Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

może jak patrzysz na zdjęcia w internecie

 

na pewno klasę wyższe wykonanie niż golf plus system infotainment przecież taki sam jak w droższych modelach a napęd na tył i rozkład masy 50/50 to zupełnie inny charakter jazdy, więc nie płaci się tylko za znaczek

 

tanie audi to faktycznie tylko ładniejsze volkswageny, tu się zgodzę

Odnośnik do komentarza

A czym jest premium tak naprawdę?

 

Przecież te auta nie wymagają też jakiś ogromnych dopłat w stosunku do porównywalnego Golfa - przynajmniej na rynkach zachodnioeuropejskich gdzie się najlepiej sprzedają. Dostajesz trochę lepszych materiałów, drobne niuanse w kwestii wyciszenia, czasem prowadzenia, ale wiadomo - generalnie chodzi o jeżdżenie autem dzielącym design i system infotainment (jak wspomniane wyżej) z droższymi modelami marki. Do tego masz zwykle dostęp do mocnych silników i zaawansowanych opcji wyposażenia bez konieczności zamawiania sportowych czy luksusowych wersji.

 

Tak więc wszystko zależy od podejścia. Nowe BMW 1 tak samo wypada na papierze jak Focus, po co przepłacać?  Albo - nowe BMW 1 ma design, system infotainment i detale jak kierownica czy zegary takie same jak 3 czy 5, to podobny experience za ułamek ceny.

 

BTW tak naprawdę mniejszość tych aut idzie do prywatnych nabywców rozważających pod kątem ceny zakupu. Większość trafia na służbówki, a wtedy opłacają się dużo bardziej z racji mniejszej procentowo utraty wartości i łatwej odsprzedaży po okresie leasingu. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, mozi napisał:

Czytam tutaj i w sumie nie ma dramy

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/koszty/samochod/2783656,Koszty-leasingu-i-uzytkowania-samochodow-2019-przyklady-rozliczen.html

Jedyne co wchodzi w grę to wynajem przy większej kwocie. Nic to. 


Ciekawe, ze analiza wykonana przez carsmile.pl wypadla na korzysc wynajmu dlugoterminowego :) 

Na Twoim miejscu Poszukalbym tez informacji w innych miejscach.
Tu jest np fajne porównania (chociaz tez troche stronnicze): https://www.fmleasing.pl/porady/leasing-czy-wynajem-dlugoterminowy-samochodu

Odnośnik do komentarza

Carsmile ma beznadziejna ofertę. Najem się opłaca moim zdaniem kiedy planujesz samochód wymieniać często i niczym się nie martwić. Była np. opcja Afla Guleitta na za(pipi)istym wypasie (Wartość ponad 90k) za 1050 zł brutto z ubezpieczeniem ! Gdzie takie coś w leasingu. Ja jednak wziąłem leasing, bo chce finalnie by auto było moje i móc jeździć autem nie martwiąc się czy będzie na ratę. 

Odnośnik do komentarza

Siemanko potrzebuje pomocy, 

Jaki polecacie samochód do 10 tysięcy? Głównie do poruszania się po mieście, raz na jakiś czas na jakieś dłuższe wypady. Ma ktoś coś godnego polecania z doświadczenia? 

Sprecyzowanych wymagań nie mam, ważne żeby był 5 drzwiowy i w sumie to tyle. 

 

Edytowane przez flavio
Odnośnik do komentarza

Dowolny popularny mały model z benzyną. W tej cenie stan egzemplarza będzie dużo ważniejszy niż marka i model. Może być Grande Punto (miałem i byłem zadowolony), może być Corsa, może być Fabia, Clio, itd. - to nie ma wielkiego znaczenia, jeśli trafisz na porządny egzemplarz. 

 

Jeśli tych wypadów ma być więcej, może być nieco starszy, ale mocniejszy i większy kompakt jak Astra czy Focus.

 

Odradzam marki premium w takiej cenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, flavio napisał:

Siemanko potrzebuje pomocy, 

Jaki polecacie samochód do 10 tysięcy? Głównie do poruszania się po mieście, raz na jakiś czas na jakieś dłuższe wypady. Ma ktoś coś godnego polecania z doświadczenia? 

Sprecyzowanych wymagań nie mam, ważne żeby był 5 drzwiowy i w sumie to tyle. 

 

Oczywiscie Audi a2 :cool:

ameliniowa buda wiec rdza Cie nie dotyczy, niezawodne 1.4 benzyna jak dobrze poszukasz to trafisz wersje ze szklanym otwieranym dachem :lapka:  czesci w razie czego groszowa sprawa bo to samo idzie do polowek i fabii

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.10.2019 o 20:58, krupek napisał:

No dobra, to logiczne, ale jak to się ma do tego, że nie warto leasingu jak mało się jeździ? xd

 

Bo wynajem w większości przypadków jest bardziej korzystny od leasingu (mniejsze oprocentowanie, zerowe wpłaty własne itp.), dlatego warto wziąć go zamiast leasingu jak się mało jeździ (bo ma limity km).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.10.2019 o 10:38, flavio napisał:

Siemanko potrzebuje pomocy, 

Jaki polecacie samochód do 10 tysięcy? Głównie do poruszania się po mieście, raz na jakiś czas na jakieś dłuższe wypady. Ma ktoś coś godnego polecania z doświadczenia? 

Sprecyzowanych wymagań nie mam, ważne żeby był 5 drzwiowy i w sumie to tyle. 

 

 

Takie coś mi się trafiło na FB, jeden znajomy udostępnił post swojego znajomego. Wygląda w sumie dosyć ciekawie, więc podrzucam, tak prawie łapie się w budżet.

Edytowane przez Shago
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zawsze jak bralem uzywki to opisy wyglądały podobnie. Wszystko super, nowiutkie, wymieniane przed czasem, jeździło tylko w trasy, nie naprawiane bo po co itp. Zwykle zaraz potem coś zaczynało wyciekać z najglebszych zakamarków albo owe naprawy stały się potrzebne jedna po drugiej xd

 

No ale jak ziomek jakis zaufany to co innego niż janusz sprzedaży, wiec a nuż pojeździ dlugo i sprawnie.

 

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Używek też nie ma co się bać, swoim pierwszym poważniejszym autem jeżdżę już prawie 8 lat i jedyne co robiłem to 2 razy rozrząd, raz tarcze, klika razy klocki, jeden czujnik abs za 40 zł, 2 cewki, 3 razy świece, tłumik środkowy, 1 sonda i raz tą przetwornice na alternatorze czy jak to się nazywa. Jak na 8 lat jazdy i 210 tys km w gazie jest ok. Obecnie auto ma 370 tysięcy km i wątpię żeby był to przebieg realny xD Żadna z tych usterek nie spowodowała zatrzymania auta czy braku dalszej możliwości jazdy. Jednak w przyszłym roku chcę zmienić bo już mi się znudziło to auto, fanem motoryzacji też nie jestem to kupi się jakieś spokojnie ekonomiczne auto którym można jeździć komfortowo w dalsze trasy. 

 

To co na pewno muszę zrobić w przyszłym roku to regulacja zaworów, remont całego wydechu bo coś mi się tłucze w katalizatorze i jest jedna nieszczelność xd A następnemu właścicielowi zostawię wymianę tych poduszek gumowych w zawieszeniu czy jak to się nazywa. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...