Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem 2 letniego clio 4 grandtour, wersja diesel 1.5l 75 km bez dwumasy. Miał 79 tysięcy przebiegu. Auto poleasingowe,  może w ten sposób?, młode auto to jednak młode auto. Może renault to nie prestiż passata ale auto ma jeździć, zwlaszcza diesel

 

kupiłem za 23k dając w rozliczeniu mój stary samochód za 5k, takie auta mogą być nieźle zajeżdzone ale mają udokumentowaną historię i są serwisowane w ASO

olej, klocki+ tarcze pewnie będą i tak do wymiany ale pozatym nic tam nie będzie do ruszenia

Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś reflektował to mam na sprzedaż Kia Ceed 2007 rok ( kupiony w 2008 na wyprzedazy) od mojego teścia. Kupił je jako nowe w polskim salonie. Silnik 1.4 benzyna, kolor srebrny, hatchback 5D. Do teraz ( nie liczac jednorazowej wymiany oleju) serwisowany  w ASO. 16,5 tys polskich pesos

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pajda napisał:

Jakby ktoś reflektował to mam na sprzedaż Kia Ceed 2007 rok ( kupiony w 2008 na wyprzedazy) od mojego teścia. Kupił je jako nowe w polskim salonie. Silnik 1.4 benzyna, kolor srebrny, hatchback 5D. Do teraz ( nie liczac jednorazowej wymiany oleju) serwisowany  w ASO. 16,5 tys polskich pesos

A jaki przebieg i historia (jakieś szkody?)? Skąd jesteś? Orientuje się bo ojciec kręcił się wokół Kia Venga z 2010 w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza

Pytałem kilka stron temu o opinie na temat nowego Polo GTI, poważnie się na niego szykowałem, a ostatecznie zakupiłem używanego Golfa GTI. Rocznik 2016, przebieg 30 tys., sprowadzony z USA. Stan praktycznie idealny (sprawdziłem w ASO), nawet tamtejsza gwarancja jest u nas ciągle aktualna. Czekam teraz na odbiór do początku przyszłego tygodnia :) 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Qra napisał:

Pytałem kilka stron temu o opinie na temat nowego Polo GTI, poważnie się na niego szykowałem, a ostatecznie zakupiłem używanego Golfa GTI. Rocznik 2016, przebieg 30 tys., sprowadzony z USA. Stan praktycznie idealny (sprawdziłem w ASO), nawet tamtejsza gwarancja jest u nas ciągle aktualna. Czekam teraz na odbiór do początku przyszłego tygodnia :) 

Przystosowany do europejskich warunków oczywiście?

W dniu 28.12.2017 o 22:01, milan napisał:

Golf w combi jak passat bedzie za drogi?

Btw dzisiaj widzialem na zywo tego nowego VW arteon czy jak mu tam. No przyciaga wzrok.

Golf zdecydowanie taniej niż pasek, pomyśl o touranue jesli nie musi dużych prędkości rozwijać

 

Arteon niska cena jak na taki wygląd. Wciąż jest to VW (touareg wciąż najdroższy z garazu vw)

Odnośnik do komentarza

Co do tego Arteona mega spoko auto. Bardzo dobry kolega na w połowie grudnia odebrał swój egzemplarz. Za 190KM 2.0 tsi, bardzo dobrze wyposażony m.in ledy dzienne/drogowe, Fele 18, kamery 3D, 3 strefowa klima zapłacił coś ok 140 tys zł. Mega cena jak wziąć relację wyposażenie/wygląd/osiągi/cena.

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie panowie, muszę kupić auto, niestety w cenie jaką niektórzy tutaj płacą za komplet opon. 

 

Coś małego, co pozwoli przemieszczać się po mieście jak i wyjechać w trasę 100-150km raz albo dwa w tygodniu. 

 

5-7k. Kupię za to jakiegoś jeżdżącego rumpla? 

Odnośnik do komentarza

Cokolwiek nieprestiżowej marki i z małą benzyną, przy takiej kasie bardziej liczy się stan egzemplarza niż konkretny model. Nie masz jakiegoś pewniaka od rodziny czy dobrego znajomego?

 

Po dobrych wspomnieniach z Grande Punto (na które taka kwota może nie wystarczyć), rozważyłbym na pewno Punto i Pandę.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, _Red_ napisał:

Pełno małych sie kupi w tej cenie. Jakaś fiesta albo corsa może? 

 

nigdy nie interesowałem się autami, nawet nie wiem czego szukać, a czego unikać więc łykam wszystkie propozycje xd. fiestę i corsę mam już w zakładkach. auta od mustanga i bannego też

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MaZZeo napisał:

 szkoda że w środku wygląda jak Fabia

Tiaaa a może jak Kia Picianto? Wnętrze jest jak Passat B8 Highline na dopałkach (jest już nowy wyświetlacz + te kozackie zegary z Navi/kamerą itp.), który akurat środek ma mega dobry, funkcjonalny i w większości na materiałach z audi. 

 

3 godziny temu, Welna napisał:

Nom fajny ten Arteon, Gdybym wczesniej nie kupił auta to napewno bym go rozwazył. 

Chociaz nie wiem czy np Kia Stinger nie jest jeszcze lepszym wyborem

 

Kumpel zastanawiał się nad Stingerem ale z podobnym silnikiem i wyposażeniem Kia była UWAGA ok 20 tys droższa. No i czas oczekiwania znacznie dłuższy na Stingera nie mówiąc o znacznie gorszej ofercie finansowania.

 

Szczególnie przez te finansowanie VW zapewne sprzeda więcej aut Artków.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam te hasła "nic się nie psuje".

 

A za rogiem czekaja na niego nagle rzeczy nie zwiazane z silnikiem, klima, alternator, zawieszenie, może jakaś panewka yebnie, moze rozrzad, a może dwumas, a moze sprzegło...

Nic się nie psuje, jak będzie mial  szczescie i  kupi dobry egzemplarz, ale takich ludzie raczej nie sprzedaja, a jak sprzedaja to cynk maja znajomi  mariusza ;/

 

Ragus, z mojej  strony polecam kupic samochod uzywany ale w komisie przy jakims salonie. Wtedy prawo rekojmi spowoduje ze nie dostaniesz srodkowego palucha od Komisiarza, tylko jednak pier,dolce w koszulach beda musieli sie Twoim samochodem zająć.

Wiec:

1.rodzina

2.znajomi

3. Z jakims dobrym mechaniorem zakup

4. Z komisu salonowego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wujek z bratem handlują furami i myślałem, żeby w coś u nich celować. Niby rodzina.

 

 

Ta fiesta tak na pierwszy rzut oka całkiem ok. Ale mnie to smuci, że muszę wydać nie małe dla mnie pieniądze na coś, co mi się nawet nie do końca podoba xD. Chu,jowo być biednym aplikantem.

 

Już za miesiąc szef zaparkuje pod firmą

 

9a6911906e_1024.jpg

 

a ja go zastawię pier,doloną fiestą po 3 mirkach 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Grzegorzo napisał:

Przystosowany do europejskich warunków oczywiście?

Oświetlenie zmienione, co do jazdy u nas wystarcza, zegary są w mph i kph na całe szczęście, ale planuję zmienić na nasze. Zostanie jeszcze tamtejsze radio, ale to już dla mnie sprawa drugorzędna.

No i tamtejsze opony all season, o których nie wiem co myśleć. Miał ktoś do czynienia?

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Qra napisał:

Oświetlenie zmienione, co do jazdy u nas wystarcza, zegary są w mph i kph na całe szczęście, ale planuję zmienić na nasze. Zostanie jeszcze tamtejsze radio, ale to już dla mnie sprawa drugorzędna.

No i tamtejsze opony all season, o których nie wiem co myśleć. Miał ktoś do czynienia?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...