Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.04.2018 o 23:54, ping napisał:

Wpadło trochę mniej lub bardziej kultowych rzeczy na pierwszą plejkę, których akurat nie miałem w zbiorach (a przynajmniej nie w tym regionie).

 

D8hJc4x.jpg

 

Remake Final Fantasy - w EU wyszło wydanie zbiorcze z jedynką i dwójką w jednym pudle, Japonia dostała osobne boxy. Dew Prism (Threads of Fate w USA) w ciekawej, kartonowej obwolucie - sporo czasu z tym action RPG lata temu spędziłem. Chrono Trigger to podobna sytuacja jak z pierwszym FF. Oprócz tego Pocket Fighter (ciekawy spin-off serii SF), Bomberman World, Rockman Battle & Chase - ścigałka z MegaManem nie wydana poza JP, Ehrgeiz (mam już w PALu i bebechy z automatu, więc czemu i nie japońca...), Time Crisis, Rockman/Megaman X4 - tu niestety sama płyta :(.

 

gyhdVNO.jpg

 

Tutaj dominują już klimaty arcade - Strikers 1945, rewelacyjny shmup od Psikyo, dwa Metal Slugi (jedynka niestety bez front covera, trzeba będzie zapolować...), Capcom Generations 2 czyli składak trzech części Ghosts'n'Goblins (rewelka!), Toshinden 2 Plus, Samurai Spirits (zbieram wszystko od SNK), Puzzle Bobble 3DX i Star Gladiator - 3D mordobicie od Capcom.

 

rIIKn5n.jpg

 

Wizardry... A raczej remake trzech pierwszych części :). Bardzo popularna w Japonii seria. Soul Hackers Devil Survivor, którego chyba nigdy nie ruszę (remake na 3DS czeka od lat), Soukagi - coś co mnie intrygowało od dawna, pamiętam zapowiedzi w prasie growej - wszyscy myśleli, że to jakiś kozacki jRPG od Square, a cóż, kwadratowi jedynie to wydali. Bushido Blade 2, Brigandine (super strategia turowa), Dragon Ball Z, Vigilante 8, brakująca w kolekcji Persona 2 (są dwie Persony 2 - Tsumi i Batsu), a na deser jedna z pierwszych VN, w które grałem - Neon Genesis Evangelion: Koutetsu no Girlfriend. Mam już na Satka, więc teraz dorzucam do kolekcji wersję PSXową.

 

g8OIjc0.jpg

 

A tutaj już pomniejsze pierdoły - brakujący Twilight Syndrome, Alundra której w japończyku jeszcze nie miałem, no i Crime Crackers - możliwe że się mylę, ale za grę odpowiadają twórcy serii Wild Arms.

 

 

 

Pingu, niszczą mnie twoje skośne zakupy. Mam teraz konkretną fazę właśnie na japońce na pleja 1 ( ostatnio miałem etap zajawki na gierki na wii oraz megadrive), ale te kolorowe kitajskie okładki przyciągają wzrok.  Ta partia błyszczy od perełek w postaci Vigilante 8, wypasionej części battle Arena Toshinden 2 (nie wiedziałem o istnieniu wersji Plus), Samurai Shodown, Star Gladiator i oczywiście Metal Slug, który z tego co pamiętam jest japońskim exem na pleja. Szkoda, że przybył bez okładki. Tak czy tak ślicznie to wszystko wygląda. Długo się wzbraniałem przed takimi zakupami z racji bariery językowej ale chyba oleję pragmatyzm i kupię jakieś zestawy japońców na szaraka bo to takie ładne i wesołe wszystko.

Odnośnik do komentarza

Olej barierę językową i skup się na zayebistych grach, które nie wymagają znajomości języka. Ten składak Capcom Generations z trzema częściami przygód Arthura to sztos nad sztosy. Preferuję wersję Saturnową, jednak nawet ta PSXowa jest praktycznie arcade perfect (a wiem co mówię, bo miałem okazję zmacać oryginalne PCB i nie czerpię wiedzy na podstawie TFU emulatora MAME).

 

Najtańsze są jRPG i wszelakie gry wymagające czytanie krzaków - powód prosty, zazwyczaj schodziły w olbrzymich nakładach, więc są ogólnodostępne. Gry arcade'owe to już trochę droższa opcja, ale warto, chociażby dla 60hz. Wprawdzie wszystko co jest 2D preferuję ogrywać na NeoGeo bądź Satku (który oprócz konwersji z NG dorobił się też sporo towaru z CPS2 i innych systemów), ale plejka również ma sycące propozycje w zanadrzu.

 

Większość konsolomaniaków z forume może się popukać w czoło, ale odczuwam niesamowitą NOSTALGIĘ jak przeglądam grube, często około 80 stronicowe booklety pełne pięknych artworków, opisu zarysu fabularnego, postaci z gierki. Ponadto często stare gierki stają się swoistą kapsułą czasu - oprócz instrukcji można natknąć się na rozmaite reklamy, mini-katalogi planu wydawniczego danej firmy, czy też... zapiski graczy na małych, powoli żółkniejących karteluszkach. Lata '90 i brak powszechnego dostępu do internetu wymuszał nawet na japońskich graczach rysowanie sobie mapek, czy też notowanie przeróżnych protipów.

 

Ukradłem z chomika numery extrima w .pdfie z lat 97-2000, ogrywam na plejce zapiętej pod trinitrona stare goowna i cóż mogę napisać - kiedyś to byyyyło, kkuuuuurwa.

Edytowane przez ping
  • Plusik 5
  • Lubię! 3
  • Smutny 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ping napisał:

Większość konsolomaniaków z forume może się popukać w czoło, ale odczuwam niesamowitą NOSTALGIĘ jak przeglądam grube, często około 80 stronicowe booklety pełne pięknych artworków, opisu zarysu fabularnego, postaci z gierki. Ponadto często stare gierki stają się swoistą kapsułą czasu - oprócz instrukcji można natknąć się na rozmaite reklamy, mini-katalogi planu wydawniczego danej firmy, czy też... zapiski graczy na małych, powoli żółkniejących karteluszkach. Lata '90 i brak powszechnego dostępu do internetu wymuszał nawet na japońskich graczach rysowanie sobie mapek, czy też notowanie przeróżnych protipów.

 

Oesu tak :fsg: Pamiętam jak kupiłem Conkera na N64, otwieram pudełko, a tam kartka z zapisanymi kodami. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, chmurqab napisał:

 

Oesu tak :fsg: Pamiętam jak kupiłem Conkera na N64, otwieram pudełko, a tam kartka z zapisanymi kodami. 

 

Książeczki w pudełkach starych gier miały na końcu kilka stron z tytułem NOTES.

Ja coś bazgrałem w Okami na PS2. 

Edytowane przez giger_andrus
Odnośnik do komentarza

30603060_337844530073041_9094811639777067008_n.jpg?se=7&ig_cache_key=MTc2MDkyMTA3NTg1MDc0MzczMA==.2

 

Dotarło dzisiaj. Muve.pl super sklep bulwo xD - zamówienie poszło 9 kwietnia. Opłacone, cycuś glancuś, miał być tam też Fire Emblem, więc czekałem mocno. Dostaję w piątek 13-ego info, że niestety FE już nie mają i czy realizować zamówienie. No w sumie spoko, realizujcie. Przesyłka dotarła do mnie dziś, po 10 dniach od opłacenia zamówienia. W sumie koło pyty mi to zwisa, bo i tak nigdy mi się nie spieszy, ale gierki ze sklepów w UK mi szybciej przylatują... :)

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...