Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak was, ale mnie ta sytuacja drażni. Wszędzie wokół w innych państwach sytuacja dotycząca sprzedaży ps4 jest unormowana, a u nas 26 dni przed premierą sklepy nadal nie wykazują dokładnej ceny, zestawów i dodatków. Czuje się jak murzyn z trzeciego świata (nie obrażając murzynów chodzi o zwrot, który się przyjął), jak w dzisiejszych czasach może dochodzić do takich ironicznych sytuacji;/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Taa, ale ja się pytam skąd oni wytrzasnęli 69.90 euro RRP, skoro w US RRP jest nadal na poziomie 59 dolarów :3

 

Przez to na serio lepiej jest kupić gry w USA/Kanadzie, bo nie dość, że mają premierę wcześniej to gra zdąży dojść do premiery u nas, to jeszcze przy kwocie 59 dolarów z przesyłką na poziomie 5-7 dolarów to nawet jak pan celnik się dowali to i tak wyjdzie taniej, o wiele taniej niż u nas, a to jest już śmieszne, wg mnie to jakieś czary mary Sony i publisherów, żeby z nas wydymać gotówkę bo ja nie wierzę, że cena jest tak wysoko opodatkowana, żaden kraj nie strzelałby sobie w kolano w takim sposób, aby zachęcać do importu oO

 

Przynajmniej nie mamy tak źle jak Brazylijczycy mają z podatkami u nich :) PS4 jest tam za ~1800 dolarów

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

sakiu, ale na jakim Ty świecie żyjesz - przecież w USA od dawien dawno praktycznie wszystko z sektora elektroniki użytkowej jest tańsze (nie mówią o innych sektorach jak motoryzacja). Zobacz na ceny laptopów, telewizorów, konsol, gier, wszystkiego. Nagle odkryłeś, że w USA jest wszystko taniej? :D

 

Problem polega na tym, że nie wszyscy producenci mają gwarancję worldwide, część z nich ma na dany "region" (UE, US, Int Asia, China, itp.). więc nie zawsze te zaoszczędzone parę dolców na konsoli daje realną oszczędność. Co do gier, owszem są tańsze, ale tak jak "Pan celnik się dowali" to Twoja oszczędność będzie na poziomie naprawdę paru złotych, a czekać będzie trzeba swoje, do tego nie wiem czy gry z tamtego regionu będą mieć dubbing europejski (jednym słowem nie ocenisz wtedy dubbingu polskiego). Dla mnie ściąganie z za granicy ma sens tylko wtedy, gdy coś u nas nie wychodzi lub wychodzi z dużym opóźnieniem. 

Odnośnik do komentarza

musicie brac pod uwage jeszcze cala rzesze malych sklepikow, ktorzy pewnie takze beda wykupywac konsoliki w supermarketach i sprzedawac je za 100 zl wiecej... Sytuacja moze byc jak z produktami appla, ze rzeczywiscie trzeba bedzie niezle sie najezdzic by dostac swoja sztuke.

 

EDIT: W Warszawie podobno wszytsko wyprzedane.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

z forum pssite.pl

 

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym który pracuje w administracji SCEP. Na Pl podobno ma być raptem 500-600 sztuk. Miało być ponad 2000 ale wszystko idzie do Niemiec i Anglii bo tam popyt większy. U nas preorderow podobno ponad 5000. Nie ma szans na dostawe wszystkich preorderow na day one. Do pojedynczych sklepow typu media markt itp trafią po 2-3 sztuki ktore i tak beda dla tych ktorzy wykupili te papierowe preordery. Trzeba bedzie sie bic i koczowac pod sklepami w nocy. Kto pierwszy ten lepszy... Wieksza dostawa ma byc przed swietami ale to tez nie pozwoli na obsluge wszystkich preorderow. Ogolnie na polkach sklepowych do nowego roku nie zobaczymy czarnuli :confused: . Najgorsze ze niektore preordery tez poczekaja do nowego roku... nedza Sony... nedza

 

tumblr_m2rk7gzBQo1qzi80do2_250.gif

 

 

PS. 12 listopada SCEP ma podać dokładną cenę, podobno.

Edytowane przez YETI
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście że bzdura :) przecież tyle konsol to w Rumunii się sprzeda a nie w tak zamożnym kraju jak nasz ;).

Tak, tylko, że tyle mogą wysłać do PL czyli te 500-600 sztuk. Sorry, ale Sony dobrze wie, że Niemcy czy Anglia to większy rynek niż Polska i więcej się tych konsol sprzeda.

Jak było te 2000 konsol na PL to Sony chcąc gdzieś ciąć to woli uciąć dostawę dla PL aniżeli do DE czy GB. To normalne, więc nie zdziwię się jak wyjdzie taki cyrk na premierę. Poza tym skoro preorderów jest 5k, a na początku konsol miało być 2k to tak czy tak by nie starczyło dla preorderów a gdzie takie osobniki jak YETI, którzy w premierę mają zamiar latać po sklepach w poszukiwaniu konsoli.

Poza tym nie dziwi was to, że coraz więcej plotek z różnych źródeł o tym, że mniej konsol niż być powinno na premierę w PL? W każdym newsie jest jakieś ziarnko prawdy.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Coś mi się nie chcę wierzyć, aby PS4+KZ:SF miało kosztować 2k bez paru groszy. Dlaczego? Dlatego, że to bez sensu. Jeśli sam golas ma chodzić po 1799 to co to za "promocja", aby z grą kosztował 200 zł więcej, gdzie sama gra kosztować ma z 230-250? Żadna promocja. Chociaż, zacznijmy od tego na jakiej podstawie sama konsola ma kosztować 1799, skoro po przeliczeniu euro do pln wychodzi o ponad 100 mniej. Nic mnie już tu nie zaskoczy. Nawet ta ilość konsol na nasz rynek, w postaci 500-600 sztuk.

Odnośnik do komentarza

 

Mam szwagra mieszkającego w Holandii. Jeździł on ostatnio ze swoim kolegą do tamtejszego MM, gdyż ten kolega zainteresowany był kupnem PS4. Sprzedawca powiedział im, że nie ma szans na kupno konsoli zaraz po premierze jeśli nie kupili wcześniej preordera. Mogą zapisać się na listę oczekujących, ale termin realizacji przewidziany jest na początek lutego 2014

Tym razem szwagier mieszkający w Holandii i jego kumpel, wniosek taki, że w dzień premiery będą strzelać pod sklepami.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...