Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, SetoPL napisał:

Fiestę ktoś brał na bank. Mój kumpel wziął nowego Focusa z 1.5 183 konie w manualu w ST linę i bardzo chwali. Unikaj automatu, bo strasznie muli

W lipcu kupowałem Fiestę w automacie. Mam prawie 10k przejechane, zwiedzilem nim Polskę od Szczecina, przez Wrocław, Kraków i Zakopane, a no co dzień Warszawa. Wspaniałe autko, bez wahania bym kupił ponownie, chociaż faktycznie gdyby miał więcej jak 100 koni (Max jaki był dostępny dla automatu), to byłoby idealnie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Fiesty są bardzo fajne, ale jednak większa przestrzeń jest mi potrzebna, szczególnie bagażnik, stąd też wybór kombi. Kluczowe też będzie przy moim wzroście to, ile przestrzeni będzie dla kierowcy. Obecnie w Outlanderze nie muszę mieć nawet fotela do końca odsuniętego i czuję, że za tym zatęsknię xd

Odnośnik do komentarza

Outlandera kupiłem po rodzinie jako 8 letnie auto i wiedziałem, że jest pewne. Teraz też chciałbym coś pewnego i stanęło na nowym. Nowy suv nie jest na mój budżet, bo jakbym już miał kupować to chciałbym większego, z napędem 4x4. W moim zasięgu są jedynie jakieś mniejsze, biednie wyposażone i moim zdaniem, ich zakup jest kompletnie nieopłacalny. Poza tym, koszty utrzymania takiego auta też są większe,. Mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas na wymarzonego suva.

 

Taka Kia Stonic to ciekawego auto, niby miejskie, ale jednak prześwit większy i podoba mi się wizualnie.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Ta, tylko ten Stonic jest jednak, jak piszesz, autem miejskim.

 

Nie jestem fanem SUV'ów, niemniej ostatnio robią się ciekawe w jednym aspekcie - mają materiały jak w aucie miejskim, kosztują jak kompakt, ale wybrane modele stają się całkiem praktyczne. Taki T-cross czy Puma ewidentnie bazują na Polo i Fieście, ale pod względami praktycznymi stawiałbym je pomiędzy Golfem/Focusem hatchback, a wersją kombi. Możesz rzucić okiem przy okazji wizyty w salonie.

 

Co do Focusa jeszcze, to polecam tę wersję st-line - Ford zrobił chyba najbardziej dynamicznie wyglądającą wersję niedrogiego samochodu dostępną z niedużymi silnikami.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Takie było założenie na początku, bo można kupić fajne auto w niższej cenie niż nowe. Jednak znajomy ostatnio wziął Astrę 2-letnią z przebiegiem 40k i po 2 miesiącach są problemy ze spadającą mocą, a dealer umywa ręcę, no i czeka go batalia. Chociaż też przeglądam, bo może trafi się coś ciekawego. Patrzę głównie na oferty z Trójmiasta i okolic, ale zauważyłem, że dużo ciekawych aut jest na śląsku i często w niższych cenach.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, SetoPL napisał:

Krupek jak jesteś z Trójmiasta to mogę Ci pomóc. Znam kogoś kto zajmuje się kupowaniem samochódow poleasingowych z aukcji oraz od dealerów. Ja korzystałem z usług jego oraz mój kolega i oby dwoje zadowoleni. Ogarnia wszystko od A do Z. 

Jakbym nic ciekawego nie znalazł to będę się odzywał :lapka:

 

13 minut temu, WisnieR napisał:

Zadaj sobie pytanie. Ile zaoszczędzisz na tym 2 latku? Czy chcesz dopłacić te różnice do nówki i mieć spokój ducha, że masz nowy samochód na gwarancji. To tylko od ciebie zależy.

No właśnie, cenię sobie spokój ducha i zakładam, że nie będę miał pecha z jakimiś fabrycznymi wadami w nowym aucie.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, WisnieR napisał:

Nie wiem które modele tracą tak na wartości ale gdy zastanawiałem się nad nowym Leonem to różnica między nowym za 80 tysięcy a takim samym 2-latekiem to było max 15 tysięcy, a nie 30 jak piszesz.

Np. Koreańczyki albo Francuzy, a markach premium to już w ogóle jest utrata jak łeb na szyję, ale to już inny budżet.

A Leon ogólnie petarda. Jak jeździłem 1.5 TSI 150 DSG to szło to jak szalone, a DSG to chyba najlepsza skrzynia na rynku

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, WisnieR napisał:

Ale mówisz o Koreańczyku takim z polskiego salonu z papierami czy ściągany z DE po leasingu bez opłaconego vatu przez Janusza importera z 200kkm na blacie?

Tak wtedy może być i 30k taniej.

Przęglądam teraz ogłoszenia aukcji poleasingowcyh i :

Focus 2018 (stary model) ropa 120 koni przebieg 14k 40 netto

BMW serii 3 2.0 150 koni 30k przebieg 68 netto

Peugeto 308 2018 27k 1.6 ropa 52 netto

ostatnio był tez peugeto 308 GTI fakt starszy rocznik, ale 50k przebiegu i za 75k brutto. prawie 50% taniej od nowego.

Co może w takim samochodzie być nie tak?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak inne koreańczyki ale właśnie wykupiłem oc i ac na nastepny rok i po roku wycena z pzu mojego auta to ok 62 k w hestii 60 k  a kupiłem za 20 k więcej xD No ale może dlatego ze z dodatkami. Widze że ubezpieczyciela tylko widać czy wersja s m czy l ale juz w dupie maja podgrzewane kierownice etc :) Ja i tak nie narzekam myślałem że mocniej zleci xD

Odnośnik do komentarza
Przęglądam teraz ogłoszenia aukcji poleasingowcyh i :

Focus 2018 (stary model) ropa 120 koni przebieg 14k 40 netto

BMW serii 3 2.0 150 koni 30k przebieg 68 netto

Peugeto 308 2018 27k 1.6 ropa 52 netto

ostatnio był tez peugeto 308 GTI fakt starszy rocznik, ale 50k przebiegu i za 75k brutto. prawie 50% taniej od nowego.

Co może w takim samochodzie być nie tak?

Dobra sprawdziłem OtoMoto bo aż nie wierzyłem. 2018 rok diesel, Focus, z polskiego salonu zarejestrowany. Poniżej 50k brutto tylko 5 ogłoszeń od handlarzy. Średnia cena za taki samochód jednak oscyluje w okolicy 55 tysięcy brutto.

 

Jeżeli pytasz co takiego może być w samochodzie nie tak, który plasuje się jako najtańszy na liście ogłoszeń, do tego z podejrzanie niską ceną to cóż jak lubisz ryzyko to kupuj sortując po najtańszych.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.