Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę tego było w dużych grach: dodatek do GTA IV, Vice City Stories, w Mass Effectach/Dragon Agach ruchanie w każdej konfiguracji. Raiden w dwójce był szemrany, później Volgin, czy ten raidenowaty jego kochanek(?) w MGS3. Fear Effect i odważne lesbijskie sceny w czasach PS1. Detroit, Life is Strange, Cyberpunk ,TLoU 1/2, z tym, że w jedynce było to zrobione dobrze, a w dwójce się zesrali.

Nie powiedziałbym, że byli jakoś bardzo pomijani, niepełnosprawni tak samo byli tu i tam. Jedyni, którzy mogą protestować to karły i albinosi.

Odnośnik do komentarza

Postacie LGBT? Było kilka genialnych w popkulturze, zanim nastała moda na wciskanie ich wszędzie tylko po to, żeby były i jedynym ich wyróżnikiem jest to, z kim się rukają. Pamiętacie tego skurczybyka? To jest sztos i gdyby było więcej takich ludków z takim backgroundem, rozpisanych w ten sposób to ja nie mam nic przeciwko.

 

 

Tego poziomu to już nie uświadczysz, panie, ani w gierkach, ani nigdzie indziej.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Lipa napisał:

Ktoś ten jubileuszowy album z CD action kupił i mógłby coś więcej o nim skrobnąć?

No to tak. Album ma 100 stron, format A4, twarda okladke, papier jest gruby (nie wiem czy kredowy, podejrzewam ze tak), pachnie ladnie wiec drukarscy wachacze beda kontent. Pierwsze 57 ze 100 stron to wybrana okladka na jednej i jakis dopisek na drugiej stronie (max na 1/4) MacSzmuglera dlaczego ona, czym sie wyroznila itd. Od razu dodam, ze tylko album przekartkowalem w tresc nie wnikajac. Potem sa przedruki wybranych recenzji (ale pomniejszone bo zajmuja gdzies 1 i 1/3 strony ale sa wycentrowane tak ze po bokach zostaja pasy, nie przeszkadza to w doczytaniu sie) takze z komentarzami obok. Bardzo krotkimi, rzadko ktory przekracza polowe wysokosci kartki. Gro recek to okres 2000 - 2007 (na szybko, nie sprawdzalem dokladnie), najstarsza jest z 1998, dominuja glownie dychy ale nie tylko. Jest troche recenzji na ponad 8 stron wiec na tych ostatnich juz widac nie mieli nic do opowiedzenia bo brakuje wspominek. Tym samym sama liczba recenzji jest bardzo mala (7?). Dziwny jest uklad bo recenzje nie sa ulozone chronologicznie wiec np. po recce z 2004 nastepna bedzie z 2000. Takze dziwne jest przetykanie ich nagle np kartka za pierwszego action redaction czy gamewalkerem, o tyle dziwne ze nie sa to dzialy z tego samego numeru co recenzja, wiec np w recenzji z 2007 macie nagle wetkniete AR z 1996. Ostatnie strony to wybrana publicystyka (tez przedruk) ale duzo tego nie ma, 2-3 art. (nie liczylem dokladnie).

 

Podsumowujac: 122zl (album plus wysylka) jest cena kuriozalna za to cos. Owszem, wyglad pod wzgledem trwalosci jest ok ale tresc jest niewspolmierna a takze layout szalu nie robi. Wyglada to doslownie jak scan z pdfa plus 10 zdan MacSzmuglera albo autora tekstu. Nie ma tam nic ekstra np. odrzuconej okladki czy jakiejs publicystyki, ktora nie trafila na lamy a utknela dawno temu w szufladzie. Moze w tych didaskaliach jest cos dobrego, najwyzej napisze jak przeczytam ale poki co to beka wnusiu, ze wzieli za to taka kase. Powiem tak, jesli przyjac za wyznacznik tekstu ich roczna prenumerate za 150zl to te 122zl to jest po prostu rozboj. Nie ma tam nic kolekcjonerskiego poza tym, ze sie wydalo ponad stowe na print z pdfa. Jesli to bylo tloczone tylko wg zamowien to dobrze na tym wyjda bo jesli zrobili na zapas to niedlugo cena spadnie do 30zl (i wielu ludzi sie wku.rwi). Na tyle bym to wycenil. Ja dalem sie zrobic w ch.uja, wy nie musicie.

 

Od autora z komentarza pod zapowiedzia nowego numeru:

Cytat

Wiesz, to ejst ksiazka do przegladania, table-book. Deserek, a nie dwudaniowy obiad, snack, przegryzka do smaku.

:reggie: 

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Chcialem raz poczuc te ekscytacje ze skladania preordera na cos wyjatkowego i doswiadczenia tego na premiere.

 

Tym samym zlamalem wszystkie swoje idealy wiec wracam do kupowania rzeczy uzywanych, po 1300 recenzjach i za faktyczna ich wartosc. Bycie earlyadopterem nie dla mnie a preorderzy to frajerzy jak mawial klasyk.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Zero zaskoczenia.

 

W dniu 4.10.2021 o 17:26, Kmiot napisał:

Widzę, że za wiele czytania tam nie ma?

Artbook okładek i zdjęć recenzji (mam nadzieję, że da się je chociaż odczytać), plus krótka anegdotka.

Teraz musisz sobie do tego dokupić jakiś designerski stolik, by móc na nim przeglądać stare okładki CDA.

Odnośnik do komentarza

Również jestem zniesmaczony. Jakość wydania ok, ale treść jest lekko na odpier… Zamiast zrobić fajny album wspominkowy i może dorzucić jakieś ciekawostki z każdych lat to nie wysilili się. No cóż, będzie raz do przeczytania i na półkę obok kolekcji wszystkich numerów. Chyba przeszło 20 lat co miesiąc kupowania ich, wzięło moją nostalgie na zakup tego.

ED0FB81B-A034-41DD-B059-67944DD439F3.jpeg

68BB99C2-ABE8-4B32-9591-297E8C5A0535.jpeg

CC391875-925C-4748-A0AD-75936E0C65D1.jpeg

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaka jest jakosc pe w pdf ale te recki wygladaja jak skany pdf. Sa jednak bardzo dobrze wykonane, rowne itd wiec kto wie czy to nie z jakiejs matrycy. Niemniej sa troche pomniejszone wiec to nie wyglada tak jakbysmy czytali pismo. Wyglada to faktycznie jak album tyle ze ze zdjeciami kartek xD

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.11.2021 o 19:02, suteq napisał:

Artykuł, jak i sama reprezentacja osób LGBT+ w popkulturze, ma na celu przede wszystkim oswojenie społeczeństwa z faktem że na świecie nie tylko żyją osoby heteroseksualne i to nie jest nic złego jak ktoś taką osobą nie jest

 

 

Ale to nie lata 80, żeby bawić się w jakieś "akcje informacyjne", mamy 2021, najlepsze w historii (albo przynajmniej od antyku xD) czasy na bycie sobą, wychodzenie z szafy i wręcz chwalenie się odmiennościami, a dzięki globalizacji, Internetowi i szeroko pojętej popkulturze temat jest wręcz rozpowszechniony. Przedmówcy wskazali już wiele przykładów, że zagadnienie, mniej lub bardziej subtelnie, jest obecne w branży od dawien dawna, więc myślę, że artykuł jest albo cynicznie obliczony na "kontrowersje" i ruch w temacie, albo wpisuje się po prostu w obecne trendy.

 

Nie chcę tu robić znowu światopoglądowej dygresji, ale czysto subiektywnie patrząc uważam, że cały ten wątek tolerancji i inkluzywności w popkulturze i polityce jest mocno wybiórczy i ocieka potężną hipokryzją, bo mniejszości naprawdę pogardzane lub pomijane, to np. osoby niepełnosprawne, oszpecone, chore psychicznie czy samotne (z naciskiem na mężczyzn, z których, zamiast pochylić się nad problemem w imię głoszonej tolerancji, robi się potencjalnych terrorystów). No ale zasadnicza różnica jest taka, że te grupy nie zabiegają aż tak o atencję i ich sprawy się "nie sprzedają".

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Mejm napisał:

Nie wiem jaka jest jakosc pe w pdf

jak kupisz prenumeratę, to pdfy są w gratisie. Właściwie ja numer czytam już w 90% na monitorze, napisałbym "polecam prenumeratę", ale numery idą późno i są pogniecione :/

Lekki czytnik PDFa i czyta się tak samo jak forumek (może zrobi się kompresja po zrzuceniu):

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza

Ja wróciłem jednak do prenumeraty PSXE. CDA dla mnie obecnie jest cieniem dawnego siebie, nie podoba mi się pióro nowego narybku a ze starych zostali mam wrażenie sami ci którzy mi są obojętni i niezbyt ich opinia do mnie trafia. Do tego ten papier jak w weekendzie xd Dobra to jeszcze można przeżyć, liczy się niby zawartość. Ogólnie nie zgadzam się z tym ponieważ prasa obecnie dzisiaj ma sens tylko i wyłącznie dla hobbystów a ci mają trochę większe standardy no ale dobra. 

 

Sama publicystyka czasem fajna czasem nie ale jest jej za mało. Najnowszy numer sprawdziłem z jakimś losowym z Ghostem na okładce PSXE i było jej drugie tyle. Też lepszej lub gorszej no ale więcej. Felietony w CDA praktycznie nie istnieją a jak są to takie meh. O wiele bardziej podoba mi się pod tym względem PSXE. Chociaż najleszą publicystykę jako całość ma chyba Pixel ale oni poruszają tematy które nie zawsze mnie interesują. Jednak widać ,że materiał z klasą i z dużą wartości dodaną np. w postaci kontaktu z osobami związanymi z danym tematem. 

 

Do tego CDA to obecnie chyba najbardziej nintendowskie pismo na rynku xD gierki na Switcha mają tam moim zdaniem mega zawyżone oceny. Trend był widoczny no ale recenzja Metroida przelała czarę goryczy. Gość wymienia wady no ale kij i tak 10/10 chociaż gra nawet nie jest najlepsza w swoim gatunku. No ja pasuję i niech się z nimi dzieje co chce. Ogólnie uważam ,że zaślepionych fanów powinno się trzymać z daleka od recenzowania ulubionej marki, taka recenzja nie jest skierowana do zwykłego gracza tylko do takiego samego ślepca jak recenzent. Coś takiego trudno nazwać recenzją. Do tego ten dział listowy na kilka stron xD 

 

Co do Pixela, jest super tylko mam wrażenie ,że skierowany do odbiorcy 20 lat starszego niż ja. Czyli w sumie idealne pismo dla uczestników tematu pokaż swoją twarz.  Same recenzje w porządku, publicystyka świetna. Tylko konsole w czasopiśmie nie są priorytetem a mi to trochę przeszkadza. Ciężko mi się czyta niektóre felietony na kilka stron gdzie nawet tematu nie znam. 

 

Obecnie na rynku mamy 3 czasopisma i wydaje mi się ,że każde jest na tyle odmienne aby każdy znalazł coś dla siebie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ukukuki napisał:

Sama publicystyka czasem fajna czasem nie ale jest jej za mało. Najnowszy numer sprawdziłem z jakimś losowym z Ghostem na okładce PSXE i było jej drugie tyle. Też lepszej lub gorszej no ale więcej.

Zalezy pewnie od ilosci recenzji. Niedawno skonczylem dopiero numer marcowy cda i tam recki koncza sie na 50 stronie a dalej juz masa publicystyki.

 

Mi z kolei lepiej lezy ta we wroclawskim pismie. Juz x razy pisalem, ze mam zaleglosci ok 2 lat w PE ale przypomne to dla kontekstu, ze nie wiem jak jest teraz. Ale wtedy ich publicystyka to bylo cos w stylu "bron palna w grze", "luki w grze", "miecze w grze", "[dowolny rzeczownik/temat] w grze". Felietonow z kolei dla mnie jest za duzo. I to jeszcze ciurkiem jeden za drugim.

 

CDA za to od czasow nowego wydawcy top bo czesto serwuja tematy dotykajce branze a nie tylko poletko konsol (np. jak redit zrobil w ch.uja inwestorow na gamestopie). No i ciezko zeby nintendo nie mialo dobrze skoro naczelny jest psychofanem tej marki.

 

Pixela nie czytalem lata ale ich konik to retro lat 80 i 90 wiec jak ktos nie interesowal sie comodorkiem czy atari to pewnie ma pod gore. Lata 80 to tez nie moja dzialka ale ogladam regularnie Loading na yt i dzieki nim "nadrobilem" w temacie mikrokomputerow. Polecam, czasem goscinnie wpada Ryslaw.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2021 o 11:06, Ukukuki napisał:

Do tego CDA to obecnie chyba najbardziej nintendowskie pismo na rynku xD gierki na Switcha mają tam moim zdaniem mega zawyżone oceny. Trend był widoczny no ale recenzja Metroida przelała czarę goryczy. Gość wymienia wady no ale kij i tak 10/10 chociaż gra nawet nie jest najlepsza w swoim gatunku.

 

a może dla niego jest? 

 

i nie wymienił wad, tylko "drobne bolączki", jak to sam określił, więc bardziej mi to wygląda na to, że twoim zdaniem gra nie zasługuje na tak wysokie oceny i nie może być tak wysoko oceniona, bo nie

Odnośnik do komentarza
Cytat

Jak już wiecie start nowego serwisu jest coraz bliżej. Wiąże się to między innymi z przeniesieniem zawartości starej strony do nowej odsłony. W tym również Waszych komentarzy.

 

Ponieważ jest ich olbrzymia ilość i wiąże się ze zmianą systemu ich przechowywania to proces ten trwał będzie wiele godzin. Zaczniemy go jeszcze dziś, a to niestety spowoduje, że na naszą nową stronę nie przeniosą się komentarze napisane od tej chwili aż do premiery nowego serwisu. Przepraszamy za tę niedogodność.

https://cdaction.pl/news-65130/komentarze-ze-strony-www.html

 

Cos tam sie jadnak dzieje.

 

No chyba, ze bauer im wyciaga wtyczke 30 listopada i musza zrobic teraz backup tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...