Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

 20dece451447975.jpg 

 
Jest, jest JEEEEEST!! :D
 
Cieszę się jak głupi, bo bardzo zależało mi na Vice City na PS2 :D Dzisiejsze polowania zacząłem jednak nietypowo, bo od odwiedzin w sklepach z konsolami i grami w mojej okolicy. W żadnym z nich jak na złość nie było nie tylko Vice City, ale i żadnego GTA... No to przyszedł czas na mój "bazarek" czyli OLX. Było kilka ogłoszeń gdzie ktoś wystawiał kilka gier na sztuki i było tam VC, ale jak sprawdzałem to okazywało się, że akurat Vice już nie ma... No to znalazłem w końcu ogłoszenie. GTA Vice City w oryginalnej edycji, płytka niby stan bardzo dobry, ale cena już nie taka dobra... 30zł. Zadzwoniłem, wypytałem i szukałem powodu do potargowania. Okazało się, że nie ma książeczki, więc udało się zejść te marne 5zł z ceny (dobre i tyle) i dogadać się na odbiór. Poszedłem, kupiłem i chwilę po zakupie coś mnie "dygnęło", że taka stara gra w oryginalnej edycji w takim stanie? No tak... Regenerowana. Ciśnienie mi skoczyło, bo dotychczas żadna kupiona przeze mnie regenerowana płyta czy to na PS2 czy XBOXa nie działała poprawnie ani u mnie ani u sprzedawców. Odetchnąłem jednak z ulgą, gdy gra ruszyła, wszystko działa płynnie i bez jakichś problemów z odczytem.
 
Ciekawi mnie jednak sama edycja gry. Niby premierówka, ale dwie rzeczy są dziwne. Po pierwsze, zamiast kodu kreskowego z tyłu, ma napis "NOT FOR RESALE". Po drugie, w tych bzdetach o znakach handlowych itd jest wzmianka "... 2002-2009 - Take Two Interactive ... " 2009? O co  chodzi? Może mi ktoś wyjaśnić czy to jednak jakaś reedycja gry czy oryginalne wydanie z 2002 roku?
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

A co to takie jak psu z mordy wyjęte?

 

Wyjaśnione po edycji. Niestety firma nie potrafi w bezpieczne pakowanie. Trudno się mówi. Grunt że gra cała, ale jak bym wiedział, że tak bedzie, to bym kupił zwykłe pudełko tańsze o te 50 czy tam 60 zeta.

 

 

Ludzie i firmy żyjące z handlu grami powinny raz na zawsze nauczyć się, że solidne zabezpieczenie przesyłki to nie jest goła koperta bąbelkowa. 

Odnośnik do komentarza

 

 20dece451447975.jpg

 
Jest, jest JEEEEEST!! :D
 
Cieszę się jak głupi, bo bardzo zależało mi na Vice City na PS2 :D Dzisiejsze polowania zacząłem jednak nietypowo, bo od odwiedzin w sklepach z konsolami i grami w mojej okolicy. W żadnym z nich jak na złość nie było nie tylko Vice City, ale i żadnego GTA... No to przyszedł czas na mój "bazarek" czyli OLX. Było kilka ogłoszeń gdzie ktoś wystawiał kilka gier na sztuki i było tam VC, ale jak sprawdzałem to okazywało się, że akurat Vice już nie ma... No to znalazłem w końcu ogłoszenie. GTA Vice City w oryginalnej edycji, płytka niby stan bardzo dobry, ale cena już nie taka dobra... 30zł. Zadzwoniłem, wypytałem i szukałem powodu do potargowania. Okazało się, że nie ma książeczki, więc udało się zejść te marne 5zł z ceny (dobre i tyle) i dogadać się na odbiór. Poszedłem, kupiłem i chwilę po zakupie coś mnie "dygnęło", że taka stara gra w oryginalnej edycji w takim stanie? No tak... Regenerowana. Ciśnienie mi skoczyło, bo dotychczas żadna kupiona przeze mnie regenerowana płyta czy to na PS2 czy XBOXa nie działała poprawnie ani u mnie ani u sprzedawców. Odetchnąłem jednak z ulgą, gdy gra ruszyła, wszystko działa płynnie i bez jakichś problemów z odczytem.
 
Ciekawi mnie jednak sama edycja gry. Niby premierówka, ale dwie rzeczy są dziwne. Po pierwsze, zamiast kodu kreskowego z tyłu, ma napis "NOT FOR RESALE". Po drugie, w tych bzdetach o znakach handlowych itd jest wzmianka "... 2002-2009 - Take Two Interactive ... " 2009? O co  chodzi? Może mi ktoś wyjaśnić czy to jednak jakaś reedycja gry czy oryginalne wydanie z 2002 roku?

 

Gra pochodzi ze zbiorczego wydania trzech części GTA. Oznaczenie NOT FOR RESALE jest po to, żeby co bardziej przedsiębiorczy nie rozgrzebywali bundli celem sprzedaży na części.

 

 

 

A co to takie jak psu z mordy wyjęte?

 

Wyjaśnione po edycji. Niestety firma nie potrafi w bezpieczne pakowanie. Trudno się mówi. Grunt że gra cała, ale jak bym wiedział, że tak bedzie, to bym kupił zwykłe pudełko tańsze o te 50 czy tam 60 zeta.

 

 

Ludzie i firmy żyjące z handlu grami powinny raz na zawsze nauczyć się, że solidne zabezpieczenie przesyłki to nie jest goła koperta bąbelkowa. 

 

 

Dokładnie, no ale cóż... Przyzwyczaiłem się chyba do zakupów importowych, gdzie wszystko zawsze jest tip top pięknie zapakowane.

Najgorsze jest to, że pisałem im z prośbą o bezpieczne zapakowanie, a się na mnie wysrali (wiadomość widzieli, bo odpisali na inne pytanie w niej zawarte).

Odnośnik do komentarza

Miałem już nie robić zakupów growych w tym roku, ale...

 

Wracając z PZU zaszedłem do ciekawego sklepu. W sumie to jakieś centrum wymian, czy coś takiego. Ogólnie znane dobrze w Wielkiej Brytanii jako CeX. Jak zobaczyłem co i za ile tam jest to nie mogłem się powstrzymać... Fakt, mają też wiele chorych cen, jak choćby po 40zł za Tekkena 5 czy Burnout 2, albo jakieś wymyślne ceny za stare telefony komórkowe, ale mają też sporo okazji. Upolowałem sobie cztery kąski:

 

- Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Geneva (Pudełko platyna, płyta "zwykła") - 10zł

- Max Payne (Pudełko "zwykłe", płyta platyna, co ciekawe instrukcja PL) - 10zł

- God of War: Chains of Olympus (platyna) - 10zł

- Tekken Dark Ressurection (platyna) - 5zł

 

eeab49451775679.jpg 

 

Do wszystkich gier są oczywiście instrukcje, płyty w bardzo dobrym, wręcz świetnym stanie. Myślę, że jeszcze nie raz tam zawitam, więc założyłem sobie kartę stałego klienta i liczę na udaną "współpracę" :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnie zakupy:

 

faEbi6R.jpg

 

edyta:

 

MtG też jest grą, więc okazyjne zakupy (otwieranie boosterów nom nom nom <3) i dwa dodatki do mojej BW talii opartej na zdobywaniu życia i triggerów z Ally. Kto gra ten wie jak dobra jest ta pani. Ta dwójka jest z jednego boostera.

 

Z2aJ7wz.jpg

XkVR4Jj.jpg

Edytowane przez WezyrBiałegostoku
  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...