Skocz do zawartości

GTA V - co wam się nie podoba?


Rekomendowane odpowiedzi

Serię uwielbiam, serię ogrywam ale w tej generacji podium jest tylko dla dwóch pierwszych części Gears of War i to w dodatku chodzi o strefę multi. Tam spędziłem najwięcej swojego czasu. Innego werdyktu być nie może.

 

A wracając do tematu, bo chwilowo nie gram. :f

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Minecraft.
Dlatego zadne nowe gry nie beda dostawaly 10/10 bo wiele patentow bylo juz gdzies wczesniej, idac dalej tym tokiem to nowe gry powinny dostawac chyba coraz mniejsze oceny za powtarzalnosc. Bezsens.

 

Dla mnie ocena gry to radosc jaka daje i jak bardzo wciagar, a nie kwestia tego, ze cos takiego juz gdzies bylo, czesci skladowe takie jak fabula, gameplay i grafika oraz dzwiek tez sie licza w ocenie, ale wazny jest ogolny odbior jako calosci. Co do skali to ta 10-stopniowa jest moim zdaniem zbyt wysoka, wystarczy 5 i tyle.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

No tak, ale dla niektorych taka gra musi miec czesci skladowe lepsze od najlepszych przedstawicieli gatunku czyli np. sterowanie samochodami lepsze niz Forza, latanie lepsze niz jakis Flight Simulator, strzelanie lepsze niz w Uncharted, walki lepsze niz Tekken, a mapa wieksza i misji wiecej niz w Skyrim, aha i ubran i mozliwosci edycji postaci wiecej niz w Sims'ach.

 

 

 

No po hype jaki tutaj był własnie tak powinno być

Odnośnik do komentarza

gta to nie jest moja ulubiona gierka i w sumie nawet w tej generacji byly takie ktore mi sie bardziej podobaly, ale obiektywnie ta gierka to dla mnie mocne 10.

 

czas gry, rozbudowany online, smaczki, dbalosc o szczegoly (w tak wielkiej grze kolesie zadbali o czerwone kolana prostytutek, uginajaca sie pod kolami trawe i inne glupoty). gra jest wybitna i tyle.

 

pewnie, ze ma minusy, ale ktora gra ich nie ma? no moze akrham city nie ma minusow, ale to wyjatek.

Odnośnik do komentarza

Kto powiedział, że dawanie oceny GOTG 10/10 ma sens tylko w przypadku czegoś przełomowego - skoro na tą generacje niby przełom to jakiś Minecraft, na który nawet osobiście nie mogę spojrzeć bo ryra mnie taka "rozrywka".

 

W generacji nie ma przełomu, więc GTA V obok Skyrima rywalizuje o GOTG - najwięcej czystego funu, chęć powrotu do tego świata, jaranie się po prostu każdym elementem produkcji, przy czym wady są tak pie.rdołowate, ze szkoda o nich wspominać (nie mowie o online ;)).

Odnośnik do komentarza

Dla mnie nie, saptis napisał Minecraft w odpowiedzi na to czy był jakiś kamień milowy / coś czego nie było.

 

Gra przełomowa nie musi mieć znaku równości z GOTG.

 

Taki Colobot - kolonizacja + prawdziwe programowanie robotów dla mnie był przełomem ale nie, żeby zaraz jakimś GOTG.

Edytowane przez kermit
Odnośnik do komentarza

 

Dlatego nie rozumiem waszych postów typu "jak można w ogóle wybierać takie coś jak gra generacji" albo "niemożliwym jest wybrać grę wszech czasów".

ocenienie gier jest spoko, nic ze soba nie koliduje, kazda recenzja to osobna sprawa. gotg to zawody, konkurencja. zeby ta absurdalna konkurencje umozliwic trzeba miec jakies wytyczne, to moze byc fun, fabula, mechanika, klimat czy cos jeszcze innego. pod takim pojedynczym wzgledem mozna porownac bardzo rozne gry ale co z tego skoro np. porownuje sie ico i gta i wybierz tu czlowieku lepsza. te gry tak sie roznia, ze nie powinno sie ich w ogole zestawiac. i tak jest z gotg. gta5? tlou? gry na pelna ocene same w sobie ale znowu, ktora jest lepsza? sa zbyt rozne. mozna powiedziec, ze jakas gra jest moja ulubiona i ok, wtedy przynamniej na wejsciu wiadomo, ze chodzi o subiektywnie nalepsza gre dla mnie. gotg zas ma byc obiektywnie najlepsza gra dla kazdego co jest niemozliwe.

 

a ocenianie pod wzgledem rewolucyjnosci gier to tez slaby pomysl bo wszystko raczej bardzo powoli ewoluuje i rewolucja to cos rzadko wystepujacego i przez to nie nadaje sie jako wytyczna oceny. raczej juz lepiej oceniac pod katem jak zostaly spozytkowane juz dostepne mechanizmy, wiele gier zdobylo sympatie graczy przez udane wyeksponowanie mechanizmow znanych od dawna np. gears of war zrobilo szal z cover systemem a ten element wystepowal juz wczesniej np. w kill. switch.

Odnośnik do komentarza

Czemu minecraft jest rewolucyjny? Nie bylo wczesniej gier w ktorych sie buduje?

Nie bylo gier z tak chuyowa grafika, w ktorych sie buduje?

 

Jak masz tak podchodzic do sprawy to przestan grac bo przeciez wszystko juz bylo - gry w ktorych sie jezdzi samochodami, strzela, biega, skacze, zbiera itp. Za bardzo generalizujesz, filmy tez juz wszystkie byly - sensacyjne, komedie i dramaty, milosc, zdrada, wybuchy, poscigi, nie chodzi tylko o gatunki, ale rowniez podobienstwa fabularne - niby same schematy, a jednak wciaz potrafia bawic, wywolywac emocje i zadziwiac.

 

Ocena 1/10 ogolnie dla wszystkich gier, ktore powstana bo to wszystko juz gdzies bylo, co za podejscie.  :teehee:

 

Chyba komus przejadlo sie granie i przezywa kryzys, a samo GTA V mialo na to duzy wplyw. Wielu osobom udzielil sie ogromny hype na GTA V i juz przed premiera pisalem, ze po pojawieniu sie gry bedzie placz i marudzenie bo gra nie jest taka jak ktos myslal, ze bedzie.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Nie 1/10.

Pisze przeciez, ze to mocne 9/10, ale trzeba byc retardem, zeby dac tej grze 10. W zbyt wielu najwazniejszych aspektach GTA jest za cienkie w majtach.

 

Jesli sie komus podoba to prosze bardzo - moze byc dla niego nawet GOTG, przeciez kazdy ma prawo oceniac gry jak chce. 

Skad u ciebie ta wielka potrzeba udowodnienia wszystkim, ze GTA V nie jest wcale takie fajne jak im sie wydaje ?

Tak jak pisalem - pewnie srogo sie zawiodles i teraz czujesz zal.

 

Jak sie komus podoba to zostaw - niech sobie graja i sie ciesza, tobie sie nie podoba i masz takie prawo, ale nie probuj wszystkim na sile pokazac, ze sa w bledzie bo troche smiesznie to wyglada.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie zasłużone 10/10

 

Po ostatniej misji miałem nabitych ok 60 godzin. Więc za tak długą przygodę śmiało mogę dać najwyższą notę. A do tego dochodzi jeszcze wiele innych czynników. 

 

Jaczes jakiej grze przyznałeś 10/10?

 

Ostatnio? Hmmm... Virtua Fighter 3 na automatach?

gra wyprzedzila branze o 3 lata jesli chodzi o jakosc grafiki + przeniosla mordobicia na nowy level gameplayu.

Edytowane przez Jaczes
Odnośnik do komentarza

Jedyne co mi się nie podoba to policja. Zabije kogoś na jakimś odludziu - gwiazdka. Znikniesz im z oczu i czekasz, czekasz. Trochę długo jak na jedną gwiazdkę.

 

Edit: No okej, nie jedyna.

Denerwuje mnie to, że ludzie w grze są na hita. Jeden cios - śmierć. Oczywiście nie jest tak zawsze, ale bardzo często.

No i radio - nie jest złe, wręcz przeciwnie, jest dobre, ale nie wybitne.

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi sie to, ze w tej czesci nie dostaje sie nic przydatnego za znajdzki - niby cos tam sie dostaje za zebranie wszystkich, ale ja wolalem rozwiazanie znane np. z GTA III gdzie co 10 odszukanych paczek pod kryjowka pojawiala sie coraz lepsza bron.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...