Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zaraz to już z papierowych pism zostaną tylko babskie gazety, programy tv i gazety rządowe. No i dzienniki- albo i nie, bo ich ceny to też przegięcie pały. Człowiek od dzieciaka kupował coś drukowanego, a tu nagle ma mu tego zabraknąć. Jednak nie cyfryzacja zabije prasę drukowaną.

No, chyba że sprzedaż/zysk z robienia CDA jednak nie jest zadowalający.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Spoko, ostatni tak naprawdę wygra zgarniając część czytelników upadających magazynów. Ja CDA nigdy nie lubiłem, kilku redaktorów szanowałem ale było tam tyle bucowania z tym Smugglerem na czele ,że kupowałem tylko jak był ciekawy pełniak. Nowa gwardia z kolei mi kompletnie nie siada. Do czytania zdecydowanie bardziej preferowałem Świat Gier Komputerowych, Play czy PSX.

 

I tak ,że w obecnych czasach uchowały się 3 magazyny dla graczy to jest fenomen. Zostanie jeden, pytanie który :gayos: No już wiemy ,że nie CDA. Ciekawe co będzie preferował wydawca Pixela i PSX. Pixel dla mnie jest skierowany do starszych roczników niż ja więc kompletnie do mnie nie trafia. Atari to ja nawet na oczy nie widziałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

 

I tak ,że w obecnych czasach uchowały się 3 magazyny dla graczy to jest fenomen. Zostanie jeden, pytanie który :gayos:

PE najdluzej na rynku a Pixel to oczko w głowie wlasciciela i ogolnie marka pod ktora tez robi te swoje targi. Gdybym mial obstawiac, to pewnie Pixel.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Shen napisał:

PE najdluzej na rynku a Pixel to oczko w głowie wlasciciela i ogolnie marka pod ktora tez robi te swoje targi. Gdybym mial obstawiac, to pewnie Pixel.

 

No tego się trochę boje, z drugiej strony PSXe zdecydowanie lepiej zgrany. Część redaktorów to jest długie lata z pismem. Więc nawet jak ich zamkną to może się chłopaki zgrają pod własną banderą po zbiórce która na pewno będzie sukcesem. Mi mega podpasowała formuła Maniaka którego kiedyś tworzyli. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Shen napisał:

No mnie Pixel nie pasuje, kupowałem z rok i odpadłem. Wspominki dla boomerów co grały z kaset magnetofonowych, a jak o czyms nowszym mieli napisać to błedy albo bez polotu.

Jak PE padnie to koniec gazetek dla mnie, nie wiem skad info o grach bede brał.

 

Co do Pixela mam podobne wrażenia. Artykuł o jakiejś grze na kilka stron, gdzie pierwszy raz widzę tytuł na oczy ale pisany z polotem i miłością. Spoko magazyn ale czasem odnoszę wrażenie ,że dla ludzi 40-50+. Konsole traktowane mocno po macoszemu i bez polotu. Jestem raczej bardziej za PC niż konsolami jakbym miał wybierać ale czasy Amigi, Commodore czy Atari to totalnie nie moja bajka. A ,że biblioteka gierek obecnie jest w 99% między konsolami a PC taka sama więc wystarcza mi PSXe.

Odnośnik do komentarza

Co mysle o cda jest w sumie pare postow wyzej. Dla mnie na ten moment to jedyne pismo na jakie mam czas. Reszte tez kupuje ale tylko cda czytam.

 

Pixel to wiadomo od poczatku bylo ze to magazyn 8 i 16 bit a recenzje sa na doklejke, wiec jak ktos w tym nie siedzial albo nie chce poznac tamtych sprzetow to nie wiem nawet po co to kupuje.

 

Czy cda zdechnie? Kurde nie wiem. Juz raz ich odratowali ale przypomina mi sie, ze za koncowki bauera tez bylo kombinowanie z cena i formatem. Takze trzeba by sie przyjrzec ich nowemu wydacy, to chyba tez jakas agencja eventowa. Kwartalnik? No ciekawe.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Shen napisał:

No mnie Pixel nie pasuje, kupowałem z rok i odpadłem. Wspominki dla boomerów co grały z kaset magnetofonowych, a jak o czyms nowszym mieli napisać to błedy albo bez polotu.

Jak PE padnie to koniec gazetek dla mnie, nie wiem skad info o grach bede brał.

Gazetki o gierkach kupuję regularnie, w różnych konfiguracjach, od 1 nr SS bodajże w kwietniu '92. Wcześniej jakieś sporadyczne TS czy Bajtki. 

Również do niedawna się zastanawiałem, skąd wezmę informacje o gierkach. Jednakże jak czytam psxe to mam wrażenie, że i tak za dużo o nich nadal nie wiem. Recenzje, o czym wiele razy pisałem, od 1/3 strony do 2, zamiast 10 gier porządnie opisać to idziemy na ilość. Później oglądam numer, a tam wszystkie gry AAA z notami między 8 a 8+ lub oceną wstępną dla FC6 9 czy 9- Serio? Po raz kolejny to samo w ciągu 12 lat i dziewiątka? 

 

Magazyn o gierkach jako kwartalnik? Może pociągną z 2 numery, to tak jakby 6, chyba że będzie jeszcze jakaś przerwa wakacyjna, hie hie. Obecnie w cyklach miesięcznych informacje ulegają przeterminowaniu. Co 3 m-ce to będą niemal jak retro. Chyba że na 100 stronach będzie publicystyka oświecająca graczy na różne tematy. Wszyscy się na pewno rzucą, aby poczytać. 

Nie znam powodu przejścia na taki cykl wydawniczy (mała sprzedaż?), ale wychodzi na to, że marka CDA była tylko mocna dzięki pełniakom. 

 

Zaraz zostaną 2 pisma i co ciekawe od jednego wydawcy. To może być interesująca walka, chociaż odnoszę wrażenie, że w psx już i tak niewielu się chce, a konkurencja to jeszcze mniej poważna rzecz. Pozostaną importy zza granicy...przez jakiś czas, bo i tam już pustawo.

Edytowane przez marcinwks
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Poczytałem dzisiaj trochę komentarzy fanów czasopisma do kawy no i ładnie tam jadą po nich. O rozgoryczonych akcjonariuszy którzy czują się wydymani po słuszne głosy ,że to jest powolne uśmiercanie wydania papierowego na rzecz portalu i kanału yt. 

 

Wydaje mi się ,że dla tych młodzików którzy obecnie są u sterów papierowe wydanie jest kulą u nogi. Pewnie dostaniemy maks 4 numery kwartalnika i później wielkie pożegnanie wydania papierowego i zaproszenie do korzystania z portalu czy subskrypcji kanału. Sama strona na telefonie mało czytelna a kanał na yt to marna kopia tvgry plus cringe ala Quaz. Ciekawe co się stanie z tą marką za kilka lat, niech to jeszcze kupi idea ahead i będzie monopol na prasę :gayos:

Odnośnik do komentarza

W swieta nadrabialem numer na 25 lecie i no nie wydaje mi sie po lekturze, ze oni narzekaja na papier. Jedyne na co narzekaja to bauer i ze teraz maja wolnosc w pisaniu i tworzeniu. Takze no moze faktycznie te ceny papieru im szkodza zwlaszcza, ze nie maja patronite jak PE. A ta zbiorka akcji to z tego co rozumialem mialo byc na start portalu i nowej stron oraz sklepu. Ale jak to sie rozeszlo to nie wiadomo, w sumie skoro akcje to powinien byc raport jak co roku. No ale nie ma nadzoru to kto ich zmusi.

 

Dziwna decyzja z tym kwartalnikiem bo to nawet nie cofa ich do poczatkow (pierwsze 3 nry byly dwumiesiecznikiem) ale wyrzuca poza jakiekolwiek ramy obecnego printu o gierkach.

 

Z trzeciej strony to zadajmy sobie pytanie czy obecny format gazet o grach ma jeszcze sens. Tak de facto to jest nadal to co mielismy przez dobre 1,5 dekady. Garsc newsow, troche zapowiedzi (na pc early access), recenzje, rozbudowana publicystyka, retro,  felietony, listy itd. Moze 100-122 stron na dzisiaj to jest przesada. Z checia by mi wystarczyly na poczatek 64 ale tresciwe. Po co 15 recenzji na 1/3 strony jak w PE? Nie lepiej 10 na 3-4? Publicystyka tez nie musi zajmowac 50 stron. Tylko potem pytanie ile kosic za taka ilosc stron bo jak 15zl to sie ludzie wkur.wia. Ale druk i tak kupija juz chyba wylacznie pasjonaci i boomerzy wiec czemu nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mejm napisał:

No ale nie ma nadzoru to kto ich zmusi.

 

Tam jest jakaś pani prezes której naczelny się musi spowiadać. Nie znam szczegółów, widziałem kiedyś kilka razy wzmiankę w czasopiśmie. Podejrzewam ,że za wiele do powiedzenia nie mieli w starciu z excelem. Nawet nie podnieśli ceny czasopisma aby chwile powalczyć i może się uda. Jak dla mnie ewidentnie nie chce im się tego prowadzić i wolą się skoncentrować na portalu i yt. 

 

4 minuty temu, Mejm napisał:

Z trzeciej strony to zadajmy sobie pytanie czy obecny format gazet o grach ma jeszcze sens. Tak de facto to jest nadal to co mielismy przez dobre 1,5 dekady. Garsc newsow, troche zapowiedzi (na pc early access), recenzje, rozbudowana publicystyka, retro,  felietony, listy itd. Moze 100-122 stron na dzisiaj to jest przesada. Z checia by mi wystarczyly na poczatek 64 ale tresciwe. Po co 15 recenzji na 1/3 strony jak w PE? Nie lepiej 10 na 3-4? Publicystyka tez nie musi zajmowac 50 stron. Tylko potem pytanie ile kosic za taka ilosc stron bo jak 15zl to sie ludzie wkur.wia. Ale druk i tak kupija juz chyba wylacznie pasjonaci i boomerzy wiec czemu nie.

 

Walka się toczy o pierwsze miejsce. W obecnej sytuacji ten kto zostanie ostatni będzie spokojnie funkcjonował latami właśnie dla boomerów czy hobbystów. Ja się zastanawiam dlaczego oni się wszyscy boją wyższej ceny, te czasopisma kupują dorośli pracujący ludzie, fani gierek. Przecież nie raz CDA kosztowało prawie 20 zł te 15-20 lat temu jak była jakaś lepsza gierka albo dodatek do pisma. A ile jest dzisiaj warte te 20 zł a ile wtedy było. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...