Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.10.2023 o 08:54, Czoperrr napisał:

Niestety mam problem z Android Auto z moim Huawei P30 Pro. Bezprzewodowo nie działa w ogóle (Formentor obsługuje AA bezprzewodowo), a po kablu ciągle rozłącza. Trzeba kupić nowy telefon :sadkek:

U siebie w Focusie jebałem na multimedia i AA, a okazało się, że to wina przestarzałego telefonu :leo:

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, krupek said:

U siebie w Focusie jebałem na multimedia i AA, a okazało się, że to wina przestarzałego telefonu :leo:

Tak, wiem, że to wina mojego telefonu. Mam Huawei P30 Pro na Android 10 i ma wbudowane AA ale nie działa bezprzewodowo w ogóle, a po kablu przerywa. Sprawdzałem go z iPhone i tam działa wszystko bezprzewodowo bez problemu więc tak, to wina telefonu nie auta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Co myślicie o Alfie Romeo Giulia? Niedługo będę wymieniał auto i zastanawiam się, czy wejść w tę niszę. BMW 3 już mam w rodzinie, sam jeżdżę 4-ką. Myślałem o Mercedesie C-klasie, ale... Bardzo podrożały wszystkie samochody. Za takiego Merca i to golasa trzeba dać co najmniej 250 tys., z silnikiem od kosiarki.

Alfy nikt praktycznie nie kupuje, więc są dobre promocje. Mam na przykład ofertę na Giulię, full wypas (Veloce), 280 KM, za 219 tys. złotych. Zawsze mi się podobał ten samochód, do tego jest trochę "analogowy" i nie ma tyle tej spier elektroniki. 

 

Jak zobaczyłem nowe BMW 5 i jego wnętrze to zaniemówiłem. Ekrany, wszystko dotykowe itd. Bronię się przed taką motoryzacją, jak i elektrycznym szajsem. 

Kolega wziął Teslę 3 (za gotówkę), wstydziłbym się tym jeździć ;)

 

Jakbym się na te Alfę nie zdecydował, to będę próbował podziałać z BMW 4 430i Gran Coupe. Słabszy silnik mnie interesuje, bo M440i jak się jeździ wokół komina pali sporo i to marnowanie potencjału auta oraz niepotrzebne wydatki. Zresztą od początku nie zamierzałem go wykupić.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Co myślicie o Alfie Romeo Giulia? Niedługo będę wymieniał auto i zastanawiam się, czy wejść w tę niszę. BMW 3 już mam w rodzinie, sam jeżdżę 4-ką. Myślałem o Mercedesie C-klasie, ale... Bardzo podrożały wszystkie samochody. Za takiego Merca i to golasa trzeba dać co najmniej 250 tys., z silnikiem od kosiarki.

Alfy nikt praktycznie nie kupuje, więc są dobre promocje. Mam na przykład ofertę na Giulię, full wypas (Veloce), 280 KM, za 219 tys. złotych. Zawsze mi się podobał ten samochód, do tego jest trochę "analogowy" i nie ma tyle tej spier elektroniki. 

 

Pewnie to żadna opinia, ale mój kuzyn, pasjonat motoryzacji, wypożyczał ten samochód by nim pojeździć, bo jak mówił: "teraz mnie nie stać, ale innego nowego auta za rozsądną cenę i wyposażenie to nie chcę."

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Co myślicie o Alfie Romeo Giulia?

Jeżdzę Alfami już lata(kurcze już prawie 30 lat...), więc często słyszę takie pytania od znajomych.

I zawsze kończy się to tak,że potencjalny kupujący jest zachwycony autem po jeżdzie testowej (czy to Giulia czy Stelvio), ale zawsze kupuje coś innego-"a bo znajomy to słyszał,że Alfy się psujom", "a bo mechanik to mówi-żadnej włoszczyzny" itd

Co śmieszne mimo tego że według statystyk Giulia(Stelvio) jest autem o awaryjności mniejszej od niektórych niemieckich konkurentów to i tak zawsze w Polsce  będzie przy tych autach łatka "ładne ale się psuje"

 

Odnośnik do komentarza

W przyszłym roku Stelvio będzie moje. Albo Veloce albo Competizione. Kurde design tego samochodu nic a nic się nie starzeje. Ciężko będzie tylko kolor wybrać. Ale byłem już na jeździe testowej i oprócz tak jak wspomnieliscie, że się psujo to jeszcze można usłyszeć, że panie to jeszcze dużo pali.

Odnośnik do komentarza

Nie ma już teraz czegoś takiego jak drogi, bezawaryjny samochód ;) Im droższy tym po prostu droższe awarie :kaz: Śledzę sobie w socialach kilka warsztatów tuningowo-serwisowych drogich aut (np Sportmile) to co tam wrzucają co się dzieje np w Audi serii S i RS po przebiegu 50-60k km to nawet nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wooyek napisał:

Ale są też plusy, bo zawsze z rana będziecie piątki zbijać z innymi właścicielami oczekując w kolejce do mechanika. :nosacz3:

 

Ja nie lubię suvow, z wyjątkiem dwóch modeli, które mi się podobają: Stelvio i Mazda CX-60. Miałem jako zastępczy full wypas nowe BMW X5 i był fajny, ale potrzebuję coś mniejszego to raz, a dwa wartość rynkowa tego X5 to było pół banki :yao:

Alfa sama jest sobie winna, bo rzeczywiście te auta się psuły, szczególnie na przełomie XX i XXI auta były awaryjne i miały wiele niedoróbek.

A w Polsce do tego sprowadzali przechodzone szroty i już totalnie zaczęły się kojarzyć że złomem. Odbudowanie zaufania trwa latami.

 

Dlatego też jest to szansa, by wyrwać coś ciekawego, bo janusze tego nie kupują i nie biorą w leasing. Alfy można mieć praktycznie od ręki i są w dobrych cenach. 

Natomiast nie zdecydowałbym się raczej na wykup, bo nie trzymają ceny i łatwiej jednak odsprzedać Merca, Audi lub BMW.

 

Ja te samochody biorę raczej  w leasing. Akurat BMW 3 wykupię, a Honda Civic już była wykupiona i sprzedałem w zeszłym roku.

 

Jakbym miał wykupić i potem odsprzedawać, to jednak bym brał BMW 4 Gran Coupe.

 

Słyszałem jeszcze o tym, że Alfa oprócz tej opinii awaryjnych (aktualnie to bzdura), ma kiepskie warunki finansowe i mało wariantów, dlatego jak Ktoś chce sedana z segmentu premium, zawsze wybierze jednak niemiaszkową produkcję. Zresztą czy Alfa jest marką premium, to kwestia dyskusyjna :notbad:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, AdiCarrion napisał:

Jeżdzę Alfami już lata(kurcze już prawie 30 lat...), więc często słyszę takie pytania od znajomych.

I zawsze kończy się to tak,że potencjalny kupujący jest zachwycony autem po jeżdzie testowej (czy to Giulia czy Stelvio), ale zawsze kupuje coś innego-"a bo znajomy to słyszał,że Alfy się psujom", "a bo mechanik to mówi-żadnej włoszczyzny" itd

Co śmieszne mimo tego że według statystyk Giulia(Stelvio) jest autem o awaryjności mniejszej od niektórych niemieckich konkurentów to i tak zawsze w Polsce  będzie przy tych autach łatka "ładne ale się psuje"

 

 

 

W rodzinie była 156 i nigdy więcej. 

Stylistyka, środek, no jest te zacięcie sportowe. Ale zawieszenie to tam było z kartonu chyba. 

Prowadziło się przyjemnie. tego nie odmówię. 

 

Co do samej Giuli, to odkąd reklamę zobaczyłem z Wicked Game w tle (Forza Horizon) to uważam to za jedno z ładniejszych aut. Bardzo mało tego jeździ. W Poznaniu widuje jedna błękitną. 

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, iluck85 napisał:

 

 

W rodzinie była 156 i nigdy więcej. 


No

 

No właśnie o tym pisałem.156 to są lata 90, ale wciąż będzie się gadało "ktoś miał kiedyś 100 lat temu  Alfę i się psuła to znaczy,że wszystkie się psują"

To tak jakby nikt nie miał kupować Mercedesa, bo okularniki rdzewiały zanim wyjechały z salonu.Czy pękające nagminnie pierścienie w TSi w VW, czy rozciągające się łańcuchy w BMW itd.

Według raportów Giulia jest autem o bardzo małej awaryjności ,ale przecież Alfy z lat 90.....

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, iluck85 napisał:

No łatka przyklepana, podobnie jak o BMW :) 

Jednak łatka posiadacza auta, które się psuje jest lepsza niż łatka auta dla półmózgów. :P

 

 

 

 

 

 

....oczywiście dla kogoś, kto się tymi łatkami przejmuje bo normalny człowiek, jak mu się BMW albo Alfa spodoba to te auta kupi i będzie miał wyje....co ktoś o tym myśli.

Odnośnik do komentarza

W "moim" BMW 4 rozje... się klimatyzacja (obecnie 2-letnie auto), a znajomym też ciągle się dzieje z tymi samochodami, np. kumplowi w trójce ciągle zapala się sonda i co dwa miechy jeździ na serwis :yao:  Ale jak pisałem wcześniej i kolega wyżej napisał - Alfa sama sobie zasłużyła na opinię niedorobionymi w latach 90-tych i na początku XXI wieku i teraz zbiera tego owoce. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...