Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

elo, czy ktoś tutaj ze starych gazeciarzy ( @Mejm @[InSaNe] @metalcoola ?) ma konto na RetroReaders?

Bo widziałem ruch z tej strony, na swojego blogaska, a dokładniej skany PSM. Chciałbym wiedzieć, czy ktoś je skopiował, czy co, a mają zablokowaną możliwość rejestracji.

Pisałem maila i cisza, a wkurwia mnie to że problem dotyczy moich skanów PSM, a ja nie mam dostępu do tego ich forum.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja rozumiem, ze to wychodzi raz na trzy miesiace i te 34 złote to jest troszke mniej niz by wyszlo za trzy numery, gdyby to wychodzilo co miesiac, no ale dla mnie ten nowy format nie rozni sie az tak bardzo od tego, co bylo dotychczas (no moze oprocz tego, ze w tym numerze sa tylko 4 recenzje). Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

 

No nie ukrywam, ze nawet nie kupie dla zobaczenia co i jak. 

Odnośnik do komentarza

A dobrze sie czyta te CD-A np. w 2021 roku? 

Na necie opublikowali reckę jakiegoś homusia, to tak średnio bym powiedział. Płacić cenę ginu lubelskiego i czytać końcówki "zrobi-łom" w gazecie, to jakoś mi się nie widzi.

 

---

widzę w swoim poprzednim poście, że mieli dać kalendarz (właśnie się dziwiłem że w kwietniu), ale chyba zrezygnowali z pomysłu?

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, grzybiarz napisał:

A dobrze sie czyta te CD-A np. w 2021 roku? 

 

To CDA. ;) nie wiem skąd ostatnio epidemia zamieniania to na te (te oznacza liczbe mnoga przeciez). ;)

 

Co do pytania to jak dla mnie szału nie ma. Z autorów których można nazwać starą gwardią został chyba tylko MacAbra/Smuggler, reszty ludzi nie kojarzę, ale odnosze wrażenie, że to pismo nie jest już dla mnie - tworzą je chyba w większości ludzie młodsi ode mnie i jakoś idzie to wyczuc w tekstach. Nie czuje tam tej atmosfery "od graczy dla graczy" jak w Szmatlawcu, gdzie jest bez napinki, tak po kumpelsku, czasem trochę niegrzecznie, ale zawsze konkretnie i fachowo, bardziej hardkorowo.

CDA w sumie nie wiem dla kogo jest, ale chyba bardziej mainstream, bardziej grzecznie i przez to tak jakoś bezjajecznie. Do tego to o czym wspomniałeś, czyli "postepowosc"... w dziwna stronę poszło CDA, ja osobiście żałuję, bo swego czasu ich prenumerowałem. Ale to było już jakieś 20 lat temu. ;D Ten nowy numer przekartkuje w markecie z ciekawości, ale nie sądzę żeby mnie coś skłoniło do zakupu.

Odnośnik do komentarza

Daję im maks dwa, może trzy numery w tej formule i będzie na stronce komunikat w stylu:

 

Cytat

Kochani, papierowe CDAction kończy działalność. Jak widzicie, próbowaliśmy, podjęliśmy przecież trudną decyzję o przejściu na kwartalnik, no ale cóż. Niestety, czas drukowanych magazynów minął.
Oczywiście taka marka nie może zginąć, więc zapraszamy Was na nasz portal oraz do subowania kanału na youtube, lajkowania na fb, instagramie, twitterze i tiktoku. 

 

Sam kupię ten numer z ciekawości, ale no bądźmy poważni - jeśli jednym z pomysłów na zapełnienie magazynu o gierkach jest jedenaście stron o husarii (wtf), to nie wróżę sukcesu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Mejm napisał:

No wlasnie nie jest. Zobacz moj post pierwszy na poprzedniej stronie gdzie wyliczylem ze teraz za 1zl dostajemy de facto mnjej stron.

 

A nie, no to wiadomo, masz rację oczywiście. Pewnie, że 36 zł za trzy numery (więc jakieś 360 stron) to lepszy biznes niż 34 zł za 160. 

 

Teraz to wygląda jakby sobie wyliczyli, że co miesiąc dostaną właściwe tyle samo co wtedy, gdy byli jeszcze miesięcznikiem, ale nie będą musieli zapełnić tyle stron co zwykle. 

Odnośnik do komentarza

Mi sie czyta bardzo dobrze i wlasciwie czytam wszystko. Ale musze zgodzic sie z jednym z argumentow ktory kiedys podal Ukuki, mianowicie duzo jest recenzji gierek zapychaczy, jakies indorki platformowki czy artystyczne twory.

 

Ciekawe czym recenzje zapycha pe skoro nie maja na podoredziu steamowej biblioteki.

Odnośnik do komentarza

W PE są takie teksty - czasem mam wrażenie - leżą w szafie i czekają na publikacje. Odczuwam to przy tych tekstach o salonach gier, czy coś tam było gościnnie jakieś występy randomów.
—-

Nowy numer CD-A kupię, wesprę ich, zobaczę jak dziś wyglada 160 stron w gazetce (kurla kiedys to mieli i 200 stron i 3 cd, ależ to był wypas). Dawno nie byłem w kiosku (z PE mam prenumeratę), wiec nawet i z chęcią się wybiorę. 
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...