali bo inaczej faszyzm i rasizm".

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MichAelis napisał:

komiks franko? Brak.

Tak w ramach doprecyzowania to akurat to jest w zestawie. Wiem, bo wczoraj do mnie paczka dotarła. Z elementów, których na razie nie ma to: PSX Extreme numer 0 i kartonowa Amiga. Co do t-shirtów to nie wiem - nie miałem w swoim progu wsparcia.

Ogólnie zestaw i tak jest całkiem bogaty, jak za taką cenę, a brakujące elementy pewnie i tak doślą. Nie jest to pierwszy "kickstarter", który wspierałem i opóźnienia zawsze były. Dziwię się tylko Łapuszowi, że nie potrafi mieć lepszej komunikacji ze wspierającymi - oszczędziłoby to wielu nieporozumień i frustracji. Szczególnie, że nie jest to jego pierwsza zbiórka. Patrząc na patronite to chyba pewien standard u niego.

Inna sprawa, że ludzie nie potrafią czytać i już widziałem komentarze, że liczą na pełne wydania Teenagenta i Franko (a jest to tylko kartonowy dodatek do kartonowej Amigi).

Odnośnik do komentarza

Do mnie paczka dziś dopiero dotarła chociaż w aplikacji InPost wisiała już od zeszłego czwartku. W moim progu dostałem wszystko prócz tekturowej Amigi i opakowań gier (Teenagent i coś tam jeszcze). Akurat przeżyje bez tego bo książka jak i gazetki są pierwsza klasa. Będzie co czytać. Koszulka normalnej jakości. Jest ok. Prześpię się dziś z decyzją i jutro pewnie wesprze książkę o C64 bo dla samej książki warto.

 

 

64E04A70-C818-42A7-A861-A83B34A51140.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mitra napisał:

Po rozpakowaniu na szczęście tylko jeden z dwóch kalendarzy był lekko zawilgocony. Kilka minut przy kaloryferze i wygląda ok. Cała reszta super, nawet żonka się podjarała na gierki retro, także w weekend będziemy się bawić jak dzieci ;)

No właśnie ktoś te emu już ogarniał? Rozumiem, że to sam emulator a Romy trzeba skombinować? Nie wiem czym to się różni od starego WINUAE czy coś takiego było... Ja jestem zadowolony, bo książka bardzo premium wyszła. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, marbel007 napisał:

No właśnie ktoś te emu już ogarniał? Rozumiem, że to sam emulator a Romy trzeba skombinować? Nie wiem czym to się różni od starego WINUAE czy coś takiego było... Ja jestem zadowolony, bo książka bardzo premium wyszła. 

Ja dopiero w weekend będę to ogarniał bo w tygodniu mam mało czasu. Może coś na necie znajdę w międzyczasie. No chyba, że któryś z e-kolegów już ogarnął to mógłby coś napisać ;)

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś pierwszy numer Cd-Action? Ostatnio egzemplarz bez płyty poszedł za 1400 zł.

 

269597979_436841338151145_65045232764191

 

ponad 2 lata temu z płytą jeszcze drożej:

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/cd-action-nr-1-1-1996-pierwszy-numer-z-cd-unikat-i8771443555.html?fbclid=IwAR0ROKdkS08jXtVC-7fODIuZ9las0gsK8dtI4I3HctOd8dQM7_zNtmhrIcs

 

Swoją drogą, prawie 10 zł za gazetkę kąkuterową w 1996 roku to było całkiem sporo. Tym bardziej, że jak pamiętam, to tak od jakoś od 2003/04 roku zaczęli dopiero dawać jakieś lepsze pełniaki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...