Skocz do zawartości

PSN FAQ


easye

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem to samo kilka dni temu. (pipi) nic nie pomagało ale...sprawdziłem na wszelki wypadek swój adres IP i okazało się, że po 2 latach użytkowania w końcu się zmienił :D Zadzwoniłem więc do UPC wyjaśniając sprawę. Dałem do zrozumienia, że dostałem bana na IP od Sony i to wina mojego dostawcy a następnie błagającym głosem poprosiłem o zmianę IP. Okazało się, że przed tygodniem czy dwoma zmienili mi na IPv6 (coś takiego) i wiele osób zgłosiło skargi z tego samego powodu. Miły pan z infolinii powiedział, że powiadomi odpowiednie siły i w ciągu 48h powinienem mieć z powrotem IP4 (chyba). Po 4-5 minutach zobaczyłem resetujący się router i wszystko wróciło do normy :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra, w następnym tygodniu jadę klecić nowy internet u tego samego usługodawcy bo nic lepszego nie dostanę w Shire. Celuję w publiczne IP bo tak mi wielu radzi do konsolki. Pytanie proste: co mi daje publiczny adres IP? Z tego co czytałem to obusieczny miecz. Niby problemy na konsoli się skończą ale posiadając publiczny adres jest się bardziej wystawionym na ataki z sieci. Ja wiem, antywirus, aktualizacje systemu, itd. ale co jak znów coś się sknoci? Jak jest różnica pomiędzy publicznym IP, a prywatnym jeśli chodzi o konsole? Znowu dostanę bana na konsoli to co wtedy? Publiczny zmienia się czy co? Jak to się ma do wielu urządzeń? W routerze coś trzeba ustawiać?

Teraz mam prywatny adres i średnio co miesiąc mam z dupy bloka na kilka dni. 

Odnośnik do komentarza

Nie widzę w tym nic śmiesznego :( A artykuł czytałem ostatnio i wciąż nie wiem jakby to miało wpłynąć na komfort grania na ps4. Problem z obecnym IP polega właśnie na tym, że wylądował na "czarnej liście" sony i stąd te blokady. Jak mam podpisywać kolejną umowę na lata i średnio raz w miesiącu dostawać bany bo jestem na liście i tak, to pierdole sony, ps plus i konsole. Nie mam czasu i ochoty się wkurwiać. Spróbować mogę jeszcze wynegocjować zmianę adresu na inny ale jak znam życie to na próbach się skończy.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem też przy nowej umowie przyznany prywatny adres IP. Przy PS3 i X360 nie widziałem różnicy - wszystko latało idealnie. To samo przy PC. Problem i to cholerny zaczął się z XOne. Nie działał chat w grupach chyba że grałem w grę od MS'u (np forzę - wtedy wszystko magicznie zaczynało działać). Pojawiały się też sporadyczne rozłączenia albo problemy z połączeniem. Wszystko na XOne. Gdy się dowiedziałem z pomocą Insa i Bansaia że mam prywatne IP to wystarczyła jedna wizyta w oddziale Multimedia Polska, naliczenie opłaty jednorazowej 8 zł (której nigdy nie zażądali) i moje problemy się skończyły. Czytałem w między czasie że lepiej też mieć publiczne IP przy PS4 ze względu na te blokady. A firewalle i inne takie ma sam router plus oprogramowanie w kompie które załatwia sprawę. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to kogoś zainteresuje, ale prawdopodobnie grzebią coś w temacie możliwości zmiany PSN ID.

Skąd taka teza? Ano, bo parę lat temu wyłapałem bana za "niewłaściwe PSN ID", po wielu telefonach, mailach i listach tradycyjnych, w końcu zmienili mi PSN ID na jedną z trzech opcji, które im podesłałem.

Niestety coś zostało skopane na etapie projektowania (albo zostało zrobione z premedytacją, jako kolejne zabezpieczenie), bo PSN ID to nie jest tylko zwykły online'owy nick, który ot tak można sobie edytować - to jest nasz profil, a nazwa jest z nim powiązana na wielu płaszczyznach, między innymi przypisane są do niej trofea.

Po jej zmianie przepadły mi wszystkie pucharki (67 sztuk wpadło z automatu w niektórych grach online, po tym, jak odpaliłem w nich multi), zachowały się jedynie zakupy z PS Store.

Tak sobie rozpaczałem, po czym wziąłem się za odrabianie strat, ale oczywiście nie wszystko zdołałem odzyskać.

 

Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś ujrzałem na swoim profilu o 3 platyny więcej niż jeszcze wczoraj. Po sprawdzeniu okazało się, że nagle odzyskałem wszystkie moje utracone trofea (14 z 17 platyn i tak wbiłem drugi raz) i teraz w komplecie mam je na poniższym gamecardzie.

Wpisałem jeszcze mój stary nick na PSN Trophy Leaders i z 1636 trofeów i 17 platyn zostało tylko to:

http://psntrophyleaders.com/user/view/WrednyMatko(pipi)ca#games

(tak, polskie tłumaczenie Pulp Fiction było moją inspiracją:P)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Kyo. Wciąż tylko nie wiem co zmienia publiczny adres względem prywatnego na ps4. Zdunek ostatnio mi na party mówił żeby zmienić sobie na publiczny ale już nie wyjaśnił dlaczego. Typowe. Z kubkami też przygrał w chuja  :P

 

Wredny, nie sądzę żeby coś się ruszyło w sprawie nicków. Chęć zmiany nicków istnieje od początku ps3. Spokojnie mogliby dać możliwość zmiany raz do roku np. ale chyba problem polega właśnie na tym wszystkim co jest podpięte do tego (trofea, konto, itd.). Pewnie jakiś znudzony admin w sony przy kawie, a w przerwach między sprzedawaniem mi banów pogmerał ci w trofeach.

Odnośnik do komentarza

Łopatologicznie to jak masz prywatne IP to dzielisz "zewnętrzny" numer IP z np. 150 osobami. Podejrzewam że blokady IP ze strony PSN'u to jakieś zabezpieczenie dawane przez serwery z automatu (może związane z zabezpieczeniami przed DDoS?) Bo wątpię że te bany są za coś co ktoś inny przeskrobie.

Publicznie IP masz tylko Ty (a konkretnie Twój router).

Odnośnik do komentarza

Jadę pojutrze przedłużać umowę na nowych warunkach. Jest nowy cennik więc i tak będę płacił więcej za minimalny próg (ale szybszy internet niż obecnie). Niestety choć prędkość mi wystarcza to jednak nie ma w nim publicznego adresu. Ten dostaje się za kolejny próg więc wątpię żeby dało się z nimi ugadać na ustawienie publicznego skoro jak tak bardzo potrzebuję to wezmę droższy pakiet.

Odnośnik do komentarza

Podłączyłem dzisiaj internet u zaufanego prowidera, UPC Polska i mam taki problem, że na kablu na PC pokazuje mi lekko ponad 100Mb/s, na komputerze na paśmie 2.4Ghz ok. 40Mb/s po Wi-Fi, a na PROsiaku (który to wsparcie na 5GHz ma) mam biedne jak mysz kościelna 12Mb/s. Lekko poprawiła zmiana DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4, ale to i tak nędza. Za chwilę sprawdzę jak działa to na One, żeby upewnić się, że to nie kwestia Wi-Fi tylko PSN. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Jestem już po resecie routera.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...