Jump to content

Sign in to follow this  
Guest GregZPL

Pomoc przy kupnie auta

Recommended Posts

Zawsze jak bralem uzywki to opisy wyglądały podobnie. Wszystko super, nowiutkie, wymieniane przed czasem, jeździło tylko w trasy, nie naprawiane bo po co itp. Zwykle zaraz potem coś zaczynało wyciekać z najglebszych zakamarków albo owe naprawy stały się potrzebne jedna po drugiej xd

No ale jak ziomek jakis zaufany to co innego niż janusz sprzedaży, wiec a nuż pojeździ dlugo i sprawnie.

Edited by _Red_

Żaden zaufany, od 9 lat z nim słowa nie zamienilem :). Po prostu wygląda całkiem nieźle i od osoby prywatnej, więc możnaby sprawdzić.

Używek też nie ma co się bać, swoim pierwszym poważniejszym autem jeżdżę już prawie 8 lat i jedyne co robiłem to 2 razy rozrząd, raz tarcze, klika razy klocki, jeden czujnik abs za 40 zł, 2 cewki, 3 razy świece, tłumik środkowy, 1 sonda i raz tą przetwornice na alternatorze czy jak to się nazywa. Jak na 8 lat jazdy i 210 tys km w gazie jest ok. Obecnie auto ma 370 tysięcy km i wątpię żeby był to przebieg realny xD Żadna z tych usterek nie spowodowała zatrzymania auta czy braku dalszej możliwości jazdy. Jednak w przyszłym roku chcę zmienić bo już mi się znudziło to auto, fanem motoryzacji też nie jestem to kupi się jakieś spokojnie ekonomiczne auto którym można jeździć komfortowo w dalsze trasy. 

To co na pewno muszę zrobić w przyszłym roku to regulacja zaworów, remont całego wydechu bo coś mi się tłucze w katalizatorze i jest jedna nieszczelność xd A następnemu właścicielowi zostawię wymianę tych poduszek gumowych w zawieszeniu czy jak to się nazywa. 

1 godzinę temu, Shago napisał:

Takie coś mi się trafiło na FB, jeden znajomy udostępnił post swojego znajomego. Wygląda w sumie dosyć ciekawie, więc podrzucam, tak prawie łapie się w budżet.

Bardzo dobre auto z jednym z najlepszych diesli. Bez problemu można sobie wgrać soft na 180-190 koni. 147 ma kilka słabych punktów

- wycieki z maglownicy

- górne przednie wahacze

- rury od turbo ( jedna potrafi kosztować 450zl)

- termostat ( 350zl) który się nie domyka

- EGR, jeśli ktoś dopuścił do nagromadzenia sadzy

Jakość egzemplarza Alfy podobno najlepiej zmierzyć bo stanie zużycia śpiwora, który ogrzewa w oczekiwaniu na lawetę.

Ja bym polecił Peugeota 307.Miałem dieselka 90 koni i jeździł bez zastrzeżeń przez 5 lat.Podobno benzyny są też udane(oprócz 1,4). Czytałem opinie o awaryjności elektroniki i nie wiem o co chodziło piszącym.Największa wada-utrata wartości.Przy zakupie akurat to plus.

Jest jeszcze Fiat Panda-nie podoba mi się ale wujek ma i chwali.Prosta benzyna,tania naprawa dosyć duża niezawodność.

Zależy czego potrzebujesz tak naprawdę.Bo to nie są samochody do pokazania się (zwłaszcza Panda :) )

Mam też Toyotę Corollę E12 1.6.Niby nie psuje się, ale jakoś nie pasuje mi ten samochód.Chyba nie lubię się z Japończykami :(  Bo mam też od niedawna CRV2 i po kupnie stwierdziłem, że tak średnio mi leży.To nie do końca jest to czego szukałem.

Edited by keyzee