Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Moje poleasingowe.auta tez ktos bedzie mial sCzescie

 

Olej co 15 tys

Olej w skrzyni co 55 tys

Automaty , doposazone, dbane

No nie bede sie wstydzil sprzedajac

 

Tylko przebiegi po 3 latach beda powyzj 150k

 

Co do wykupu:

 

Zalezy jakie masz podatki w firmie i jak sa rozliczane

 

Jak ktos ma jednoosobowa to najlepiej ustawic wykup na 1% , ale wykupic juz go jako osoba prywatna i nie dawac faktury do rozliczenia w firmie

 

Wtedy po 6 miesiacach sprzedajesz i nie placisz podatku dochodowego ano nie zwracasz vatu

A praktycznie od calej wartosci auta odliczyles 50% vatu i podatek dochodowy

 

Co daje jakies 30% wartosci poczatkowej auta wrzucone w koszty.

 

Ja tak zrobilem z pierwsza skoda

Czyli 2,5 roku uzytkowania realnie kosztowalo mnie okolo 116000 - 13500 odliczonego vatu- 20000 niezaplaconwgo dochodowego- 60000  ze sprzedazy

24000 pln

 

Mniej wiecej

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Welna napisał:

Moje poleasingowe.auta tez ktos bedzie mial sCzescie

 

Olej co 15 tys

Olej w skrzyni co 55 tys

Automaty , doposazone, dbane

No nie bede sie wstydzil sprzedajac

 

Tylko przebiegi po 3 latach beda powyzj 150k

 

Co do wykupu:

 

Zalezy jakie masz podatki w firmie i jak sa rozliczane

 

Jak ktos ma jednoosobowa to najlepiej ustawic wykup na 1% , ale wykupic juz go jako osoba prywatna i nie dawac faktury do rozliczenia w firmie

 

Wtedy po 6 miesiacach sprzedajesz i nie placisz podatku dochodowego ano nie zwracasz vatu

A praktycznie od calej wartosci auta odliczyles 50% vatu i podatek dochodowy

 

Co daje jakies 30% wartosci poczatkowej auta wrzucone w koszty.

 

Ja tak zrobilem z pierwsza skoda

Czyli 2,5 roku uzytkowania realnie kosztowalo mnie okolo 116000 - 13500 odliczonego vatu- 20000 niezaplaconwgo dochodowego- 60000  ze sprzedazy

24000 pln

 

Mniej wiecej

Dokładnie tak to robię właśnie :) a jaki samochód? Ja będę szukał automatu tylko, że najwcześniej za 1.5 roku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Moja luba zapisuje się na prawko a ja w swej nieostrożności obiecałem Jej wcześniej że jak zda to kupię Jej jakieś autko do jeżdżenia i szlifowania umiejętności kierowcy. No i tu mam dylemat, brać coś z japońca czy koreańca? Bo samochodów na F (fordów, fiatów i francuskich) nie biorę pod uwagę :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, SebaSan1981 napisał:

Moja luba zapisuje się na prawko a ja w swej nieostrożności obiecałem Jej wcześniej że jak zda to kupię Jej jakieś autko do jeżdżenia i szlifowania umiejętności kierowcy. No i tu mam dylemat, brać coś z japońca czy koreańca? Bo samochodów na F (fordów, fiatów i francuskich) nie biorę pod uwagę :philosoraptor:

Ale za ile? Może być Yaris - nudny, mało dynamiczny (zarówno w kwestii silników, jak i prowadzenia) i budżetowy (oszczędności widać gołym okiem, np. gołe nadkola), ale przynajmniej bezawaryjny. Mama ma z 1.0 2014, przebieg chyba 60k, na razie zero awarii, pomijając jedną wymianę akumulatora. Silnik wibruje, ale za to mało pali.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Seto

 

Skody octavie 2.0 TDI 4x4 w automacie 184KM

 

Mam zaufanie, pierwsza zrobila 170k bez zadnej awarii, 

Wymieniasz olej, lejesz diesla, klocki i tarfxe. Nic innego nie ruszane nic innego nawet nie bylo blisko dawania sygnalow awarii.

Fantadtyczne auto

 

I manual 150 km spalal srednio 4,7

Automaty 184 konie 5,6

 

I Tiguan 20 TDI 4x4 190km

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Welna napisał:

Seto

 

Skody octavie 2.0 TDI 4x4 w automacie 184KM

 

Mam zaufanie, pierwsza zrobila 170k bez zadnej awarii, 

Wymieniasz olej, lejesz diesla, klocki i tarfxe. Nic innego nie ruszane nic innego nawet nie bylo blisko dawania sygnalow awarii.

Fantadtyczne auto

 

I manual 150 km spalal srednio 4,7

Automaty 184 konie 5,6

 

I Tiguan 20 TDI 4x4 190km

Octavia za(pipi)ista. Mój kumpel miał ale 1.4 TSI DSG  140 koni i też bardzo chwali. Ja teraz Fabia jeżdżę 1.2 110, ale kolejne chce większe, bo tutaj komfort jazdy, wyciszenie jest tragiczne i właśnie automat. ja jeżdżę 90% w mieście, a największe trasy jakie robię to po obwodnicy z Gdyni do Gdańska. To diesla nie potrzebuję. 

 

Jak coś to pamiętaj jednak o mnie :) wole od sprawdzonej osoby kupic, więc może akurat  Ty będziesz sprzedawał i byłoby idealnie, bo Fabi też nie planowałem kupować. Znajomy sprzedawał to wziąłem tylko dlatego, bo sprawdzone

 

SUVa nie potrzebuję

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wybrałem jakiś czas temu i skonfigurowałem Focusa Active 1.0 EB 120 KM, z fajnym wyposażeniem, udało się ugrać rabat na firmę, cena miała zostać jeszcze zaniżona, znajomy działał w tej sprawie... i pewnie będzie dupa, producenci wstrzymują produkcję, a czasy takie nastały, że nie wiadomo, czy jest sens się pakować teraz w zakup auta. Trzeba przeczekać te kilka tygodni.

 

Tymczasem, w Outlanderze zablokował mi się ostatnio zacisk hamulca i cały klocek zjechał. Jak dojeżdżałem do warsztatu to nie było już klocka.

Odnośnik do komentarza

Dziwne to było, że 10-letnie auto miało przebieg 90k. No, ale finalnie, VINu nie dostałem, więc wiadomo, że auto kręcone i nie wiadomo, co jeszcze. Zresztą, kilka razy się to zdarzyło, 'prześlę później smsem', albo 'proszę zadzwonić później'. Zazwyczaj ktoś ma powód, żeby nie podawać VINu. Dobrze, że si biorą za januszerkę.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
10 godzin temu, krupek napisał:

 

Bardzo fajna oferta.

 

Btw. wczoraj byłem w salonie Forda, bo wymieniałem olej i miałem trochę czasu, to sobie pochodziłem i pooglądałem samochody. I tak doszło do mnie przeglądając te auta, że jakbym miał dzisiaj kupować, to... ponownie bym kupił Fiestę, tak samo wyposażoną. Fantastyczne autko jak się nie ma rodziny i mieszka w mieście :banderas:

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Shago napisał:

 

Bardzo fajna oferta.

 

Btw. wczoraj byłem w salonie Forda, bo wymieniałem olej i miałem trochę czasu, to sobie pochodziłem i pooglądałem samochody. I tak doszło do mnie przeglądając te auta, że jakbym miał dzisiaj kupować, to... ponownie bym kupił Fiestę, tak samo wyposażoną. Fantastyczne autko jak się nie ma rodziny i mieszka w mieście :banderas:

A jak z wyciszeniem przy wyższych prędkościach i komfortem resorowowania?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...