Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Myśląc o kwartalniku większość ma pewnie w głowie Przekrój czy jakieś "specjalistyczne" magazyny z ambitnymi treściami. W rzeczywistości kwartalnik growy nastawiony na publicystykę, to będzie mix artykułów typu: Historia [tu wstaw jakąś serię gier lub tworu popkultury], Jak powstał internet?, Biografia twórcy ZX Spectrum, itp - bo tak wygląda właśnie "ambitne" pisanie w dziennikarstwie growym. Nie widzę tego kompletnie. Zresztą pójścia w grubsze tematy typu "Filozofia obiektywizmu Ayn Rand w serii Bioshock" też nie widzę, bo na to kompletnie nie ma zapotrzebowania gdziekolwiek, nawet w internecie. 

 

Może jakimś rozwiązaniem byłoby czasopismo a'la Click? Krótki odstęp między numerami, śmieciowa jakość papieru, pigułkowe, bieżące treści, trochę popkultury, brak lub mocno ograniczone (pipi)działy typu listy, game walker, itp.

 

Swoją drogą byłem przekonany, że akurat CDA jest w najlepszej sytuacji wśród growych pism. Ciekawe co będzie z Pixelem i PSX Extreme.

Edytowane przez rzapka
Odnośnik do komentarza

Teraz doczytalem ten ich news o kwartalniku i faktycznie, dublowali to co w miesieczniku. Np. recki gierek jak Halo Infinite itd. Wiec moze ten kwartalnik nie bedzie taki zly. Mi bedzie tylko brakowac podsumowan biezacych tematow w gierkowym piekielku. Ale z 2 strony i tak ma mega zaleglosci w czytaniu wiec moze nadrobie a kwartalnik bedzie latwiej przeczytac w 3 miesiace niz normalne trzy numery.

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie już growy dwumiesięcznik to strzał w stopę- play albo kśgry tak kombinowali i np w maju na okładce była gierka z lutego. Za dużo treści wychodzi (poza sezonem letnim) żeby było terminowo. Przekrój czy nawet prasa moto to inna bajka- zwłaszcza to drugie, gdzie kupuje się dla pięknych zdjęć na dobrym papierze. Niestety, u nas na to nie ma zbytu, bo zamiast kwartalnika premium za 30-40 zł, bardziej schodzi tygodniowy motor czy inny auto świat. Z CDA jako kwartalnik będzie podobnie, bo ile można pisać publicystki o tym samym.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Ukukuki napisał:

Spoko, ostatni tak naprawdę wygra zgarniając część czytelników upadających magazynów

Myśle ze nie. Bo każdy się przywiązuje do swojego pisma i raczej jak ono zniknie to już koniec. Może jakbym był gowniarzem, to bym się przerzucił na inne pismo, ale dziś jestem za stary i mam swoje zdanie na temat tych pisemek:

- Psx extreme - jedyny magazyn w którym czuć ze mamy tu konsolowcow, a ja jestem takim konsolowcem chociaż dziś to raczej casual

- Pixel - stare komputery dla starych casuali którzy żyją tamtymi czasami, a dzisiaj grają w nowego Wolfensteina na touchpadzie w lapku :)

- Cd-action, tak jak shen pisał, to chyba te pełne wersje ich dobiły. A raczej Steam czy epic i gry darmowe czy po dolcu. Tutaj przygodę z konsolami zaczęli od czasów PS3/X360 (bo modne to było), wiec dla mnie w tekstach wspominkowych nie są wiarygodni:) bo oni pięknej ery PlayStation w Polsce, nie przeżyli :) 

 

Co będzie w Cd-A trzymiesięcznym? Na pewno nie niusy, recenzje niczym zrentgen? Felietony? Czarno to widzę ale trzymam kciuki za najstarsze pismo o gierkach w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Cholera, no jak byłem w gimnazjum, to kosztowali 17,50 i to było dla mnie dużo, ale 20 lat temu. A dzisiaj zamiast podnieść cenę do 19.99 to zrobili kwartalnik. Nie chcą być najdroższym pismem? PE czy Pixela tez czekają podwyżki. A ile rzeczy można było kiedyś kupić za dwie dychy, a ile dziś? Dziś wydanie dwóch dyszek, raz na miesiąc to przecież nie ból, w dobie abonamentów gierkowych czy vod. Poza tym te wszystkie gazetki są adresowane do ludzi pracujących, a nie gimnazjalistów. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, grzybiarz napisał:

PE czy Pixela tez czekają podwyżki. A ile rzeczy można było kiedyś kupić za dwie dychy, a ile dziś? Dziś wydanie dwóch dyszek, raz na miesiąc to przecież nie ból, w dobie abonamentów gierkowych czy vod. Poza tym te wszystkie gazetki są adresowane do ludzi pracujących, a nie gimnazjalistów. 

Mi ta cena osobiscie tez nie robi, czy PE kosztuje 10 czy 20 to jeden chuj, teraz to jak splunac. Czytelnicy tych magazynów to tez tylko boomerzy jak my, ktorzy zarabiaja na siebie, dzieciarnia siedzi na PPE albo youtubie. Za dzieciaka liczyło się kazdy grosz z kieszonkowego, a pism wtedy jeszcze było od groma, to ciezko było dopiąc budzet, szczegolnie jak dochodziły jeszcze komiksy i mangi.

Odnośnik do komentarza

Kwartalnik to jest śmierć dla giereczkowego pisma. Nie oszukujmy się w CDA poszli na to wiedząc ,że będzie fiasko. Jednak trochę głupio po zbiórce i roku działalności zamykać pismo więc wydłużają drogę. Ewidentnie chcieli zebrać trochę kasy na nowy portal, który tak swoją drogą jest kompletnie nieczytelny, a na telefonie rozjeżdżają się teksty. Najbardziej to wydymali prenumeratorów, naganiali ich jeszcze w grudniu na 13 numerów xD

 

Kwartalnik to jest dobry format dla czasopisma o akwarystyce, lotnictwie, fotografii a nie gierkach gdzie wszystko się zmienia dynamicznie. I co w tym kwartalniku będzie? Recenzje nie mają racji bytu, newsy tak samo. To co całe pismo o publicystyce i artykułach? Średnio to widzę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe że Pixel (i PSX Extreme pewnie też) dadzą radę jakoś trwać, a CDA robi drastyczną zmianę z dnia na dzień praktycznie, bez jakiejś próby ratowania (patronite, usunięcie 13 numeru, gorszy papier, cokolwiek). Może młodej gwardii znudziło się dziennikarzenie bez natychmiastowych gratyfikacji (lajki, komentarze, relacje) i próbują przeforsować przeniesienie ciężaru na kanał YT i stronę. 

 

Swoją drogą ten kanał na YT to trochę porażka - nuda, brak pomysłu na siebie, krindżowa charyzma itp. Oglądalność też im mocno spada i teraz mają po kilka tysięcy wyświetleń, no dużej monetyzacji z tego to raczej nie ma. Lepiej by zrobili gdyby np. robiąc jakieś koncepcyjne streamy na Twitchu, takiego Smugglera lamiącego w jakiejś grze, to myślę, że by sporo osób chciało obejrzeć, a i donejty by się sypały grubo. W sumie chętnie bym zobaczył Zgredów na podobnych streamach, np. wybłagać Ścierę o stream z Mr Drillera z okazji 300 numeru.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Shen napisał:

No nie jest kolorowo z tym papierem

Przechwytywanie.JPG.8e076853ab4084cb26daf5cb8871da46.JPG

Kalendarz Art of Dying Light 2! JPR - specjalnie dla czytelników Pixela. Matko, a to wyjdzie w tej dekadzie w ogóle? W ubiegłym roku piękny kalendarz poprzez retro konsole, a teraz jakiś kit. Dobrze, że zamówiłem książkę Amigi bo tam ma być jakiś znośny... Jeśli dojdzie z wspieram.to :/

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciekawy tekst odnośnie cd-a, przeczytałem na wykopie, a dokładny link podam do blogaska autora:

https://likemedia.pl/2022/01/07/cdaction-po-lepszej-stronie-teczy-bedzie-garnek-ze-zlotem/
Nie wiedziałem ze w ekipie redakcyjnej zasiadł pedałek, który używa końcówek nijakich. O tutaj próbka:

https://cdaction.pl/kultura/recenzja-wiedzmin-sezon-drugi-netflix

Cytat


wpisalem ksywę to jest jakiś jutuber, fejsbukowicz, instagramer, pederasta. 
Ale żenada… smuggler tam w ogóle ma coś do gadania?

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Bez wątpienia to już upadek CD-Action, które do tej pory znaliśmy. Szkoda, że tak się to potoczyło, ale cóż, nieuniknione... Dziwi mnie taki model wydawania, nie za bardzo sobie wyobrażam nawarstwienie 30-40 recenzji. Poza nimi co? Zapowiedzi, które zaraz mogą być nieaktualne? Nadzieja dla nich w publicystyce, ale czy ona aż tak zachęci do kupna to nie sądzę. 

Odnośnik do komentarza

No CDA lepiej wydymało swoich czytelników i "akcjonariuszy" niż ta słynna zbiórka na "pixela". Ile tam było 250 tysięcy? A na CDA uzbierali półtora miliona? Wydali na beznadziejny portal, kanał yt z beznadziejnymi prowadzącymi, narracja to podróbka TVGRy - który z czasem stracił zasięgi (fenomen xD). A to wszystko miało być dodatkiem i uzupełnieniem pisma. A najbardziej mi smutno ,że sam dołożyłem do tego cegiełkę z sentymentu. 

 

Cytując Smugglera, nie podoba się to nie kupuj :)

Odnośnik do komentarza

Moze ten album z okladkami za 120zl (pamieta ktos jeszcze? xD) byl swojego rodzaju eksprymentem i moze ten kwartalnik bedzie na zasadzie "zbierzmy zamowienia i dopiero drukujmy". Moze pierwszy numer bedzie kioskowy ale potem to drukowac 200-250 stron na "lepszym" papierze zeby potem dostawac zwroty to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

No ja kupilem album z okladkami :wujaszek:

To moze nawet i bedzie im na reke, ze nikt nie kupi. Beda mieli argument za odcieciem sie od nierentownego papieru i pojda albo online albo kazde w swoja drogre. 300 numerow wydane, 25 lat dozyte, macszmugler, ktory to ciagnie niedlugo emerytura, kolejne cele to horyzont co najmniej 5 lat, take moze nikt sentymentow juz nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...